Magazín

Blog

Kéž by vše bylo tak snadné

Michal KřenekVydáno: 8. 8. 2014 v 11:15 • Rubrika: Blog

Kéž by vše bylo tak snadné

Mít vždy tu nejnovější a nejlepší fototechniku je přání každého fotografa. To však vyžaduje neustálý prodej fotoaparátů a objektivů. O příslušenství ani nemluvě. Každý takový prodej a pak samotný nákup ale zabere poměrně dost času a dopředu nemůžete vyloučit nejasnosti a možné komplikace. Co se však stane, když prodej staré techniky a nákup nové, provedete u spolehlivého fotopartnera, který vám ušetří čas, dá záruky a jistotu snadného zrealizování a něco k tomu ještě přihodí navíc?

Obsah

Stačí jen vyzkoušet

To je cílem bazaru Megapixel, který v kombinaci s klasickým bazarem nabídl postupně i možnost využití on-line výkupní kalkulačky. Nejdříve na fotoaparáty a nyní i na objektivy. Během krátké chvíle zjistíte cenu svého foťáku, nebo objektivu a pak je rozhodnutí jen na vás. Snadné, rychlé a transparentní.

Ale nepředbíhejme. Jak postupovat?  Podívejte se na to, jak jsem prodal svoji D800 a nakoupil na protiúčet novinku D810.

Jak na to? Snadné a jednoduché...

Na stránkách bazaru Megapixel jsem zadal, že chci prodat své zboží a objevila se mi výkupní kalkulačka. Vybral jsem typ fotoaparátu (v mém případě “zrcadlovka”), značku (Nikon) a konkrétní model přístroje. Pak jsem dal “pokračovat” a objeví se nové okno s příslušenstvím.

Zde se na chvíli zastavme, protože se vám vyplatí doma projít originální i neoriginální krabice, abyste našli ztracené příslušenství, které bylo dodáno s foťákem. Zvýší to cenu a je škoda a toto přijít. Po usilovném hledání příslušenství jsem nakonec mohl zaškrtnout “úplné” a mohl jsem pokračovat dál.

V posledním kroku vyplňujete stav přístroje. Za mě rozhodně “jako nové” (bez známek používání, bez škrábanců a opotřebení), jelikož jsem miláčka Nikon D800 opatroval jako oko v hlavě. Záruku  6 měsíců už nemám, takže klikám “ne”.

A pak už tu je cena. Zde se každý musí ptát sám sebe, zda je to moc nebo málo. Za mne je v pořádku a vyplňuji formulář. Nyní vás čeká první kontakt s dohodnutím se na svozu techniky. Využiji přepravy PPL, takže stačí být doma a kurýr si pro fotoaparát přijede. Zdarma. Peníze použiji na nákup nového přístroje, takže mi stačí využít mého konta (Cena novinky D810 je všude stejná, takže nemá smysl spekulovat), kterým jsem zbytek ceny doplatil. Krásné a snadné. Jako apple:)

Trocha diskuse s přáteli

Před prodejem jsem se samozřejmě nevyhnul diskuzi s přáteli, jak vše udělat, nicméně jejich rady byly dost nejednotné. Nejprve jsem tedy prošel bazary, ale zde byly ceny nastřelené a fotoaparáty neprodejné. Inzeráty by pro mě byly ztrátou času a handrkování o cenu by stejně přišlo. A kolikrát mi už nakupující nedorazil na schůzku.

Když jsem pak vzal v úvahu výhody bazaru Megapixel, jako je bonus 5% z výkupní ceny, snadná a rychlá realizace, vyzvednutí foťáku u mě doma (které bylo opravdu bezproblémové) a možnost nákupu na splátky bez navýšení (pěkné pro mé cashflow, splácet nemám problém, ale mít peníze na účtě je pro podnikání vždy lepší a takto to nic nestojí), volba byla nakonec jasná.   

Pravidelná výměna

Snadnost realizování prodeje a nákupu je jasným ukazatelem, jak v budoucnu budu inovovat moji techniku. Ve výsledku na tom totiž budu lépe než přes dříve anonymní bazary. No a občas počkám na pěkné bazarové sklo, jelikož jsem koukal, že se tam najdou i pěkné profesionální kousky. Záruka a kvalitní partner zde prostě hrají prim, takže zde nemám strach nakoupit z druhé (xté) ruky.

Sdílet na


Komentáře k článku

P

Tak jsem si take zkusil tim prohnat svuj 24-70/2.8L II i 70-200/2.8L IS II. Oba jsou ve 100% stavu, 24-70 je navic mladsi 6ti mesicu a v zaruce. Za oba mi automat nabidl cca o 10-15K mene, nez bych dostal behem dvou dnu na Paladixu. Takze feature je to pekny, ale skutecne jen pro toho, kdo hodla obetovat pomerne velky kus hodnoty svoji techniky za pohodli prodeje.

Reakce na SpookYho: Osobne mam iPhone a iPad a mam je spise z duvodu, ze jsem byl uz naprosto znechuceny Androidem :) Jsem spokojeny s funkcnosti, ale cenu maji vysokou. Ovsem rozhodne nepatrim k blaznum, co musi mit nejnovejsi generaci, oba produkty planuju mit tak dlouho, dokud se nerozpadnou :)

3

P.S., 8. 8. 2014 |Reagovat

S

Netušil jsem, že na článcích v Megapixelu je také kategorie "humor". :-D
Kdyby mi autor článku nabídl svoji "skoro novou" D800 za nějakých 30 tisíc, tak mu je po zběžné kontrole stavu foťáku z fleku dám a byli bychom oba spokojení - já bych měl super foťák a on by dostal více, než od Megapixelu. A kdyby se aspoň trošku snažil, tak najde kupce za více než 40 tisíc. Většina D800 je totiž stále ještě v záruce (vydán 2012). A být majitelem D800, tak kvůli D810 bych ho neprodával... jediným důvodem by bylo, že bych byl profík, co za rok používání "nabouchá" 200 tisíc fotek a tělo fyzicky úplně zničí tak, že se nevyplatí nechat opravit závěrku ani další opotřebované části.
Ale pobavila mě poznámka "Krásné a snadné. Jako apple:)" ... :-D ... uvedená firma pro svoje věrné jednoduché zfanatizované ovečky nechává v Číně slepovat (lepidlem!!) líbivé předražené hračky, které si pořizují jen ti, co neznají skutečnou hodnotu peněz a musí se pořád s něčím předvádět, aby si polechtali svoje ego, že jsou "IN" :-P

1

SpookY, 8. 8. 2014 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.