ID: 009129

Konica Minolta DiMAGE Scan Elite 5400 II

Sháníte Konica Minolta DiMAGE Scan Elite 5400 II?

„Konica Minolta DiMAGE Scan Elite 5400 II“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Výkonný a rychlý filmový skener na skenování 35mm filmu s velmi vysokým optickým rozlišením, hardwarovým rozpoznáváním prachu a zdokonalenými funkcemi pro skenování a archivaci fotografií. Za své vynikající vlastnosti získal ocenění TIPA 2005

Parametry a popis

Charakteristické vlastnosti

  • Prvotřídní rozlišení 5400dpi
  • Špičková reprodukce barev, 16 bitový AD převodník a vícenásobné skenování
  • Zcela nová technologie Film Expert Algorithm
  • Automatické korekce obrazu Digital ICE4
  • 100% pokrytí políčka 35mm kinofilmu
  • Velmi rychlá a uživatelsky přívětivá obsluha
  • Produktivní dávkové skenování
  • Vysokorychlostní rozhraní USB 2.0

Nadprůměrné skenovací schopnosti
Nový algoritmus Film Expert nabízející lepší věrnost barev
Skenování barevných negativů může být ošidná práce, dokonce i pro odborníky. Ale se skenerem DiMAGE Scan Elite 5400 II je na Vaší straně nový algoritmus Film Expert, který vychází z desetiletých zkušeností společnosti Konica Minolta v technologiích pro vyvolávání fotografií a optického imagingu. Výsledkem je, že budete trvale dosahovat vynikajících skenů, aniž byste se museli obtěžovat s manuálním nastavováním skeneru podle odlišných charakteristik expozic a barev různých typů negativů.

Ostré a čisté rozlišení 5400 dpi
Skener DiMAGE Scan Elite 5400 II nabízí ve své třídě bezkonkurenční rozlišení 5400 dpi, které přetváří každý rámeček 35mm kinofilmu do více než 42,2 milionu pixelů bohatých, 16bitových barevných dat. Byl navržen speciálně tak, aby uspokojil požadavky těch, kterým záleží na kvalitě obrazu. Zachytí každý detail a jemný rozdíl v tónech, a umožní tak tisknout fantasticky krásné zvětšeniny*.

* Až 486 × 324 mm při 400 dpi, 972 × 648 mm při 200 dpi

16bitová A/D konverze
16bitová konverze analogového signálu na digitální a široký dynamický rozsah denzit (4,8) zaručují více než 65000 odstínů v každém ze tří barevných kanálů RGB. Výsledkem jsou plynulé přechody barevných tónů s vynikajícími detaily ve stínech a světlech

Skenování celé plochy políček
Není třeba dělat kompromisy se skenovanými plochami při práci s proužky filmů, protože skener DiMAGE Scan Elite 5400 II nabízí skenování od jednoho okraje filmu k druhému - 100 % plochy (24 × 36 mm) každého políčka.

Vícenásobné skenování pro bohaté detaily ve stínech
Vícenásobné skenování umožňuje skenovat snímek 2×, 4×, 8× nebo 16×, čímž se významně sníží možnost vzniku náhodného šumu ve stínech a odhalí se tonální gradace, které by jinak byly ztraceny.

Vysoká skenovací rychlost
Automatické indexové skenování a rychlá tvorba náhledu pro rychlejší práci
Automatické indexové skenování se spustí ihned po vložení podavače a rychle vytvoří náhledy všech políček vloženého filmu - náhledy až čtyř políček v podavači diapozitivů a 6 políček v podavači pro 35mm kinofilm. Zvětšené náhledy lze okamžitě zobrazit v Náhledovém okně tak, že klepnete na kterýkoliv skenovaný náhled na paletě Index.

Vysoká rychlost při zaostřování i skenování
Vylepšený pohonný mechanizmus, optimalizované interní zpracování a patentovaná optika výrazně přispívají k rychlejší přípravě, skenování a automatickému zaostřování. Skenování je obzvláště rychlé a nyní trvá pouze cca 25 sekund* na jedno políčko.

* Podle testů společnosti Konica Minolta v prostředí Windows. Rychlost skenování v prostředích počítačů Macintosh je cca 30 sekund.

