Workshop

Království zvířat. Beseda s garantem Petrem Bambouskem

Přijďte na besedu s Petrem Bambouskem, který se zaměřuje na fotografii přírody a patří mezi českou špičku. Přijďte na jednu z nejlepších besed v tomto měsíci a získejte cenné rady od zkušeného fotografa. Zjistíte také, jak odlišné je focení divoké přírody a focení zvířat v zajetí. Petr Bambousek navíc poukáže na zpracování fotografií, kterému se dlouhodobě intenzivně věnuje.

Termíny

Pro zadaný filtr nebyly nalezeny žádné termíny.

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


Stručný obsah besedy:

  • Kdo je Petr Bambousek

  • Fotografování zvířat ve volné přírodě i v zajetí

  • Fotografická výbava

  • Ukázky z tvorby a poznatky z praxe Petra Bambouska

  • Zpracování fotografií

  • Otázky a volná diskuze

Petr Bambousek 

Petr Bambousek se začal intenzivně věnovat fotografii přírody při první cestě do tropů v roce 2002. Tehdy strávil měsíc v Kostarice a poprvé pocítil mámivé kouzlo tropů. Od té doby začal věnovat veškerý svůj volný čas fotografii přírody a do tropů se vrací pravidelně. Aktuálně je fotografem na plný úvazek.

Během posledních 10 let navštívil řadu zemí tropické Asie a Ameriky. S oblibou se vrací do zajímavých destinací, a tak opakovaně navštívil Panamu, Belize či Thajsko. V posledních letech se často vracel na tajemný ostrov Borneo, který mu naprosto učaroval. Ve své tvorbě se snaží zachytit celou rozmanitost navštívených biotopů bez přímé orientace na fotografii ptactva či hmyzu.

Díky dlouholetým zkušenostem organizuje fotografické expedice pro zájemce z české i slovenské republiky. O své znalosti a zážitky se dělí na častých besedách a kurzech. Jeho snímky můžete vídat v knižních publikacích o přírodě a časopisech věnovaných cestování a fotografii. Mnohé z nich pomáhají v osvětové činnosti organizacím, které se věnují ochraně tropické přírody.

Technika garanta soutěže:

Profil Petra Bambouska v Galerii MegapixelNáš expert je tady pro vás

Komentáře

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.