Recenze Konica Minolta DiMAGE Z6 stříbrná

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • stabilizace
 • rychlé ostření
 • napajeni 4 AA - tužkové baterie

Co se nám nelíbí

 • větší rozměry

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky vytvořené s pomocí Konica Minolta DiMAGE Z6 stříbrná od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Konica Minolta DiMAGE Z6 stříbrná v Galerii

Představení Konica Minolta DiMAGE Z6 stříbrná

Představení Konica Minolta DiMAGE Z6 stříbrná

Digitální fotoaparát Dimage Z6 je určený pro široké, univerzální využití, díky vysokému rozlišení a " dlouhému" optickému zoomu.
Pomocí spolehlivé automatiky a mnoha scénických režimů, ho bude rád používat jak fotoamatér, tak pokročilý fotograf, který má navíc možnost ručního nastavení nejen expozičních hodnot.
Fotoaparát má poměrně rychlou reakci na spoušť, zoom i ostření, což užijete v praxi při mnoha příležitostech.

Popis a parametry

Popis a parametry

Digitální EVF zrcadlovka, rozlišení 6 Mpx, 12x optický zoom (35-420 mm), F2,8-F4,5, stabilizátor obrazu, ISO 50, 100, 200, 320, závěrka 4-1/1000 s, elektronický hledáček, paměťové karty SD,

Výkonný digitální fotoaparát s 6megapixelovým snímačem CCD, 12× optickým Mega Zoomem, systémem Anti-Shake, automatickým zaostřování Rapid AF a energeticky úsporným provozem.

DiMAGE Z6 je špičkový všestranný digitální fotoaparát, nabízející 12× optický Mega Zoom, patentovaný systém Anti-Shake, rozlišení 6 milionů pixelů, celkově rychlou odezvu, podpořenou systémem automatického zaostřování Rapid AF a prediktivním řízením zaostřování, a energeticky úsporným provozem. Všechny tyto vlastnosti v kombinaci zajišťují, že Vám neunikne žádná fotografická příležitost a že Vaše fotografované objekty budou zvěčněné na velkých, výjimečných a ostrých snímcích.

12× optický a 4× digitální zoom fotoaparátu DiMAGE Z6 dávají dohromady 48násobné zvětšení. Velmi efektivní – dokonce i při velkém přiblížení – je systém Anti-Shake, vyvinutý společností Konica Minolta. Stejný systém je použit ve špičkových modelech Dynax 7D a DiMAGE A200 . Lze s ním fotografovat až s 8krát delšími expozičními časy*1 (2 až 3 expoziční stupně), než jaké by bylo třeba použít při fotografování bez tohoto systému. Systém Anti-Shake také umožňuje pořídit ostré, nerozmazané snímky v šeru a jiných situacích s nedostatečným osvětlením, obvykle způsobujících rozmazání snímku kvůli dlouhým expozičním časům. To znamená, že snímky budou výrazně ostřejší i bez použití stativu.

Fotoaparát DiMAGE Z6 má vše, co potřebujete pro pořizování vysoce kvalitních snímků: 6 milionů efektivních pixelů, špičkový objektiv GT APO a patentovanou technologii zpracování obrazu CxProcess™ III, vyvinutou společností Konica Minolta, která zajišťuje, že snímky budou tak krásné a barevně věrné jako fotografovaná scéna, kterou vidíte vlastníma očima.

Energeticky úsporná konstrukce fotoaparátu DiMAGE Z6 umožňuje déle vychutnávat pořizování snímků s jednou sadou běžně dostupných alkalických baterií velikosti AA, které vydrží v průměru pro 240 snímků, nebo s akumulátory Ni-MH, které vystačí na přibližně 420 snímků.

Fotoaparát DiMAGE Z6 disponuje ultra rychlým systémem automatického zaostřování Rapid AF s prediktivním řízením zaostřování. Tyto funkce zajišťují, že nezmeškáte žádný cenný okamžik. S dobou zaostřování pouhé 0,2 sekundy při širokoúhlém objektivu a pouze 0,3 sekundy při teleobjektivu je fotoaparát DiMAGE Z6 ideální pro fotografování jakýchkoliv objektů, ať už statických nebo pohybujících se.

Kromě rychlého, vysoce přesného systému Rapid AF nabízí fotoaparát DiMAGE Z6 také rychlé uvedení do provozu a krátké zpoždění otevření závěrky. Co víc, vaše šance na zachycení vzácných okamžiků ještě roste s režimem Progresivního snímání, který fotoaparát DiMAGE Z6 nabízí. Fotoaparát v tomto režimu při stisknutém tlačítku spouště závěrky pořizuje nepřetržitě snímky rychlostí 1,8 snímku za sekundu, bez ohledu na velikost a kvalitu snímku, a po uvolnění tlačítka uloží posledních 10 snímků na paměťovou kartu.

Fotoaparát DiMAGE Z6 je velmi kompaktní, i když je vybaven objektivem s 12× optickým zoomem a velkým zobrazovačem LCD (5,1 cm). V provedení, které padne do dlaně, a se zobrazovačem LCD, který je přehledný, získáte jisté držení a nerušený pohled na pořízené snímky.

Charakteristické vlastnosti fotoaparátu

 • Snímač CCD s 6 miliony pixely, objektiv Konica Minolta GT APO a technologie zpracování obrazu CxProcess™ III pro úžasně detailní snímky
 • 12× optický mega zoom a 4× digitální zoom, celkově 48násobné zvětšení, podporovaný systémem Anti-Shake, vyvinutým společností Konica Minolta
 • Vyšší životnost napájecích článků
 • Systém automatického zaostřování Rapid AF, nabízející rychlé automatické zaostření s prediktivním řízením zaostřování
 • Režim Progresivní snímání pro snímky rychle se pohybujících objektů zaznamenávané vysokou rychlostí dokonce i při maximálním rozlišení (2816 × 2112 pixelů)
 • Režim Super Makro pro fotografování objektů vzdálených pouze 1 cm od objektivu
 • Velký, přehledný zobrazovač LCD (úhlopříčka 5,1 cm)

Vlastnosti

6 milionů efektivních pixelů pro snímky s vysokým rozlišením

S 6 miliony efektivních pixelů nabízí snímač CCD typu 1/2.5 palce spoustu detailů, umožňujících vytvořit zvětšeniny snímků (až 238 × 179 mm) ve fotografické kvalitě (300 dpi). Snímač je navíc vybaven filtrem primárních barev, zajišťujícím vysokou věrnost barev.

Funkce Anti-Shake stabilizující snímač CCD
Fotoaparát DiMAGE Z6 používá patentovaný systém Anti-Shake stabilizující snímač CCD, vyvinutý společností Konica Minolta, který je vhodný pro záběry pořizované teleobjektivem a při nedostatečném osvětlení. Systém Anti-Shake působí tak, že minimalizuje vliv otřesů fotoaparátu. Tím umožňuje použít expoziční časy čtyřikrát až osmkrát delší*1 (2–3 expoziční stupně), než byste museli použít na fotoaparátech
bez tohoto systému. Fotoaparát DiMAGE Z6 je schopen korigovat otřesy bez nutnosti použít krátký expoziční čas nebo zvýšit citlivost ISO, což může zvýšit výskyt šumu. Metoda stabilizace snímače CCD nevyžaduje žádné doplňkové korekční čočky jako optické stabilizátory obrazu, takže tělo fotoaparátu DiMAGE Z6 zůstává kompaktní a lehké. Systém Anti-Shake fotoaparátu DiMAGE Z6 účinně koriguje jak jemný pohyb, způsobený stisknutím tlačítka spouště závěrky, tak větší a pomalejší pohyby těla fotografa.

Objektiv Konica Minolta GT APO
Ve fotoaparátu DiMAGE Z6 je zabudován výkonný objektiv, podporující snímače CCD s 6 miliony efektivních pixelů. Objektiv je tvořen 13 elementy v 10 skupinách a zahrnuje také dvě skleněné čočky s anomální disperzí a dva asférické elementy, což je konstrukce přispívající k ostrosti a kvalitě snímků. Vícenásobné vrstvy na površích čoček zajišťují minimální závoj a „duchy“ v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. A clona s pěti lamelami vytváří nádherné, téměř kruhové obrazy jasů nacházejících se mimo oblast zaostření.

Neuvěřitelné celkové 48násobné zvětšení
Kombinace 12× optického zoomu s 4× digitálním dává celkem 48násobné zvětšení, ideální pro pořizování snímků na velkou vzdálenost při sportovních událostech nebo snímků vzdálených krajin. Tento úžasný rozsah optického zoomu představuje ekvivalentní rozsah 35–420 mm pro 35mm kinofilm. V kombinaci s digitálním zoomem je celkový rozsah zoomu ekvivalentní 35–1680 mm pro 35mm kinofilm.

Systém automatického zaostřování Rapid AF s Prediktivním řízením zaostřování
Fotoaparát DiMAGE Z6 zaostří za pouhé cca 0,2 sekundy při nastavení na širokoúhlý objektiv a pouze za cca 0,3 sekundy při nastavení na teleobjektiv. V režimu Průběžného automatické zaostřování umožňuje prediktivní řízení zachytit pohybující se objekty – například dítě uhánějící přímo k vám. Pokud jde o rychlé a spolehlivé automatické zaostřování, je fotoaparát DiMAGE Z6 jasně na špičce.

K přesnosti automatického zaostřování fotoaparátu DiMAGE Z6 přispívá i 5bodová oblast automatického zaostřování s 5 zaostřovacími oblastmi řazenými horizontálně, což snižuje možnost chybného zaostření na pozadí.

Vyšší životnost napájecích článků
Vaše zábava při pořizování snímků bude trvat déle se čtyřmi akumulátory Ni-MH (2500 mAh), které jsou schopny napájet fotoaparát pro pořízení zhruba 420 snímků. Jako další možnost lze použít široce dostupné alkalické baterie, se kterými je DiMAGE Z6 schopná pořídit v průměru 240 snímků.

Progresivní snímání
V režimu Progresivní snímání se po uvolnění tlačítka spouště závěrky uloží několik posledních snímků ze série – až 10 snímků, pořízených rychlostí 1,8 snímku za sekundu bez ohledu na velikost a kvalitu snímku. Takže, když chcete pořídit snímky pohybujícího se objektu v určité fázi, režim Progresivní snímání zajistí, že zachytíte přesně ten moment, který chcete.

Přibližte se v režimu Super Makro k objektu až na vzdálenost 1 cm
Fotoaparát DiMAGE Z6 má pro úžasné záběry zblízka k dispozici dva režimy: Makro a Super Makro. Bez ohledu na to, který z nich zvolíte, zajistí špičková kvalita snímků, typická pro přístroje Konica Minolta, že záběry zblízka budou fantastické a působivé. V režimu Super Makro můžete objektiv přiblížit k fotografovanému objektu na vzdálenost pouhého 1 cm.

Velký, přehledný zobrazovač LCD (úhlopříčka 5,1 cm)
Fotoaparát DiMAGE Z6 disponuje zobrazovačem LCD s úhlopříčkou 5,1 cm, poskytujícím dostatečně velký obraz, se kterým bude pořizování a prohlížení snímků a videosekvencí jednodušší, stejně jako orientace v nabídkách.

Jedinečné detailní snímky díky technologii CxProcess™ III
Fotoaparát DiMAGE Z6 obsahuje CxProcess™ III, nejnovější evoluci technologie zpracování obrazu od společnosti Konica Minolta. To znamená, že je fotoaparát schopen zachytit nejnepatrnější detaily v texturách a vytvořit tak snímky vypadající stejně realisticky jako samotná fotografovaná scéna.

Redukce šumu
Funkce Redukce šumu automaticky omezuje zrnitost způsobenou dlouhými expozičními časy a umožňuje pořídit výjimečné noční snímky.

Režimy expozice PASM a režimy měření expozice
Fotoaparát DiMAGE Z6 nabízí úžasné možnosti ovlivnění expozice snímku. K dispozici jsou čtyři režimy:
Programově řízená automatická expozice (P), Clonová priorita (A), Časová priorita (S) a Manuální expozice (M). Kromě toho fotoaparát nabízí tři režimy měření expozice: vícesegmentové, váhové se zdůrazněním středu a bodové. Při vícesegmentovém měření se pro určení expozice využívá 256 segmentů.

Automatický výběr digitálního kreativního programu
Funkce Automatický výběr digitálního kreativního programu automaticky vybírá nejvhodnější režim záznamu pro snímky. Kreativní programy Portrét, Sport, Krajina, Západ slunce a Noční portrét také můžete nastavit manuálně. Ať už zvolíte kreativní program manuálně nebo to necháte na automatice, vždy úplně jednoduše získáte krásné snímky.

Pořizování videosekvencí
Fotoaparát DiMAGE Z6 pořizuje plynulé, ozvučené videosekvence s rozlišením QVGA (320 × 240 pixelů) rychlostí 30 snímků za sekundu. Systém Anti-Shake lze také použít pro pořízení videosekvence teleobjektivem. Funkce umožňuje zaznamenat videosekvence na paměťovou kartu SD fotoaparátu. Délka videosekvence je omezena pouze volným místem na paměťové kartě. Režim Noční videosekvence umožňuje pořídit videosekvence za nedostatečného osvětlení. Funkce Uložení snímku z videosekvence umožňuje z jednoho políčka videosekvence vytvořit statický snímek a funkce Editace videosekvence zase umožňuje oříznout nepotřebné části videoklipu. A navíc, i při záznamu videosekvencí je možné stále využít plný rozsah optického zoomu, kterým fotoaparát DiMAGE Z6 disponuje.

Přizpůsobení funkce tlačítka
Další praktický prvek, podporující flexibilitu fotoaparátu, je Přizpůsobení funkce tlačítka, umožňující tlačítku režimu činnosti blesku přiřadit různé funkce. To znamená, že místo procházení nabídkou fotoaparátu můžete použít tlačítko režimu činnosti blesku pro změnu nastavení funkcí, jako jsou režim snímání, vyvážení bílé, režim zaostřování, barevný režim nebo citlivost snímače.

Kompatibilita s PictBridge*2
Zapomeňte na všechna komplikovaná propojení s počítačem. Pořiďte rychle skvělé tiskové výstupy přímým připojením fotoaparátu DiMAGE Z6 k tiskárně kompatibilní s technologií PictBridge*2. Na zobrazovači LCD fotoaparátu stačí vybrat snímky, které chcete tisknout, a následně spustit tisk oblíbených snímků přímo z fotoaparátu.

Užitečný software
Kompaktní disk Digital Camera Software, dodávaný s fotoaparátem, obsahuje následující software.

 • Kodak EasyShare: Spravujte své snímky v přehledném prostředí, které zvládnou i začátečníci s minimální praxí.
 • DiMAGE Master Lite: Mocný a přesto jednoduše ovladatelný nástroj pro zpracování snímků, který vám pomůže vytvořit úžasné snímky. Funkce pro soulad barev zajišťují, že obraz, který vidíte, bude přesně reprodukován na monitoru i tiskárnou.

Doplňkový širokoúhlý konvertor ZCW-300
Doplňková souprava širokoúhlého konvertoru Wide Converter Kit umožňuje zachytit na snímku mnohem širší scény. Konvertor zmenšuje 0,75× ohniskovou vzdálenost objektivu fotoaparátu v širokoúhlém nastavení, čímž poskytuje ohniskovou vzdálenost ekvivalentní 26 mm pro 35mm kinofilm. Taková ohnisková vzdálenost je ideální pro zachycení architektury a interiérů a také panoramatických záběrů krajin. K přechodovému kroužku, dodávanému v sadě s konvertorem, lze připevnit filtr s průměrem 52 mm.

Kompatibilita s doplňkovými blesky
Fotoaparát DiMAGE Z6 je vybaven bleskem, který doslova prosvítí Vaše snímky. Když však vyžadujete ještě výkonnější blesky, přemýšlejte o zábleskových jednotkách společnosti Konica Minolta: Programový blesk 3600HS(D), 5600HS(D) nebo 2500(D). Všechny tyto neuvěřitelně univerzální a výkonné zábleskové jednotky jsou kompatibilní s fotoaparátem DiMAGE Z6.

*1 Závisí na podmínkách při fotografování.
*2 PictBridge je průmyslový standard vytvořený asociací Camera & Imaging Products Association (CIPA).

Počet efektivních pixelů 6,0 milionu
Snímač CCD Prokládaný, pracující v primárních barvách, typ 1/2,5 palce
Celkový počet pixelů: 6,36 milionu
Citlivost snímače Automatická a ekvivalentní ISO 50, 100, 200 a 320
Ohnisková vzdálenost 5,83–69,9 mm (odpovídá 35–420 mm pro 35mm kinofilm)
Konstrukce objektivu 13 elementů v 10 skupinách
Světelnost f:2,8 až f:4,5
Minimální zaostřovací vzdálenost Širokoúhlý objektiv: 0,6 m od přední části objektivu
Teleobjektiv: 1,6 m od přední části objektivu
Režim Makro
 
Super Makro
Makro
Ohn. vzdálenost
10,45mm*
Širokoúhlý obj.
Teleobjektiv
Od objektivu
1 cm
10 cm
120 cm
* Pevně nastavená, odpovídající 63 mm pro 35mm kinofilm
Maximální zvětšení 0,20× (ekvivalentní zvětšení 1,2× pro 35mm kinofilm)
Plocha krytá při maximálním zvětšením: cca. 31 × 23 mm
Typ hledáčku Elektronický, typ 0,33 palce, celkem 114 000 pixelů
Zobrazovač LCD Barevný digitální zobrazovač TFT s úhlopříčkou 5,1 cm
Celkový počet pixelů: 114 000
Automatické zvýšení jasu obrazu
Zorné pole Hledáček: cca. 100 %
Zobrazovač LCD: cca. 100 %
Dioptrická korekce –3 až +1 D
Vzdálenost výstupní pupily 16,9 mm
Závěrka Elektronická na snímači CCD a mechanická
Expoziční časy 1/1000 až 4 sekund
Systém automatického
zaostřování
Video AF
Zaostřovací pole 5bodové široké zaostřovací pole; volitelné bodové zaostřovací oblasti
Zaostřovací režimy Automatické zaostřování jednotlivých snímků, Průběžné automatické zaostřování s prediktivním řízením zaostřování, Nepřetržité automatické zaostřování, Manuální zaostřování
Aretace zaostření Lehkým stisknutím tlačítka spouště závěrky
Režimy měření expozice Vícesegmentové měření (256 segmentů), Váhové měření se zdůrazněním středu, Bodové měření
Režimy expozice Programově řízená automatická expozice, Clonová priorita, Časová priorita, Manuální
Digitální kreativní programy Automaticky (Portrét, Sport, Krajina, Západ slunce, Program)
Manuálně (Portrét, Sport, Krajina, Západ slunce, Noční portrét)
Korekce expozice ±2 EV v krocích po 1/3 expozičního stupně (EV)
Aretace expozice Lehkým stisknutím tlačítka spouště závěrky
Měření záblesků Měření za objektivem (TTL) s využitím předzáblesku
Dosah blesku Širokoúhlý objektiv: cca. 0,2–3,6 m od přední části objektivu
Teleobjektiv: cca. 1,2–2,2 m od přední části objektivu
(Citlivost fotoaparátu: Auto)
Režimy činnosti blesku Automatický blesk, Automatický blesk s redukcí jevu „červených očí“,
Vyrovnávací blesk, Synchronizace s dlouhými expozičními časy,
Automatický blesk není dostupný v režimu s expozice s clonovou prioritou, expozice s časovou prioritou a manuální expozice.
Použití blesku lze zrušit sklopením vestavěného blesku.
Doba nabíjení blesku Cca. 7 sekund
Korekce expozice s bleskem ±2 EV v krocích po 1/3 EV
Synchronizační čas blesku Všechny expoziční časy
Externí blesky Automatické měření záblesků u Programových blesků 2500(D), 3600HS(D) a 5600HS(D)
Režim série snímků Standardní série snímků: cca. 1,8 snímku za sekundu
* Skutečný počet snímků se může lišit v závislosti na fotografovaném objektu a nastavení fotoaparátu.
Průměrný počet snímků, které lze zachytit v jedné sadě v režimech série snímků:
Režim série snímků
 
2816 x 2112
2272 x 1704
1600 x 1200
640 x 480
Fine
11
16
28
138
Standard
20
28
49
208
Economy
35
49
79
290
* Skutečný počet snímků se může lišit v závislosti na fotografovaném objektu a nastavení fotoaparátu.
Progresivní snímání Zaznamenává snímky rychlostí cca. 1,8 snímku za sekundu. Po uvolnění tlačítka spouště závěrky se uloží posledních 10 snímků (lze zvolit velikost a kvalitu snímku)
Stupňovaná expozice Tři snímky v krocích 0,3 nebo 0,5 expozičního stupně (EV)
Samospoušť Zpoždění cca. 10 nebo 2 sekundy
Videosekvence Doba záznamu je závislá na kapacitě paměťové karty, velikosti obrazu a rychlosti záznamu.
Počet zaznamenávaných pixelů: 320 × 240
Obrazová frekvence: 15 snímků za sekundu, 30 snímků za sekundu
Zvuk: Monofonní
Během záznamu lze použít optický zoom
Uložení snímku z videosekvence, Editace videosekvence, Noční videosekvence
Vyvážení bílé Automatické, Přednastavené (Denní světlo, Zatažená obloha, Žárovky, Zářivky, Blesk), Uživatelské
Kontrast Nastavitelný ve třech úrovních (Nízký, Normální, Vysoký)
Ostrost Nastavitelná ve třech úrovních (Nízká, Normální, Vysoká)
Barevné režimy Přirozené barvy (Natural Color), Živé barvy (Vivid Color), Černobílý (Black and white) a Sépie (Sepia)
Omezení šumu Dostupné (Automaticky)
Digitální zvětšení 4× (max.) v krocích po 0,2×
Jazyky nabídek Japonština, angličtina, němčina, francouzština, španělština, italština, švédština, ruština, zjednodušená čínština, tradiční čínština, korejština
Funkce standardní kopie Vytváří kopii snímků nebo videosekvencí na stejné nebo jiné paměťové kartě
Funkce E-mailová kopie Vytváří snímky o velikosti 640 × 480 ve formátu JPEG pro přenos
Vkládání časových údajů Rok/měsíc/den (formát lze změnit), Vkládání údajů lze vypnout
Přizpůsobení funkce tlačítka Funkci aktivovanou tlačítkem pro změnu režimu činnosti blesku lze změnit
Kvalita snímků Fine (Vysoká), Standard (Standardní), Economy (Ekonomická)
Počet zaznamenávaných
pixelů (Fotografie)
2816 × 2112, 2272 × 1704, 1600 × 1200, 640 × 480
Počet zaznamenávaných
pixelů (Videosekvence)
320 × 240
Záznamová kapacita Průměrná kapacita 16MB karty SD (Secure Digital)
Fotografie
 
2816 x 2112
2272 x 1704
1600 x 1200
640 x 480
Fine
4
6
12
52
Standard
8
12
22
78
Economy
15
22
37
101
Videosekvence
 
320 x 240
15 snímků za sekundu
57 s
30 snímků za sekundu
29 s
* Videosekvence zaznamenávané se zvukem.
* Skutečný počet snímků se může lišit v závislosti na fotografovaném
objektu a použité paměťové kartě.
Formáty souborů JPEG, Motion JPEG (MOV): se zvukem
Kompatibilní s DCF 2.0. Kompatibilní s DPOF (podporováno tiskovými
funkcemi ve verzi 1.1). Exif 2.2
Formáty názvů složek Standardní, Datum
Řízení tiskového výstupu Exif Print, PRINT Image Matching III, PictBridge
Paměťové médium Paměťové karty SD (Secure Digital), MultiMediaCard
Rozhraní pro počítač Přenos dat plnou rychlostí 12 Mb/s (Full Speed) do počítače vybaveného rozhraním USB 2.0
Výstup videosignálu PAL, NTSC (volí se na fotoaparátu)
Systém Anti-Shake: Pohybuje snímačem CCD; dostupné jsou tři volby: Displej a expozice, Při expozici, Vypnuto
Napájení Čtyři napájecí články, alkalické nebo Ni-MH
Životnost napájecích článků
(Prohlížení snímků)
Nepřetržité prohlížení (průměrně): 300 minut, s alkalickými bateriemi
Životnost napájecích článků
(Záznam snímků)
Počet zaznamenaných snímků (průměrně): 240 snímků s alkalickými bateriemi, 420 snímků s akumulátory Ni-MH 2500 mAh, podle standardu CIPA s paměťovou kartou SD.
*CIPA: Asociace Camera & Imaging Products Association
Externí napájecí zdroj Stejnosměrné napětí 6 V, předepsaný síťový napáječ (prodává se
samostatně)
Rozměry 108,5 (š) × 80,0 (v) × 84,0 (h) mm
Hmotnost Cca. 340 g bez napájecích článků a paměťové karty
Provozní teplota 0–40 °C


Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu EVF kompakt

Obrazový snímač

Formát snímače 1/2,5
Rozlišení 6 Mpx
Rozlišení fotografií 640x480, 1600x1200, 2272x1704, 2816x2112
Obrazový snímač CCD
Poměr stran snímku 4:3
Stabilizátor snímače Ano

Objektiv

Optický zoom 12 x
Digitální zoom 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 35-420
Minimální ohnisková vzdálenost 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 420 mm

Zaostřování

Minimální zaostřovací vzdálenost 60 cm
Makro od 1 cm
Počet AF bodů 5

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost 50
ISO - maximální citlivost 320

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 4
Nejkratší expoziční čas 1/1000

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 1,8 sn./s
Prodleva samospouště 10, 2
Scénické režimy Automaticky (Portrét, Sport, Krajina, Západ slunce, Program)

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Dioptrická korekce -3 až +1

LCD

Velikost displeje 2 "
Rozlišení displeje 114000

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Dosah vestavěného blesku 3,6 m
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I), MMC
Formáty souborů JPEG, MOV

Obecné

České menu Ne

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 109 x 80 x 84
Hmotnost 435 g

Ostatní

Příslušenství v balení závěsný řemínek NS-DG7000, krytka objektivu (LF-243), Krytka sáněk pro příslušenství SC-1000, AV kabel AVC-700, 16MB paměťová karta SD (Secure Digital), USB kabel USB-3, Kompaktní disk Digital Camera, Software, 4 alkalické baterie velikosti AA
Značka Konica Minolta

Zobrazit popis a parametry