Vysokorychlostní rozhraní USB 2.0
Vysokorychlostní rozhraní USB 2.0, zaručující rychlý přenos obrazových dat. Je podporováno také rozhraní USB 1.1.

Snadná obsluha
Začněte stisknutím tlačítka Quick Scan (Rychlé skenování)
Po jednom stisknutí tlačítka Quick Scan se automaticky zobrazí dialogové okno DiMAGE Scan Launcher, které umožňuje spustit jednu z následujících aplikací: Easy Scan (Jednoduché skenování), DiMAGE Scan a Batch Scan (Dávkové skenování).

Krásné skenované snímky ve 3 krocích
Aplikace Easy Scan disponuje zjednodušeným uživatelským rozhraním, s kterým každý dosáhne bez námahy ve třech snadných krocích krásných skenů.
(1) Zvolíte typ filmu, který chcete skenovat - negativ nebo pozitiv (diapozitiv), barevný nebo černobílý.
(2) V okně Index Preview zvolíte snímek, který chcete skenovat.
(3) Zadáte, jakým způsobem budete chtít skenovaný snímek použít - software za Vás automaticky vypočítá optimální rozlišení a velikost souboru se snímkem.

Pokročilé nástroje pro úpravu snímků
Aplikace DiMAGE Scan obsahuje pokročilé nástroje pro zpracování obrazu, takže zkušení uživatelé budou moci výrazně ovlivnit výslednou kvalitu skenovaných snímků.

Batch Scan Utility - Dávkové skenování
Aplikace Batch Scan umožňuje při stejném nastavení skenovat velké množství snímků, čímž významně urychluje práci při skenování většího počtu snímků.

Precizní zaostřování
Patentovaná technologie detekce zrna filmu, vyvinutá společností Konica Minolta, zajišťuje přesné automatické zaostřování dokonce i snímků s nízkým kontrastem, které je navíc rychlejší použitím zdokonaleného pohonu systému automatického zaostřování. Dále je skener vybaven funkcí Bodové automatické zaostřování a otočným ovladačem zaostření, které ve speciálních situacích umožňují uživateli maximálně ovlivnit ostrost snímku.

Snadná manipulace s filmy a diapozitivy

Podavač 35mm kinofilmu

Praktický podavač pro proužky negativu nebo pozitivu s šesti políčky. Film je bezpečně uchycen tak, aby byla zajištěna jeho maximální rovinnost, zaručující přesnost při zaostřování.

Podavač diapozitivů
Podavač pro čtyři rámečky diapozitivů 35mm kinofilmu. Poslední rámeček diapozitivu v podavači lze po založení do skeneru vyměnit, aniž by bylo nutné podavač ze skeneru vysunout, což usnadňuje skenování dalších diapozitivů.

Bohaté možnosti automatizovaných korekcí snímků

Vylepšená technologie Digital ICE4
Sada čtyř výkonných nástrojů pro vylepšení obrazu usnadňuje vyčištění obrazu a odstranění nedostatků již při skenování obrazu. Výsledkem je snadné a výrazné vylepšení kvality obrazu.

Digital ICE - Odstranění prachu a škrábanců
Rozpoznává a odstraňuje povrchové defekty, jako prachové částečky a škrábance, aniž by rozmazal nebo zjemnil detaily v podkladovém snímku.

Digital ROC - Obnova barev
Používá pokročilou analýzu složek barev pro identifikaci a obnovení vybledlých barev na starších filmech a diapozitivech.

Digital GEM - Potlačení zrna filmu
Analyzuje vzorky emulze filmu a snižuje zrnitost a zároveň uchovává ostrost a kvalitu obrazu a barev.

Digital SHO - Optimalizace stínů a světel
Automaticky optimalizuje kontrast a expozici, čímž odhaluje více detailů ve velmi tmavých nebo extrémně světlých oblastech.

Úprava obrazu funkcí Pixel Polish (Vyčistění obrazových bodů)
Patentovaná technologie společnosti Konica Minolta, která optimalizuje jas, kontrast a barvy podle fotografované scény. K dispozici je jak Automatické, tak Vlastní nastavení.

* Další informace o funkcích Digital ICE4™ a Pixel Polish naleznete v technických parametrech. 
Další parametry
Značka: Konica Minolta

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím