Všechny objednávky nad 500 Kč doručíme zdarma! Naše prodejny jsou otevřené jen pro výdej internetových objednávek.

Digitální zrcadlovka Konica Minolta Dynax 5D + AF DT 18-70 /F3,5-5,6

 • Formát snímače: APS-C

Sháníte Konica Minolta Dynax 5D + AF DT 18-70 /F3,5-5,6?

„Konica Minolta Dynax 5D + AF DT 18-70 /F3,5-5,6“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Konica Minolta Dynax 5D + AF DT 18-70 /F3,5-5,6?

Začít s výkupem

Digitální SLR zrcadlovka, CCD 6,1 Mpx, výměnné objektivy, stabilizátor obrazu, LCD 2,5 in

Parametry a popis

Výkonná digitální jednooká zrcadlovka, slučující technologii Anti-Shake, integrovanou v těle fotoaparátu, a plynulou činnost v lehkém, kompaktním těle

Po úspěšném fotoaparátu Dynax 7D představuje společnost Konica Minolta další výkonnou digitální jednookou zrcadlovku s výměnnými objektivy, Dynax 5D, která kombinuje nejpokročilejší technologie společnosti Konica Minolta a jednodušší použití v mnohem menším a lehčím těle.

Fotoaparát Dynax 5D zaručuje dokonalost digitálních fotografií použitím technologie Anti-Shake, vyvinutou společností Konica Minolta, která využívá exkluzivní mechanizmus pohybu snímače CCD pro kompenzaci otřesů, způsobujících rozmazání snímku. Technologie Anti-Shake poskytuje stabilitu tehdy, když ji nejvíce potřebujete pro ostré fotografie, tj. při pořizování snímků teleobjektivem v přirozeném světle, při nedostatečném osvětlení nebo při pořizování záběrů zblízka. Revoluční technologie Anti-Shake poskytuje nejen korekci otřesů, umožňující fotografovat s expozičními časy o 2 až 3 expoziční stupně delšími, ale také kompatibilitu se všemi systémovými objektivy Dynax.

Kromě špičkového výkonu nabízí fotoaparát Dynax 5D ideální, kompaktní design s vysoce kvalitní, stylovou a lehkou konstrukcí. Díky madlu s pryžovým potahem je fotoaparát příjemný na dotek a snadno se s ním manipuluje.

Fotoaparát Dynax 5D zajišťuje výjimečnou kvalitu snímků velkým snímačem CCD s 6,1 milionu efektivních pixelů, pokročilým obvodem Advanced LSI s vysokou hustotou integrace, zajišťujícím rychlé zpracování snímků, a technologií zpracování obrazu Konica Minolta CxProcess™ III, originální a vysoce ceněnou technologií, vykreslující ve snímcích jemné detaily a ohromující barvy.

Fotoaparát je vybaven velkým barevným zobrazovačem LCD (úhlopříčka 6,35 cm), který poskytuje lepší zobrazení zajišťující lepší snímky a který zjednodušuje orientaci v snadno použitelných nabídkách a nastaveních. Na zobrazovači LCD se zobrazuje detailní nastavení fotoaparátu a pořízené snímky, což ještě více usnadňuje práci s fotoaparátem.

Pro ještě větší pohodlí a jednoduchost použití je fotoaparát Dynax 5D vybaven sadou pěti Automatických digitálních kreativních programů, které optimalizuji nastavení expozice a zpracování obrazu podle typu fotografované scény.

Fotoaparát Dynax 5D také nabízí rozsáhlou sadu snadno použitelných funkcí, které umožňují provést přesné úpravy všech nastavení fotoaparátu pro jakoukoli fotografickou situaci. Zatímco výkonné funkce uspokojí požadavky vyspělých fotoamatérů na náročné a kreativní techniky, nabízí fotoaparát v jádru jednoduchost použití a snadné ovládání na základní úrovni, která jej činí ideálním dokonce i pro naprosté začátečníky.

Charakteristické vlastnosti fotoaparátu:

 • Technologie Anti-Shake integrovaná v těle fotoaparátu, umožňující použít všechny systémové objektivy Dynax a zajišťující kvalitní ostré snímky
 • Jednoduché ovládání ve stylovém, kompaktním a lehkém těle
 • Snímač CCD s 6,1 megapixelu a originální technologie zpracování obrazu Konica Minolta CxProcess™ III vykreslí snímky v úžasných detailech
 • Snímky a data se zobrazují na velkém a přehledném zobrazovači LCD (6,35 cm)
 • Komplexní úprava a správa snímků pro kreativní práci
 • Snadné a intuitivní ovládání

Vlastnosti
Vestavěná technologie Anti-Shake pro všechny systémové objektivy Dynax Fotoaparát Dynax 5D zdědil vestavěnou technologii Anti-Shake s mechanizmem posuvu snímače CCD po fotoaparátu Dynax 7D, který tuto revoluční technologii, umožňující používat s fotoaparátem všechny systémové objektivy Dynax, představil jako první digitální jednooká zrcadlovka na světě.

Tato technologie Anti-Shake byla asociací EISA zvolena jako „Evropská fotografická inovace roku 2004 až 2005“ (European Photo Innovation of the Year 2004 – 2005). Technologie Anti-Shake kompenzuje otřesy fotoaparátu a umožňuje fotografovat s expozičními časy o 2 až 3 expoziční stupně delšími.

Nyní je možné omezit rozmazání snímku, způsobené chvěním fotoaparátu, dokonce i při pořizování snímků při nedostatečném osvětlení nebo za soumraku, při fotografování teleobjektivem v přirozeném světle a při fotografování zblízka, aniž byste se museli spoléhat na vyšší citlivost (ISO) snímače CCD nebo pomoc blesku či stativu. Technologie Anti-Shake rychle reaguje na běžné, pomalé pohyby těla fotoaparátu i rychlejší chvění, vznikající obvykle při fotografování z ruky.

Funkci Anti-Shake lze zapnout nebo vypnout zvláštním tlačítkem na zadní stěně fotoaparátu. Je-li funkce aktivní, objeví se v hledáčku příslušný symbol.

Odolné, kompaktní tělo a vysoce kvalitní textury
Tělo fotoaparátu Dynax 5D je díky odolné a kvalitní konstrukci spolehlivější. Tělo je vyrobeno z odolného sklolaminátu a je proto přibližně o 22 % lehčí a menší než tělo fotoaparátu Dynax 7D. Funkční madlo s pryžovým potahem je vyvinuto na základě nových ergonomických výzkumů a ideálně padne do ruky.

Velký snímač CCD a vyspělá technologie zpracování obrazu
Arzenál originálních vyspělých technologií Konica Minolta ve fotoaparátu Dynax 5D zahrnuje pokročilý obvod LSI (obvody pro zpracování obrazu) a technologii CxProcess™ III. Obě technologie jsou vytvořeny tak, aby snímkům dávaly fantastický, přirozený vzhled. Technologie zpracování obrazu CxProcess™ III, vyvinutá společností Konica Minolta, optimalizuje čtyři základní elementy obrazu:

 1. ostrost pro plné využití vyspělých optických technologií, použitých v objektivu, poskytujících bohaté detaily a realitu bez úbytku kvality v rozostřených snímcích
 2. reprodukci barev, aby byly barvy vykresleny přesně tak, jak je vnímá lidské oko, jako delikátní odstíny přirozené modré, červené a pleťových tónů
 3. reprodukci přechodů pro vykreslení jak světlých, tak tmavých přechodů stínů i světel
 4. redukci šumu pro přirozené, působivé podání texturovaných snímků.

Velký (6,35 cm) a jasný zobrazovač LCD
Lepší zobrazení lepších snímků – fotoaparát Dynax 5D je vybaven velkým zobrazovačem LCD, na kterém se také zobrazují nabídky pro nastavení fotoaparátu. Pro větší pohodlí se obraz automaticky otočí při pootočení fotoaparátu při pořizování snímku na výšku a umožňuje nastavit velikost textu na zobrazovači.

Komplexní úprava a správa snímků pro kreativní práci

a) Digitální kreativní programy
Digitální kreativní programy nabízí pět režimů: Portrét, Sport, Krajina, Západ slunce a Noční pohled. Přepínačem expozičních režimů stačí jednoduše nastavit program, nejlépe odpovídající fotografované scéně, a fotoaparát automaticky zvolí optimální expozici, zaostřovací režim a program pro zpracování obrazu. Funkce urychluje a usnadňuje pořízení nádherných snímků bez nutnosti provádět komplikovaná nastavení.

b) Digitální efekty
Digitální efekty, další kreativní funkce zvyšující všestrannost fotoaparátu, umožňují zvolit jeden z deseti typů scén, upravit parametry podle potřeby a nastavení uložit. Po zvolení scény fotoaparát Dynax 5D automaticky nastaví patřičné zpracování a parametry kvality obrazu. Poté lze manuálně nastavit expozici a v pěti krocích přizpůsobit kontrast, ostrost a sytost a dodat snímku přesně požadovaný vzhled.

c) Nastavení teploty chromatičnosti
Kromě automatického vyvážení bílé, přednastavených vyvážení bílé, vlastního nastavení vyvážení bílé a nastavení teploty chromatičnosti nabízí fotoaparát Dynax 5D více kreativní volnosti v podobě filtrových efektů CC (Color Compensation – Korekce barev) a nastavení teploty chromatičnosti v jemných krocích po 100 K. A rozsah G9 (Zelená) až M9 (Purpurová), který fotoaparát nabízí, umožňuje přesné úpravy vyvážení bílé při obtížném osvětlení.

d) Stupňování vyvážení bílé
Tato funkce, nabízející novou úroveň komfortu a schopností, umožňuje pořídit snímek při různém nastavení teploty chromatičnosti se dvěmi možnostmi pro požadovaný rozsah teploty chromatičnosti. V závislosti na tomto rozsahu fotoaparát Dynax 5D zaznamená při jednom stisknutí tlačítka spouště závěrky postupně tři snímky, ze kterých můžete vybrat ten nejlepší.

e) Zone Matching
Funkci fotoaparát zdědil po oceněném fotoaparátu Dynax 7D. Tóny zachycené v oblastech s vysokým a nízkým jasem rozšiřují dynamický rozsah snímače CCD a upravují korekční křivky, čímž zajišťují přesnou reprodukci přechodů a potlačení šumu na fotografiích pořízených při nedostatečném osvětlení. Například v režimu Vysoký jas (High Key) se budou při fotografování svatby pod přímým slunečním světlem věrně reprodukovat detaily bílých květin, šatů a vlečky nevěsty. A naopak lze v režimu Nízký jas (Low Key) zachytit bez šumu detaily textury černých šatů v tmavé místnosti.

Snadné a intuitivní používání fotoaparátu

a) Výkonný a rychlý systém automatického zaostřování
Výkonný systém automatického zaostřování fotoaparátu Dynax 5D nabízí výjimečnou přesnost v podobě devíti zaostřovacích oblastí (jeden zkřížený středový senzor a osm řádkových senzorů). Systém, který umožňuje používat Prediktivní řízení zaostřování a velmi rychlé Sledování objektu nezbytné pro přesné zaostření pohybujících se objektů – nepostradatelné výhody při fotografování akce a sportu.

b) Plynulé, pohotové fotografování
Fotoaparát DYNAX 5D umožňuje zachytit až 10 snímků rychlostí přibližně 3 snímky za sekundu (v režimu Large/Vysoká kvalita). Vysoká rychlost záznamu navíc umožňuje plynule navazující pořízení dalších snímků.

c) Praktické a jednoduché ovládací prvky
Fotoaparát Dynax 5D nabízí jednoduché a intuitivní rozmístění ovládacích prvků, na které si rychle zvyknou dokonce i nováčci začínající s digitálními jednookými zrcadlovkami. Pokročilé funkce nabízejí fotografům, kteří přecházejí od základních fotoaparátů, intuitivní ovládání – například přepínač expozičních režimů navíc disponuje pěti volbami pro digitální kreativní programy – a samostatný přepínač zajišťuje rychlé a jednoduché nastavení vyvážení bílé. Zkušenější fotografové mohou nastavit další parametry v elektronických nabídkách. Orientaci v nabídkách zjednodušuje tlačítko Function. V rámci dalšího zvýšení jednoduchosti použití jsou standardizovány postupy pro funkce a nabídky, při nichž jsou využívány běžné ovládací prvky, takže můžete intuitivně využívat nabídky, aniž byste museli nahlížet do návodu.

d) Špičkový hledáček
Jasný, čistý hledáček fotoaparátu Dynax 5D zobrazuje ve spodní části rámečku nezbytné fotografické informace a poskytuje fotografům vše, co potřebují vědět pro rychlou úpravu nastavení. Hledáček je vybaven matnicí Spherical Acute Matte pro přesné, jasné posouzení zaostření v kritických oblastech. A pro přizpůsobení menšímu designu fotoaparátu je hledáček vybaven nově vyvinutým dopředu skloněným optickým systémem a zrcadlovým hranolem.Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Obrazový snímač: CCD
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Typ bajonetu: Sony / Minolta A
Digitální zoom: Ne
Typ stabilizátoru: Mechanický
Crop faktor: 1,5 x
 
Zaostřování
Počet AF bodů: 1
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Typ závěrky: Elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 95 %
Dioptrická korekce: -2,5 až +1
 
LCD
Rozlišení displeje: 115000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: CF (Compact Flash)
Formáty souborů: JPEG, RAW
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 130,5 x 92,5 x 66,5
Hmotnost: 590 g
 
Ostatní
Značka: Konica Minolta
 
Externí blesk
Směrné číslo: 12

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Konica Minolta Dynax 5D + AF DT 18-70 /F3,5-5,6 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Konica Minolta Dynax 5D + AF DT 18-70 /F3,5-5,6, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Konica Minolta Dynax 5D + AF DT 18-70 /F3,5-5,6

Nahoru

Komentáře (4)

Zobrazeny komentáře (4 - 1)

 • 4

  Bouška
  Reaguje na 3 | Tato akce již dávno neplatí, máte patrně v počítači uloženou nějakou starší stránku, která se již na aktuálních stránkách několik měsíců nezobrazuje.

  Luděk Bouška - Megapixel, 03.01.2007 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Dobry den,
  na vasem baneru jsem nasel upoutavku na doprodej znacky Minolta - Konica. Viz. komentar cislo jedna jsem majitelem analogu Dynax 4 se setovym objektivem AF 28 - 100. Premyslim o digi 5D. Ten setovy objektiv, co k ni nabizite, je zhruba na stejne urovni jako ten setovy u Dynaxe ? Mohu na 5D pouzit blesk Metz, ktery nyni pouzivam na Dynaxe ?
  Nejake dalsi objektivy na Konica jste uz opravdu nenasli ? Krome toho, ktery je ve standardni nabidce http://www.megapixel.cz/konica-minolta-af-17-35-f- 2-8-4-d

  Dekuji moc.

  Martin, 03.01.2007 | Reagovat

 • 2

  Bouška
  Reaguje na 1 | Dobrý den, bohužel nic takového již nemáme. Už jen 17-35 http://www.megapixel.cz/konica-minolta-af-17-35-f- 2-8-4-d

  Luděk Bouška - Megapixel, 22.12.2006 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Dobry den,
  nezbyly Vam jeste na sklade skla na analogovy Dynax 4 od Konica Minolta za nejake sympaticke penize ? Vzal bych svetelnou pevnou 50 a k tomu teleobjektiv. Dekuji.

  Martin, 22.12.2006 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr Messenger od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 500 Kč

Kontakt

Nahrát

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace | Nastavení soukromí
Rozumím