Kurz focení zvířat v NP Bavorský les - jak to šlo? Blog

Kurz focení zvířat v NP Bavorský les - jak to šlo?

Václav KřížekAktualizováno: 24. 9. 2017 v 11:47 • Rubrika: Blog

V sobotu 16.9.2017 jsem vyrazil za focením zvířat do Německa. A nebyl jsem sám, na náš 1. kurz v této lokaci mě doprovodilo i 5 účastníků. Mlhavý a deštivý den zaručoval "dramatické" podmínky a tak jsem se na výzvu velmi těšil, podařil se nám zajímavý záběr?

Z Prahy na mlhavou Šumavu

Den před kurzem jsem kontroloval počasí a účastníkům posílal email ohledně aktuální situace. Fotit se bude za každého počasí! Nejeden z nich se asi divil, když viděl větu "Nepříznivé počasí nám zaručí kvalitnější snímky". Nebyla to ale žádná slova útěchy, myslel jsem to vážně. Osobně takové počasí preferuji. Pokud není zrovna tropický liják, pak se jedná o velmi zajímavý element, který může přidat vašim fotografiím nový rozměr. Techniku v takových podmínkách nijak zvlášť nešetřím, vyrazil jsem fotit a chtěl se tomu 100% věnovat.  

medved_hnedy_vaclavkrizek
Medvěd hnědý - foto: Václav Křížek, EOS 6D, 300mm, f/2.8, 1/1250 s, ISO 2500, Kompenzace expozice: +0.3 EV

Výsledek nezáleží jen na vás

Počasí nepočasí, na akce tohoto druhu se velmi těším. To bylo znát i na účastnících, dle instrukcí byli všichni připraveni a na místě včas. Vyrazili jsme ihned na okruh, který měl ve finále něco kolem 13km. Při takové procházce se soustředím nejen na druhy, které můžeme fotografovat za plotem, ale snažím se lidem i přiblížit, jak se v lese chováme, na co nás upozorní ten a ten zvuk apod. U focení přírody nikdy nevíte, co se ve finále stane. Je dobré být připraven. Nemusíte vidět vůbec nic a to k tomu patří.    


Zubr evropský - foto: Václav Křížek, EOS 6D, 300mm, f/2.8, 1/250 s, ISO 1600, Kompenzace expozice: -0.3 EV

Pár fotek a pohodový den

Po "neakční" skupince zubrů, vyhlížení vlků a prasat hluboko v lese jsme si pěkně zafotili u kočky divoké i medvědů. Věrný "účastník" výletu do Německa kalous ušatý nám zase ochotně pózoval v houští. Fotografy jsem chtěl pomalu dovést zpátky k rysům, v této době mají 2 čilá koťata. Se soumrakem je tato kočka aktivní, což se také stalo. Matka vzala koťata "na vyhlídku" a udělala nám radostnou tečku za skvělým dnem. Na mě už to bylo, co se focení týče, přeci jen pozdě, raději jsem si užil ten pohled. Snad příště... 

vaclav_krizek_asio_otus_kalous_usaty
Kalous ušatý - foto: Václav Křížek, EOS 6D, 300mm, f/3.2, 1/250 s, ISO 3200, Kompenzace expozice: +0.3 EV

Kdo z vás má chuť vyrazit se mnou na další, tentokrát do podzimních barev laděný "Kurz focení zvířat - NP Bavorský les" může se přihlásit.   
Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

  • Zvířecí portrét

    V jednom z minulých kol jsme soutěžili na téma portrétní fotografie. V této soutěži spojíme portrétní fotografii se světem zvířat. Zadáním tedy…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím