Objednávejte bezpečně online! Vše vám přivezeme zdarma až domů!
Naše prodejny také fungují, ale pouze pro výdej internetových objednávek.

Křivky lidského těla

Zúčastněte se celoroční soutěže Megapixelu - stanťe se uživateli galerie.

Stejně jako příroda odhaluje koncem roku své tělo, tak se i předposlední kolo naší celoroční fotografické soutěže ponese v duchu nahoty. Tentokrát půjde o nahotu lidského těla. Akt patří od počátku lidstva bezesporu k nejstarším uměleckým námětům. Stačí vzpomenout Věstonickou Venuši, sochu Michelangelova Davida, nebo Goyův obraz Nahá Maja. Z českých malířů nelze nezmínit akty Mikoláše Alše, nebo Alfonse Muchy. I ve fotografii máme celou řadu světově uznávaných autorů tohoto žánru. Ať už to je Alois Zych, František Drtikol, a ze současných pak Jan Saudek, Adolf Zika nebo Pavel Brunclík. Načerpejte inspiraci u těchto a mnohých dalších autorů a pokuste se zachytit linie a křivky lidského těla v celé svojí kráse a přirozenosti. Předem bychom rádi upozornili, že by fotografie nesmí nést známky vulgarity nebo dokonce porušovat zákon. V soutěži nejsou přípustny fotografie dětí a nezletilých osob.

Garant projektu: Pavel Brunclík

Narodil se 27. 10. 1950 ve Znojmě. V roce 1974 absolvoval Matematicko- fyzikální fakultu UK v Praze, v letech 1974—1980 studoval režii a scenáristiku na katedře dokumentární tvorby FAMU, na katedře fotografie absolvoval rok mimořádného studia. Po ukončení studia externě spolupracoval s ČST. Od roku 1981 pracuje jako samostatný fotograf. V letech 1985—1992 působil převážně v zahraničí (Rakousko, Itálie) a věnoval se zejména reklamě. V tomto období vytvořil obrazovou část několika audiovizuálních programů: Palác v Kielcach, Polsko, 1985; Stroje pro 20. století, Rakousko, ČSR, 1985; Muzeum H. Sienkiewicze, Polsko, 1988; Varšavský zámek, Polsko, 1988; a další. V posledních letech se věnuje převážně vlastním projektům.

Co můžete tento měsíc vyhrát?

Související články

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

  • Denní doručení PPL 129 Kč
  • Kurýr od 249 Kč
  • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
  • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím