Všechny objednávky nad 500 Kč doručíme zdarma! Naše prodejny jsou otevřené jen pro výdej internetových objednávek.

Krása portrétní fotografie

Zúčastněte se celoroční soutěže Megapixelu - stanťe se uživateli galerie.

Portrétní fotografie nás provází v na každém kroku, a to aniž bychom si to uvědomovali. Portréty celebrit na nás hledí z obálek časopisů, obalů hudebních nosičů, filmových plakátů. Nosíme portréty svých idolů na oblečení, rodinných portrétů máme doma jistě každý několik plných alb a to nemluvě o fenoménu sociálních sítí, kde se na nás dívají portréty našich známých a přátel. Vyfotografovat kvalitní portrétní snímek není jednoduché. Fotograf musí mít v malíčku expozici, nastavení fotoaparátu, kompozici, práci se světlem a navíc musí umět správně komunikovat s modelem, aby u něj dokázal navodit výraz, který potřebuje. Ukažte, jak si s tímto žánrem poradíte vy. Hodnotit se bude nejen technická kvalita, světlo, ale i nápad, vtip a originalita jednotlivých snímků.

Garant projektu: Adolf Zika

Adolf Zika se narodil v roce 1972 v Prachaticích. Fotografovat začal v roce 1994 a rok nato zvítězil v nejobsazenější kategorii prvního ročníku Czech Press Photo. V roce 2000 byl vybrán mezi šest fotografů světa, prezentovaných renomovanou značkou Leica na světové výstavě Photokina v Kolíně nad Rýnem a o čtyři roky později na stánku Olympus. Fotografie Adolfa Ziky se již prodaly v pařížském Louvru na Parisphoto, ale také v mnoha jiných zemích světa. Na českých a slovenských pultech naleznete černobílou částečně retrospektivní publikaci fotografií Adolf Zika - Luxurious Luminescence.

V roce 2006 natočil Adolf Zika dokumentární film o světově uznávaném fotografovi Janu Saudkovi s podtitulem "V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu", který byl následně oceněn na filmovém festivalu EuroFest v Montrealu cenou Glass Eye Award za nejlepší dokumentární film. V roce 2008 natočil dokument o nejslavnějším automobilovém závodě světa 24 hodin Le Mans, Le Mans Phenomenon.

Co můžete tento měsíc vyhrát?

Související články

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

  • Denní doručení PPL 129 Kč
  • Kurýr Messenger od 249 Kč
  • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
  • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 500 Kč

Kontakt

Nahrát

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace | Nastavení soukromí
Rozumím