Kouzelný svět makrofotografie

Zúčastněte se celoroční soutěže Megapixelu - stanťe se uživateli galerie.

Jaro již je v plném proudu a právě to je ten ideální čas pro fotografování makra. Ze zimního spánku se probouzí fauna i flóra, ale vzhledem k lepšímu světlu během dne se do zájmu hledáčku mohou dostat i jiné scény. Makro nejsou pouze broučci a květiny. Tento zajímavý žánr může zahrnovat také struktury, abstrakce, technické detaily, nebo i produktovou fotografii. Fantazii se tedy meze nekladou a toto měsíční téma bude trochu volnější. Jeden parametr by ale měly soutěžní fotografie splňovat a tím je jejich měřítko. Za makrofotografie se pokládají takové záběry, které mají poměr zvětšení alespoň přibližně 1:1.

Garant projektu: Veronika Souralová

Veronika Souralová se věnuje systematickému pořizování fotografických celků ze života hmyzu, o který se léta zajímá. První byl soubor makrosnímků mravenců, na kterém pracovala pod odborným vedením svého otce RNDr. Petra Milese. V říjnu 2004 nakladatelství Mladá fronta vydalo její pohádkovou knihu pro děti "Jeden den v mraveništi", jejímž základem jsou makrofotografie a fotografické koláže. Pokračování s názvem "Povídání s motýly" vyšlo v roce 2010. V roce 2014 do hmyzí trilogie doplnila knihou o fascinujícím životě včel "Včelí domeček - dobrodružství v úlu". V roce 2006 začala provozovat fotografickou galerii Hotelu Academic v Roztokách u Prahy, kde pořádá výstavy fotografům a besedy s nimi. Od roku 2012 pracuje jako zástupce ředitelky v realizačním týmu prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo. Od roku 2012 moderuje besedy s osobnostmi české fotografie v Nikon Photo Gallery na Malé Straně v Praze. Spolupracovala s médii: Krkonoše, Akva tera forum, Živa, Příroda, Vesmír, Lidové noviny, Hospodářské noviny, Fotografie Magazín, aj.

Co můžete tento měsíc vyhrát?

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

  • Denní doručení PPL 129 Kč
  • Kurýr od 249 Kč
  • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
  • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 1 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím