Magazín

Krátce

Konec spekulací, fotografická divize Olympus mění majitele

Tom KalousVydáno: 25. 6. 2020 v 12:53 • Rubrika: Krátce

Konec spekulací, fotografická divize Olympus mění majitele

Po roce spekulací, dohadů a zavádějících zpráv se oficiálně dozvídáme, že odvětví fotografie ve firmě Olympus kupuje japonská společnost Japan Industrial Partners, Inc. Nezoufejte, celý systém Olympus Micro 4/3 pokračuje ve výrobě a také ve vývoji nových strojů, které budou i nadále posouvat hranice focení.

Do emailu nám přistálo oficiální vyjádření k celé situaci:

Je tomu opravdu tak, Olympus uzavírá předběžnou dohodu s japonskou společností Japan Industrial Partners, Inc. (JIP) o budoucím převzetí naší fotografické divize. Všechny podrobnosti o tom, jak bude vypadat následující podoba firmy, budou uzavřeny do konce září a do konce roku 2020 pak dojde k finálnímu převzetí. Vznikne tedy nová firma, jejíž název zatím není stanoven.

Nový majitel, JIP, se bude soustředit především na vývoj, výrobu a prodej fotoaparátů a objektivů. Staneme se menší, ale zároveň významně flexibilnější a efektivnější firmou. Naši zákazníci se v žádném případě nemusí bát, že končíme s výrobou a vývojem nových produktů! Naopak se budeme ještě více soustředit zejména na vývoj novinek a i nadále budeme vyvíjet a zdokonalovat náš proslulý systém Micro 4/3, protože si uvědomujeme, že je to naprosto nezbytné v dnešním světě rychle se vyvíjejících technologií. A určitě chceme pokračovat v započaté strategii naší foto techniky, která se řídí heslem: malá, lehká a dokonale stabilizovaná. Můžeme se tedy těšit na nové fotoaparáty, nové objektivy a další příslušenství. 

Větou na závěr bych to shrnul asi takto: 

Proslulý systém Olympus Micro 4/3 rozhodně nekončí, pouze nabírá druhý dech a těší se lepším zítřkům s ještě lepší a promyšlenější technoligíí a výkonem.

Zobrazit techniku Olympus

 

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Zony

druhý dech....

1

Martin Zony, 28. 06. 2020 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.