ID: 009062

Konica Minolta DiMAGE Scan Dual IV.

 • Značka: Konica Minolta

Sháníte Konica Minolta DiMAGE Scan Dual IV.?

„Konica Minolta DiMAGE Scan Dual IV.“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

DiMAGE Scan Dual IV je filmový skener na kinofilm a APS film vhodný zejména pro uživatele, kteří zůstávají i nadále věrni klasickému filmovému materiálu nebo mají bohatý filmový archiv.

Parametry a popis

Charakteristické vlastnosti

 • Optické rozlišení 3 200 dpi – odpovídá 14 milionům pixelů
 • Specializovaná optika
 • A/D převodník 16 bitů
 • Dynamický rozsah 4,8
 • Pixel Polish pro barevné korekce snímků
 • Auto Dust Brush – softwarové odstraňování prachu
 • Digital Grain Dissolver – softwarová redukce zrna filmu
 • Automatické i manuální zaostřování na rovinu emulze
 • Vícenásobné skenování
 • Dávkové skenování
 • Připojení prostřednictvím USB 2.0 rozhraní

Lepší optika, vyšší kvalita
Specializovaná technologie poskytující rozlišení nefalšovaných 3200 dpi pro skenování filmů
DiMAGE Scan Dual IV nabízí maximální optické rozlišení 3200 dpi (cca 14,6 milionu pixelů) pro skenování filmů formátu 35mm a APS. Tento skener je zárukou nádherných a detailních skenovaných snímků z plochy filmu o rozměrech až 24 × 36 mm. Zahrnuje výkonný třířádkový barevný snímací prvek CCD, exkluzivní systém čoček, ultrajemný pohonný mechanismus a vysoce kvalitní systém automatického zaostřování. Zkrátka kombinace, která realizuje skutečný výkon rozlišení 3200 dpi. S tímto skenerem můžete vytvořit velmi kvalitní zvětšeniny o rozměrech až 42 × 30 cm, vhodné pro tisk na inkoustové tiskárně s rozlišením 250 dpi.

Rychlé a přesné automatické zaostřování, flexibilní řízení zaostřování
Exkluzivní metoda detekce zrna umožňuje dosáhnout rychlého a přesného automatického zaostřování, a to i u snímků s nízkým kontrastem. Navíc, pokud chcete zaměřit zaostřování na určitou část snímku, můžete použít funkci Point Focus, která umožňuje zvolit jak automatické, tak manuální zaostřování.

Čistější a bohatší reprodukce oblastí ve stínech při vícenásobném skenování
Nastavením vícenásobného skenování (2×, 4×, 8× nebo 16×), při kterém se ze snímku extrahuje více informací, můžete předejít tmavému šumu. Funkce vytvoří maximum bohatých přechodů získaných 16bitovým A/D převodníkem, výsledkem bude hladší a čistější skenovaný obrázek.

100% pokrytí snímku
Konvenční filmové podavače, například ty, které jsou dodávány s plochými skenery, často blokují okraje políčka 35mm kinofilmu. Ale proč se omezovat pouze na plochu se snímkem? Skener DiMAGE Scan Dual IV je dodáván se speciálně navrženým podavačem pro 35mm kinofilm, který umožňuje skenovat celé políčko od okraje k okraji.

Specializované podavače filmu zajišťují lepší manipulaci s filmem
Filmový podavač pro 35mm kinofilm bezpečně drží pásky filmu na všech stranách a zajišťuje vyšší přesnost zaostřování při skenování. Podavač pojme pásky filmu až s 6 políčky a je navržen tak, aby mohla být skenována celá plocha snímku v každém rámečku. Se skenerem je také dodáván podavač pro diapozitivy, který pojme až 4 diapozitivy (35mm nebo APS).

Pixel Polish, automatické řešení pro různé typy korekcí
Funkce Pixel Polish (Vyčistění obrazových bodů) nabízí nejrychlejší způsob oživení barev na vybledlém filmu. Také optimalizuje podexponované nebo přeexponované snímky, snímky s protisvětlem, barevným nádechem a další vadami. Můžete zvolit typ korekce, který chcete použít, nebo nechat funkci Pixel Polish detekovat a odstranit vadu automaticky.

Zdokonalené odstranění prachových částic funkcí Auto Dust Brush
I když použijte pro odstranění prachových částic ofukovací štěteček, stále ještě může na filmu nějaká prachová částečka zůstat a bude samozřejmě na skenovaném snímku vidět. Funkce Auto Dust Brush (Automatické odstranění prachových částic) při skenování rychle zbaví snímek těchto částeček, ušetří čas a zbaví vás problémů s manuálním retušování snímku. Navíc se samostatný modul plug-in funkce Auto Dust Brush instaluje do aplikace Adobe Photoshop a Adobe Photoshop Elements*. Modul umožňuje odstranit prachové částečky po naskenování, zvolit oblast pro odstranění prachových částic na snímku, prohlédnout výsledek a nastavit parametry.
* Kompatibilní s Adobe Photoshop 6.0.1 a 7.0.1, Adobe Photoshop Elements 2.0.

Potlačení zrna pro hladší snímky
Pokud použijete vysoké skenovací rozlišení nebo film s vysokou citlivostí, může vyvstat problém se zrnitostí filmu. Ale s funkcí Digital Grain Dissolver (Potlačení zrna) budete moci tento efekt eliminovat a dosáhnout hladkých a velmi kvalitních snímků.

Výkonný od začátku do konce
Rychlý přenos dat přes USB 2.0 Hi-Speed
Soubory se skenovanými snímky mohou být opravdu velké, takže potřebujete rychlé rozhraní, jako je USB 2.0, které je rychlejší než USB 1.1. Podporovány jsou obě verze tohoto rozhraní, pokud jsou instalovány jako standardní rozhraní na počítačích s Windows a počítačích Macintosh.

Stačí stisknout tlačítko SCAN
Po založení podavače s filmem stačí stisknout tlačítko Quick Scan a na monitoru počítače se zobrazí úvodní okno obslužného softwaru, v kterém můžete zvolit nejvhodnější program pro skenování: rychlé a snadné skenování, skenování velkého objemu snímků a další.

Univerzální software s jednoduchou obsluhou
Program Easy Scan Utility je obzvláště vhodný pro začínající uživatele a nabízí průvodce, kteří vás krok za krokem povedou skenováním snímků pro odesílání e-mailem, pro vystavení na Internetových stránkách, pro tisk zvětšenin a pro další použití. Nové funkce, jako například tiskový náhled na celé obrazovce a automatické spuštění ovladače tiskárny ještě více usnadňují práci.
Pokud chcete mít celý proces pod kontrolou oblíbíte si Standard Utility, který umožňuje provádět i velmi pokročilá nastavení. K dispozici je celá řada faktorů které lze ovlivňovat např. tónová křivka, histogram, ostrost, jas, expozice či vyvážení barev. Pracovní okno nabízí praktický náhled původního a upraveného snímku vedle sebe, takže vyhodnocení prováděných zásahů je velmi názorné.
A program Batch Scanning pro skenování většího objemu snímků je ideální pro digitální archivaci.Ostatní
Značka: Konica Minolta

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím