Magazín

Blog

Květnová FOTO / VIDEO soutěž na téma JARNÍ OBROZENÍ

Martin LukešAktualizováno: 25. 5. 2020 v 10:26 • Rubrika: Blog

Květnová FOTO / VIDEO soutěž na téma JARNÍ OBROZENÍ

Jaro je v plném proudu, naše životy se pomalu vrací k normálu po té zákeřné celosvětové pandemii, a tak vymyslet téma květnového kola naší celoroční FOTO/VIDEO soutěže nebylo vůbec složité. Rádi bychom v něm oslavili, znovuzrození, uzdravení, naději, jaro, lásku, přírodu a všechno ostatní, co k máji patří. Jde o poměrně široké téma, ale raději si opravdu přečtěte zadání soutěže. Nějaké podmínky je přece jenom nutné dodržet, abyste to neměli tak lehké. ;)

Obsah

Rok s Megapixelem 2020

Zapojte se s námi do soutěže o nejlepšího fotografa a video makera roku 2020. Připravili jsme pro vás měsíční soutěžní kola, spoustu tematických článků v našem Magazínu a celou řadu zajímavých besed s profesionály z oboru. Chybět nebudou ani vzdělávací kurzy a workshopy a samozřejmě hodnotné ceny.

Během dvanácti měsíčních kol, se budete muset poprat i s žánry, které vám nejsou blízké. Na této cestě vám budeme celou dobu průvodcem. Oporou vám budou články na dané téma v našem Magazínu, besedy s garanty jednotlivých kol a samozřejmě také kurzy a workshopy. Na těch vám poradíme, jak na to. Kromě cenných zkušeností můžete získat také jednu z mnoha hodnotných cen.

Květnová foto soutěž - Jarní obrození


 

Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. O lásce šeptal tichý mech; kvetoucí strom lhal lásky žel, svou lásku slavík růži pěl, růžinu jevil vonný vzdech...

Pro nástin květnového soutěžního tématu jsme si vypůjčili notoricky známé verše Karla Hynka Máchy. Včerejší pálení čarodějnic během Filipojakubské, nebo Valpružině noci chcete-li, nám stále ještě znepřijemňovaly roušky a také omezený počet lidí, se kterými můžeme trávit volné chvíle.

Nicméně jaro už je v plném proudu a některá vládní opatření už se začínají uvolňovat. Svět a také životy nás všech se tedy snad brzy vrátí do normálu. Květnové soutěžní téma bude trochu volnější a inspiraci hledejte právě ve zmiňované básni. Hledáček svého fotoaparátu můžete tentokrát zaměřit na přírodu, faunu i flóru, ale také lásku, symboly jara, května nebo posun k normálu po té světové pandemii všeobecně.

I tentokrát ale zůstává podmínka, že musí jít o záběry z května 2020 a fotografie musí obsahovat exif.

Květnová video soutěž - Oslava jara


 

I téma naší květnové video soutěže bude patřit jaru. Tentokrát vás nesvážeme žádným žánrem a necháme vám trochu volnější pole působnosti. Vaše klipy a videoshoty by nějakým způsobem měly korespondovat s aktuálním ročním obdobím a s tím, co se děje v přírodě. Jak se probouzí k novému životu, případně jak se naše životy pomalu vrací do normálního režimu po všech těch restrikcích, kterými jsme si v posledních týdnech prošli.

Garant soutěže - Michal Hurník


Jsem otec, sportovec, cestovatel, fotograf psů i jiných zvířat
Zaměřuji se zejména na focení pejsků. Před objektivem mám nejčastěji své psy Félixe a Rickyho, se kterými se rádi touláme v přírodě a objevujeme krásná místa. Příroda a její kouzlo je pro mě největší inspirací. Kromě pejsků fotím rád i jiná zvířata a poslední dobou stále častěji propadám kouzlu wildlife fotografie. Pořádám kurzy, které jsou zaměřené na fotografování pejsků a úpravu fotografií v programech Adobe Lightroom a Photoshop.

FB: /michal.hurnik.7
IG: /michal.hurnik

Beseda s garantem souteže21. 05. 2020 / 17:00 až 18:00 - FOTOGRAFUJEME ZVÍŘATA - beseda s garantem Michalem Hurníkem

 

Technika garanta
 

Parter soutěže výrobce fotografické techniky - SONY
 

Jak se zapojit
 

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2020. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.