Digitální kompakt Konica Minolta DiMAGE Z20

 • Rozlišení: 5 Mpx
 • Optický zoom: 8 x
 • Velikost displeje: 1,5 "

Sháníte Konica Minolta DiMAGE Z20?

„Konica Minolta DiMAGE Z20“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Kompaktní digitální fotoaparát, rozlišení 5 Mpx, 8x optický zoom (36–290 mm), Makro od 1 cm, F3,2–F3,4, závěrka 4–1/2000 s, ISO 50, 100, 200, 320, režimy P, A, S, M, elektronický hledáček + LCD 1,5 in, rozhraní USB 2.0, A/V výstup, karty SD, rozměry 109 x 82 x 94 mm, hmotnost 340 g

Parametry a popis

Nejrychlejší uvedení do provozu ve své třídě, 8× optický „Mega Zoom“, 5megapixelový snímač CCD a energeticky úsporná konstrukce

S fotoaparátem DiMAGE Z20 zachytíte ten překrásný výraz na tváři Vašeho dítěte pěkně zblízka díky 8násobnému optickému zoomu. S využitím rychlého systému automatického zaostřování Rapid AF a prediktivního řízení zaostřování můžete zvěčnit zábavné nečekané akce svého zvířecího mazlíčka. A tyto momenty Vám už nikdy neuniknou – fotoaparát nabízí nejrychlejší čas pro spouštění, cca 0,5 sekundy, ve své třídě.

Fotoaparát DiMAGE Z20 je vybaven 8násobným optickým Mega Zoomem a 4násobným digitálním zoomem, což v kombinaci dává 32násobné zvětšení, umožňující fotografovat prakticky cokoliv od sportovních událostí až po panoramatické scenérie. Optický systém objektivu tvoří 11 elementů v 9 skupinách a zahrnuje dvě asférické čočky. To vše přispívá k tvorbě ostrých snímků vysoké kvality. DiMAGE Z20 slučuje 5megapixelový snímač CCD pracující v primárních barvách s technologií zpracování obrazu CxProcess™ III, kterou vyvinula společnost Konica Minolta. Zachycené obrázky budou odpovídat přesně tomu, co jste viděli.

Systém rychlého automatického zaostřování Rapid AF, kterým je DiMAGE Z20 vybaven, kombinuje pasivní snímač AF a systém Video AF a zaručuje velmi krátké časy zaostření (přibližně 0,3 sekundy) jak v nastavení na širokoúhlý objektiv, tak i na teleobjektiv. Systém Rapid AF také využívá prediktivní řízení zaostřování, které určuje směr pohybu objektu a podle toho na něj zaostřuje. Shrneme-li všechny vlastnosti, přispívající k rychlé odezvě fotoaparátu DiMAGE Z20, dostaneme nejkratší dobu uvedení do provozu v dané třídě (cca 0,5 sekundy), minimální zpoždění otevření závěrky a exponování série snímků. Už se tedy nemusíte stresovat při fotografování všech vzrušujících a rozhodujících okamžiků při sportovních událostech nebo jiných nepřetržitě probíhajících akcích.

DiMAGE Z20 je nejen sprinterem se svým velmi rychlým uvedením do provozu, je také maratónským šampiónem díky úspornému využití energie, které umožňuje exponovat průměrně až 450 snímků s jednou sadou čtyř alkalických baterií (velikost AA, součást dodávky). To je více snímků, než byste mohli zachytit s kterýmkoliv jiným fotoaparátem v této třídě.

Fotoaparát DiMAGE Z20 je vybaven režimem Makro, v němž se můžete objektivem přiblížit k fotografovanému objektu na vzdálenost pouhého 1 cm. Zachyťte ty nejmenší objekty – květiny, hmyz nebo šperky – s nejpodrobnějšími detaily.

Kromě těchto fotografických schopností nabízí fotoaparát DiMAGE Z20 také možnost pořízení vysoce kvalitních videosekvencí v rozlišení VGA (640 × 480).

I když je vybaven 8násobným optickým zoomem, má fotoaparát hmotnost pouze 300 gramů. Ergonomický tvar těla zaručuje jisté uchopení a intuitivní uspořádání ovládacích prvků umožňuje i naprostým začátečníkům začít si prakticky okamžitě plně užívat digitálního fotografování.

Charakteristické vlastnosti fotoaparátu

 • 8násobný optický Mega Zoom a 4násobný digitální zoom – celkově 32násobný zoom
 • Systém automatického zaostřování Rapid AF s Prediktivním řízením zaostřování
 • Nejkratší doba uvedení do provozu v dané třídě – fotoaparát DiMAGE Z20 je připraven k použití přibližně za 0,5 sekundy
 • Výkonný objektiv, 5megapixelový snímač CCD a technologie zpracování obrazu CxProcess™ III zaručují velmi kvalitní snímky
 • Napájení čtyřmi alkalickými bateriemi velikosti AA, se kterými fotoaparát DiMAGE Z20 umí zachytit neuvěřitelných 450 snímků, což je nejvíc v dané třídě
 • Režim Makro umožňuje přiblížit se k fotografovanému objektu až na vzdálenost 1 cm
 • Cca 14,5 MB vnitřní paměť umožňuje zaznamenávat a prohlížet snímky bez výměnného paměťového média
 • Možnost fotografovat širokoúhlé snímky (ekvivalentní 26mm objektivu pro 35 kinofilm) s doplňkovým širokoúhlým konvertorem ZCW-200

Vlastnosti

8× Optický Mega Zoom
Fotoaparát DiMAGE Z20 nabízí velký rozsah ohniskových vzdáleností. Osminásobný optický zoom má rozsah ohniskových vzdáleností 36–290 mm (ekvivalentní hodnoty pro 35mm kinofilm), který lze plynulým čtyřnásobným digitálním zoomem zvětšit až do 1160 mm (ekvivalentní hodnota pro 35mm kinofilm). Kombinace 8násobného optického zoomu a 4násobného digitálního zoomu vytváří celkové 32násobné zvětšení, proto je DiMAGE Z20 ideální pro fotografování dalekých objektů při sportovních událostech nebo vzdálených krajinných scenérií.

DiMAGE Z20 je vybaven výkonným osminásobným optickým zoomem, který je tvořen 11 elementy v 9 skupinách a který obsahuje 2 asférické čočky. Fotoaparát DiMAGE Z20 s využitím těchto dvou asférických čoček koriguje v celém rozsahu ohniskových vzdáleností různé druhy optických aberací a vykresluje nádherné, homogenní a nezkreslené snímky po celé ploše od středu k okrajům.

5megapixelový snímač CCD zajišťující překrásné fotografie
Snímač CCD typu 1/2,5 palce s 5 miliony pixelů poskytuje dostatek detailů pro tvorbu kvalitních zvětšenin o velikosti až 21,7 × 16,3 cm při rozlišení tisku 300 dpi. Snímač je navíc vybaven filtrem primárních barev a zaručuje vysokou věrnost barev.


Jedinečné detailní snímky díky technologii CxProcess™ III
Fotoaparát DiMAGE Z20 je vybaven nejnovější evolucí technologie zpracování obrazu CxProcess™ III, kterou vyvinula společnost Konica Minolta. To znamená ještě vyšší rozlišení a schopnost zachytit ty nejnepatrnější detaily textur. Výsledné snímky budou tak přirozené jako samotné fotografované objekty.

Nejkratší uvedení do provozu v dané třídě
DiMAGE Z20 se chlubí neuvěřitelně rychlým a plynulým uvedením do činnosti. Prostě zapněte fotoaparát a přibližně za půl sekundy budete připraveni exponovat skvělé snímky.

Systém automatického zaostřování Rapid AF s prediktivním řízením zaostřování
S hybridním systémem automatického zaostřování Rapid AF, který kombinuje pasivní snímač automatického zaostřování se systémem Video AF, trvá zaostření cca 0,3 sekundy. Fotoaparát DiMAGE Z20 je vybaven prediktivním řízením zaostřování, které umožňuje pořídit ostré snímky pohybujících se objektů – například dítěte uhánějícího s větrem o závod. Pokud jde o rychlé a spolehlivé automatické zaostřování, je fotoaparát DiMAGE Z20 jasně na špičce.

Až 450 snímků s jednou sadou čtyř alkalických baterií velikosti AA
Energeticky úsporná konstrukce fotoaparátu DiMAGE Z20 umožňuje exponovat až 450 snímků, než se vybije jedna sada čtyř alkalických baterií velikosti AA. To je více snímků, než byste mohli pořídit s kterýmkoliv jiným fotoaparátem v dané třídě.

Makrofotografie ze vzdálenosti 1 cm
V režimu Makro můžete zachytit ohromující záběry zblízka. Špičková kvalita snímků, typická pro přístroje Konica Minolta, zajistí, že záběry zblízka budou fantastické a působivé. V tomto režimu můžete objektiv aparátu přiblížit k fotografovanému objektu na vzdálenost pouhého 1 cm.

Režimy expozice PASM a režimy měření expozice
Fotoaparát DiMAGE Z20 nabízí neuvěřitelné možnosti ovlivnění expozice. K dispozici jsou čtyři režimy: Programově řízená automatická expozice (P), Clonová priorita (A), Časová priorita (S) a Manuální expozice (M). Fotoaparát DiMAGE Z20 využívá tři režimy měření expozice: vícesegmentové, váhové se zdůrazněním středu a bodové. Při vícesegmentovém měření se pro určení expozice využívá 256 segmentů.

Automatický výběr digitálního kreativního programu
Funkce Automatický výběr digitálního kreativního programu automaticky vybírá nejvhodnější režim záznamu pro snímky. Kreativní programy Portrét, Sport, Krajina, Západ slunce a Noční portrét také můžete nastavit manuálně. Ať už zvolíte kreativní program manuálně nebo to necháte na automatice, vždy úplně jednoduše získáte krásné snímky.

Přepínání zobrazení
Funkce Switch Finder, kterou je fotoaparát DiMAGE Z20 vybaven, umožňuje sledovat obraz vytvářený na zobrazovači LCD buď v hledáčku (režim Hledáček) nebo přímo na zobrazovači LCD (režim Zobrazovač LCD). Mezi obrazem v hledáčku a na zobrazovači LCD nejsou žádné rozdíly v barevném podání, kontrastu nebo rozlišení, protože se jedná o tentýž obraz. Obraz v hledáčku je díky velkému zdánlivému zornému úhlu velký a čistý.

Progresivní snímání
Fotoaparát DiMAGE Z20 umožňuje exponovat sérii snímků rychlostí cca 1 snímek/s. Přidržte stisknuté tlačítko spouště závěrky a fotoaparát začne zachycovat sérii snímků, které se budou ukládat do vyrovnávací paměti (SDRAM). Po uvolnění tlačítka spouště závěrky se posledních 6 snímků uloží na paměťovou kartu. Tato funkce je výhodná pro fotografování sportovních událostí nebo pro zdokonalování Vaší formy při tréninku oblíbeného sportu.

Přizpůsobení funkce tlačítek
Tlačítku pro nastavení režimu činnosti blesku lze přiřadit ovládání dalších funkcí a zvýšit flexibilitu a pohodlí ovládání přístroje. To znamená, že pro změnu určitého nastavení, např. režimu záznamu, vyvážení bílé, režimu zaostřování, barevného režimu nebo citlivosti, můžete místo procházení nabídkami na zobrazovači LCD použít tlačítko pro nastavení režimu činnosti blesku.

Kompatibilita s technologií PictBridge
Zapomeňte na složité propojování s počítačem. Pořiďte rychle skvělé tiskové výstupy přímým připojením fotoaparátu DiMAGE Z20 k tiskárně kompatibilní s technologií PictBridge. Obrázky, které chcete vytisknout, můžete označit na zobrazovači LCD fotoaparátu DiMAGE Z20 a potom je okamžitě vytisknout.

Záznam videosekvencí v rozlišení VGA
Fotoaparátem DiMAGE Z20 můžete zaznamenávat neozvučené videosekvence. Videosekvence se zaznamenávají obrazovou frekvencí 15 snímků za sekundu v rozlišení VGA (640 × 480), které se při přehrávání prohlížejí mnohem lépe než standardní videosekvence QVGA (320 × 240). Zaznamenávat lze i videosekvence s rozlišením 320 × 240 při obrazové frekvenci 15 nebo 30 snímků za sekundu. Režim Videosekvence XR (Extended Recording – Rozšířený záznam) umožňuje zaznamenat na paměťovou kartu SD delší videosekvence až do zaplnění kapacity karty. Režim Noční videosekvence umožňuje pořídit záznam při velmi nedostatečném osvětlení. Funkce Uložení snímku z videosekvence umožňuje vybrat z videosekvence nejlepší záběry a uložit je jako statické snímky.

Kompaktní rozměry a jednoduché ovládání
Design fotoaparátu DiMAGE Z20 je moderní i vyspělý, a přesto známý a přístroj se snadno používá. I když je vybaven 8násobným optickým zoomem, má hmotnost pouze 300 gramů. Snadno se přenáší a jednoduše se ovládá i naprostým začátečníkům. Ergonomický tvar usnadňuje držení fotoaparátu nehybně i při záběrech v nastavení objektivu na velkou ohniskovou vzdálenost.

Vnitřní paměť s kapacitou cca 14,5 MB
Fotoaparát DiMAGE Z20 disponuje vnitřní pamětí s kapacitou cca 14,5 MB. To znamená, že i když se Vám podaří zaplnit paměťovou kartu, stále ještě můžete pokračovat v pořizování a prohlížení snímků.

Doplňkový širokoúhlý konvertor ZCW-200
Doplňková souprava širokoúhlého konvertoru Wide Converter Kit umožňuje zachytit na snímku mnohem širší scény. Objektiv pak má nejkratší ohniskovou vzdálenost 26 mm, která je ideální pro pořizování snímků architektonických prvků v místnostech i venku nebo pro fotografovaní panoramatických scenérií.


Počet efektivních pixelů Cca 5 milionů
Snímač CCD Prokládaný, pracující v primárních barvách, typ 1/2,5 palce Celkový počet pixelů: cca 5,2 milionu
Citlivost snímače Automatická a ekvivalentní ISO 50, 100, 200 a 320
Ohnisková vzdálenost 6–48 mm (odpovídá 36–290 mm pro 35mm kinofilm)
Konstrukce objektivu 11 elementů v 9 skupinách
Světelnost F3,2 až F3,4
Minimální zaostřovací vzdálenost Širokoúhlý objektiv: 0,5 m od přední části objektivu
Teleobjektiv: 1,5 m od přední části objektivu
Minimální zaostřovací vzdálenost v režimu Makro Režim Makro
Širokoúhlý objektiv: 0,01 m
Teleobjektiv: 0,6 m
Maximální zvětšení 0,24×, ekvivalentní 1,5× pro 35mm kinofilm
Plocha krytá při maximálním zvětšení Cca 25 × 18 mm
Zobrazovač LCD Barevný TFT s úhlopříčkou 38 mm, počet efektivních pixelů: 113 000, automatické zesílení obrazu
Typ hledáčku Elektronický
Zorné pole Hledáček: 98 % (cca)
Zobrazovač LCD: 100 % (přibližně)
Přepínání režimu zobrazení Hledáček, Zobrazovač LCDSystém Switch Finder umožňuje sledovat obraz ze zobrazovače LCD přímo nebo v hledáčku
Dioptrická korekce –3 až +1 D
Vzdálenost výstupní pupily 18,8 mm
Závěrka Elektronická na snímači CCD a mechanická
Expoziční časy 1/2000–4
Systém automatického zaostřování Rapid AF: kombinace pasivního snímače automatického zaostřování a systému Video AF
Zaostřovací pole Široké 3bodové zaostřovací poleBodové zaostřování s volbou zaostřovací oblasti
Zaostřovací režimy Automatické zaostřování jednotlivých snímků, Průběžné automatické zaostřování s prediktivním řízením zaostřování, Nepřetržité automatické zaostřování, Manuální zaostřování
Aretace zaostření Lehkým stisknutím tlačítka spouště závěrky
Měření expozice Vícesegmentové, Váhové se zdůrazněním středu, Bodové
Vícesegmentové měření 256 segmentů
Režimy expozice Programově řízená automatická expozice, Clonová priorita, Časová priorita, Manuální expozice
Digitální kreativní programy Automaticky (Portrét, Sport, Krajina, Západ slunce, Standardní režim), Manuálně (Portrét, Sport, Krajina, Západ slunce, Noční portrét)
Korekce expozice ±2 EV v krocích po 1/3 expozičního stupně (EV)
Aretace expozice Lehkým stisknutím tlačítka spouště závěrky
Měření záblesků Předzábleskem TTL
Dosah blesku Širokoúhlý objektiv: cca 0,5–4,6 m od přední části objektivuTeleobjektiv: cca 1,5–4,6 m od přední části objektivu(Citlivost snímače: Auto)
Režimy činnosti blesku Automatický blesk, Automatický blesk s redukcí jevu „červených očí“, Vyrovnávací blesk, Vypnutý blesk, Synchronizace s dlouhými expozičním časyAutomatický blesk není dostupný v režimu s expozice s clonovou prioritou, expozice s časovou prioritou a manuální expozice
Doba nabíjení blesku Cca 5 sekund
Korekce expozice s bleskem ±2 EV v krocích po 1/3 expozičního stupně (EV)
Synchronizační čas blesku Všechny expoziční časy
Režim série snímků Cca 1 snímek za sekundu* Skutečná rychlost snímání se může lišit v závislosti na fotografovaném objektu a nastavení fotoaparátu
Přibližný počet snímků, které lze v jedné sadě zachytit v režimech série snímků
  2560 × 1920 2048 × 1536 1600 × 1200 640 × 480
Fine 3 3 5 28
Standard 4 7 11 45
Economy 9 13 20 64
Progresivní snímání Uloží několik posledních snímků ze série.Maximální počet snímků, které lze v režimu Progresivní snímání uložit: Max. 6 snímků (rychlost cca 1 snímek za sekundu)
Stupňovaná expozice Tři snímky v krocích po 0,5 nebo 0,3 expozičního stupně (EV)
Samospoušť Zpoždění cca 10 nebo 2 sekundy
Videosekvence Doba záznamu je závislá na kapacitě paměťové karty, velikosti obrazu a obrazové frekvenci.Obrazová frekvence: 15 snímků za sekundu (640 × 480, 320 × 240),30 snímků za sekundu(320 × 240), Uložení políčka z videosekvence jako statického snímku, Noční videosekvence (automatický výběr nebo vypnuto)
