Krajina v HDR

Krajina v HDR

Duben 2024

Nahrát soutěžní fotografii

Krajina v HDR

Při fotografování světelně náročných scén je často jedinou možností, jak se vypořádat s přepaly a nejhlubšími stíny, využití expozičního vějíře tzv. bracketingu. Danou scénu musíte vyfotit minimálně na dva, ideálně tři záběry, tedy jednu tmavší, jednu světlejší a jednu na nějaký expoziční průměr. Tyto tři fotografie se následně spojí do jedné, ideálně naexponované fotografie. Tomuto procesu se říká HDR (High Dynamic Range), tedy vysoký dynamický rozsah. Celý postproces se dá udělat automaticky pomocí programů, které jsou zaměřeny nebo disponují příslušným nástrojem HDR. Další možností je složit si výsledek ručně promocí programu, který umožňuje práci s maskami či vrstvami. 

V tomto soutěžním kole bude porota hodnotit jak krajinářskou fotografii, tak její výsledné zpracování právě zmiňovaným HDR postupem.
 

Zadání: Vytvořte fotografii krajiny procesem HDR (High Dynamic Range). Scénu vyfotografujte v sérii několika snímků, ideálně jeden podexponovaný, jeden správně exponovaný a jeden přeexponovaný. Výsledné fotografie spojte v postprodukci do jedné. Uzávěrka soutěže je 30. dubna. Přejeme všem hodně štěstí a dobré světlo!