Krajinářská fotografie podle Martina Raka Rozhovory

Krajinářská fotografie podle Martina Raka

Martin HájekAktualizováno: 17. 5. 2017 v 11:38 • Rubrika: Rozhovory

Soutěž Rok s Megapixelem 2017 je v plném proudu. Aktuálně je vyhlášené téma Česká krajina a v rámci toho k nám zavítal fotograf Martin Rak. Ten je jak uznávaným krajinářským fotografem tak současně i garantem tohoto soutěžního kola.

Na naší pražské pobočce jsme přivítali další zajímavou osobnost - Martina Raka. Mladý český krajinář, jehož fotografie se vyznačují jak dokonalou technickou stránkou, tak i působivou atmosférou a samozřejmě též precizní obrazovou kompozicí. Probrali jsme s Martinem vše od techniky, přes příslušenství, až po samotnou tvorbu jeho skvělých děl. 

Jak na krajinářskou fotografii

Vše sice začíná volbou té správné techniky ale tím nejdůležitějším je (bylo a bude) samozřejmě vždy vaše oko, myšlenka a kreativita. Sebelepší vybavení z vás fotografa neudělá. A naopak, máte-li ono pověstné “fotografické oko”, působivou fotografii pořídíte třeba i fotomobilem - byť ne v tak dokonalé technické kvalitě, jako třeba v případě digitální zrcadlovky (DSLR) či bezzrcadlovky (CSC). 

Další důležité vybavení

Na pořizování pěkných krajinek potřebujete - kromě fotoaparátu - i množství dalšího vybavení jako: správný objektiv, fotografický stativ, fotografické filtry, dálkovou spoušť atd. Ale stále platí, že “obsah je král”. Mnohem důležitější - než to nejlepší příslušenství a vybavení - je dobré načasování, výběr místa, správná doba a v neposlední řadě perfektní znalost obrazové kompozice.    

Vyzkoušejte sami sebe

A pobavte se. Před pár dny odstartovalo nové kolo soutěže Rok s Megapixelem 2017, jehož garantem je právě Martin Rak. Tématem je tentokrát Česká krajina, tak nečekejte a zapojte se také.   

Fotografie: Martin Rak (www.martinrak.cz)Zobrazeny komentáře (2 - 1)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

  • Jak fotit krajinu

    Tento fotografický a v podstatě i výtvarný žánr, patřil vždy k těm nejpopulárnějším jak mezi profesionálními fotografy, tak i mezi těmi amatérskými.…

  • I cesta může být cíl

    Máme tu závěrečné kolo naší celoroční fotografické soutěže a rozhodli jsme se, že poslední téma necháme trochu volnější. Fotografování, a to rodinné…

  • Světlo v krajině

    Fotografie krajinek jsou v letním období zřejmě tím nejčastějším a nejoblíbenějším tématem většiny fotografických nadšenců. Nejen že jsou k focení…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím