Magazín

Rozhovory

Rozhovor: Karolina Ryvolová - Jak na sugestivní portréty

Martin HájekVydáno: 18. 10. 2017 v 9:33 • Rubrika: Rozhovory

Rozhovor: Karolina Ryvolová - Jak na sugestivní portréty

Fotografka s dost netradičním pojetím portrétu. Fotografka, která spojuje skromnost a fotografický um s relativně náročnou produkcí a ještě náročnějším postprocesem. Karolíny portréty se vyznačují silnou atmosférou a stylizací s pohádkovým či fantasy nádechem.

Jak na hodně působivé portréty? Co všechno obnáší, mít fotografie jakoby vypadly ze scén drahých hollywoodských trháků? Udělali jsme rozhovor s Karolinou Ryvolovou, která má bezpochyby hodně unikátní pojetí portrétu. Není tajemstvím, že výraznou část celého workflow u této originální fotografky zabírají přípravy a postproces. Proto jsme se tentokrát zaměřili právě na tyto dvě klíčové části. Pusťte si video


 

Karolina Ryvolová je též novou ambasadorkou Megapixelu a právě jsme s ní připravili nový WORKSHOP, kde se dozvíte vše, co je třeba k pořízení takto parádních portrétů. Nakoukněme společně do Karolíniny fotografické kuchyně a podívejme se jak vytvářet sugestivní pohádkové a fantasy portéty.

Zajímavý a velice inspirativní celodenní fotografický kurz v prostředí, ve kterém autorka běžně tvoří. Lokace v okolí Martinského mlýna je naprosto ideální. Co se tam naučíte?

 

  1. získáte náhled do způsobu práce lektorky
  2. komunikace s vizážistkou a modelkami
  3. osvojení si práce se světlem
  4. jak pózovat
  5. praxe fotografování v exteriéru

 

Vše zakončíme besedou, kde lektorka zhodnotí dosažené výsledky a poskytne zpětnou vazbu pro váš další rozvoj.

 

Video rozhovor s Karolinou Ryvolovou

Pro MEGAPIXEL, www.megapixel.cz
Moderátor: Václav Křížek
Kamera: Martin Hájek
Střih rozhovoru: Martin Hájek
Technika: EOS 80D, EF 50mm f/1,8 STM, RODE Filmmaker kit, JJC mikrofon SGM 185II

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.