Vyvážení bílé Automatické, Přednastavené (Denní světlo, Zatažená obloha, Žárovky, Zářivky, Blesk), Uživatelské
Úpravy snímku (DEC) Korekce kontrastu, Ostrost
Korekce kontrastu Tři úrovně (Nízká, Normální, Vysoká)
Nastavení ostrosti Tři úrovně (Nízká, Normální, Vysoká)
Barevné režimy Přirozené barvy (Natural Color), Živé barvy (Vivid Color), Černobílý (Black and white) a Sépie (Sepia)
Digitální zvětšení 4× (max.) v krocích po 0,1×
Jazyky nabídek Japonština, angličtina, němčina, francouzština, španělština, čínština (zjednodušené znaky), italština a švédština
Funkce standardní kopie Kopíruje jeden nebo více snímků
1) Z karty na kartu
2) Z karty do vnitřní paměti
3) Z vnitřní paměti na kartu
Funkce E-mailová kopie Vytváří komprimovaný obrazový formát JPEG o velikosti 640 × 480 pro přenos
Vkládání časových údajů Rok/měsíc/den (formát lze změnit)
Vkládání údajů lze vypnout
Přizpůsobení funkce tlačítka Funkci aktivovanou tlačítkem pro změnu režimu činnosti blesku lze změnit
Kvalita snímků Fina (Vysoká)
Standard (Standardní)
Economy (Ekonomická)
Počet zaznamenávaných pixelů (Statické snímky) 2560 × 1920, 2048 × 1536, 1600 × 1200, 640 × 480
Počet zaznamenávaných pixelů (Videosekvence) 640 × 480, 320 × 240
Formáty souborů JPEG, Motion JPEG (MOV). Kompatibilní s DCF 2.0.0.Kompatibilní s DPOF (podporováno tiskovými funkcemi ve verzi 1.1). Exif 2.2
Formáty názvů složek Standardní, Datum
Řízení tiskového výstupu Exif Print, PRINT Image Matching III, PictBridge
Paměťové médium Paměťové karty SD (Secure Digital), MultiMediaCard, Vnitřní paměť (cca 14,5 MB)
Rozhraní pro počítač Přenos dat plnou rychlostí 12 Mb/s do počítače vybaveného rozhraním USB 2.0
Výstup videosignálu PAL, NTSC (volí se na fotoaparátu)
Napájení Čtyři napájecí články AA: Alkalické, NiMH
Životnost napájecích článků (Prohlížení snímků) Nepřetržité prohlížení: cca 700 min s alkalickými bateriemi
Životnost napájecích článků (Záznam snímků) Počet zaznamenaných snímků: cca 450Podle testů CIPA (s dodávanými alkalickými bateriemi AA a paměťovou kartou SD)
Externí napájecí zdroj Stejnosměrné napětí 6 V, předepsaný síťový napáječ AC 11 (prodává se samostatně)
Rozměry 109 (š) × 82 (v) × 94 (h) mm
Hmotnost Cca 300 g bez baterií a paměťové karty
Provozní teplota 0–40 °C


Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 5 Mpx
Typ snímače: CCD
Poměr stran snímku: 4:3
 
Objektiv
Optický zoom: 8 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 36-290
Minimální ohnisková vzdálenost: 36 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 290 mm
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 50 cm
Makro od: 1 cm
Možnost použít předsádkové čočky: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 320
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), M, P, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 1 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Elektronický
 
LCD
Velikost displeje: 1,5 "
Rozlišení displeje: 113000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Možnost připojení externího blesku: Ne
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 109 x 82 x 94
Hmotnost: 400 g
 
Ostatní
Základní příslušenství: Závěsný řemínek NS-DG800, krytka objektivu LF-243B, videokabel VC-400, USB kabel USB-3, kompaktní disk s programem DiMAGE Viewer, 4x AA alkalické baterie

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Konica Minolta DiMAGE Z20 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Konica Minolta DiMAGE Z20, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Nastavte si hlídání bazaru přesně podle vás

Bazarové fotoaparáty


Bazarové objektivy (dle bajonetu)


Bazarové objektivy (dle ohniska)

Bazarové blesky (dle patice)

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Konica Minolta DiMAGE Z20

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím