Květnová FOTO / VIDEO soutěž na téma JARNÍ OBROZENÍ Blog

Květnová FOTO / VIDEO soutěž na téma JARNÍ OBROZENÍ

Martin LukešAktualizováno: 25. 5. 2020 v 10:26 • Rubrika: Blog

Jaro je v plném proudu, naše životy se pomalu vrací k normálu po té zákeřné celosvětové pandemii, a tak vymyslet téma květnového kola naší celoroční FOTO/VIDEO soutěže nebylo vůbec složité. Rádi bychom v něm oslavili, znovuzrození, uzdravení, naději, jaro, lásku, přírodu a všechno ostatní, co k máji patří. Jde o poměrně široké téma, ale raději si opravdu přečtěte zadání soutěže. Nějaké podmínky je přece jenom nutné dodržet, abyste to neměli tak lehké. ;)

Rok s Megapixelem 2020

Zapojte se s námi do soutěže o nejlepšího fotografa a video makera roku 2020. Připravili jsme pro vás měsíční soutěžní kola, spoustu tematických článků v našem Magazínu a celou řadu zajímavých besed s profesionály z oboru. Chybět nebudou ani vzdělávací kurzy a workshopy a samozřejmě hodnotné ceny.

Během dvanácti měsíčních kol, se budete muset poprat i s žánry, které vám nejsou blízké. Na této cestě vám budeme celou dobu průvodcem. Oporou vám budou články na dané téma v našem Magazínu, besedy s garanty jednotlivých kol a samozřejmě také kurzy a workshopy. Na těch vám poradíme, jak na to. Kromě cenných zkušeností můžete získat také jednu z mnoha hodnotných cen.

Květnová foto soutěž - Jarní obrození


 

Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. O lásce šeptal tichý mech; kvetoucí strom lhal lásky žel, svou lásku slavík růži pěl, růžinu jevil vonný vzdech...

Pro nástin květnového soutěžního tématu jsme si vypůjčili notoricky známé verše Karla Hynka Máchy. Včerejší pálení čarodějnic během Filipojakubské, nebo Valpružině noci chcete-li, nám stále ještě znepřijemňovaly roušky a také omezený počet lidí, se kterými můžeme trávit volné chvíle.

Nicméně jaro už je v plném proudu a některá vládní opatření už se začínají uvolňovat. Svět a také životy nás všech se tedy snad brzy vrátí do normálu. Květnové soutěžní téma bude trochu volnější a inspiraci hledejte právě ve zmiňované básni. Hledáček svého fotoaparátu můžete tentokrát zaměřit na přírodu, faunu i flóru, ale také lásku, symboly jara, května nebo posun k normálu po té světové pandemii všeobecně.

I tentokrát ale zůstává podmínka, že musí jít o záběry z května 2020 a fotografie musí obsahovat exif.

Květnová video soutěž - Oslava jara


 

I téma naší květnové video soutěže bude patřit jaru. Tentokrát vás nesvážeme žádným žánrem a necháme vám trochu volnější pole působnosti. Vaše klipy a videoshoty by nějakým způsobem měly korespondovat s aktuálním ročním obdobím a s tím, co se děje v přírodě. Jak se probouzí k novému životu, případně jak se naše životy pomalu vrací do normálního režimu po všech těch restrikcích, kterými jsme si v posledních týdnech prošli.

Garant soutěže - Michal Hurník


Jsem otec, sportovec, cestovatel, fotograf psů i jiných zvířat
Zaměřuji se zejména na focení pejsků. Před objektivem mám nejčastěji své psy Félixe a Rickyho, se kterými se rádi touláme v přírodě a objevujeme krásná místa. Příroda a její kouzlo je pro mě největší inspirací. Kromě pejsků fotím rád i jiná zvířata a poslední dobou stále častěji propadám kouzlu wildlife fotografie. Pořádám kurzy, které jsou zaměřené na fotografování pejsků a úpravu fotografií v programech Adobe Lightroom a Photoshop.

FB: /michal.hurnik.7
IG: /michal.hurnik

Beseda s garantem souteže21. 05. 2020 / 17:00 až 18:00 - FOTOGRAFUJEME ZVÍŘATA - beseda s garantem Michalem Hurníkem

 

Technika garanta
 

Parter soutěže výrobce fotografické techniky - SONY
 

Jak se zapojit
 

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2020. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

 Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Doporučené stránky

 • Jak fotit makro

  Přestože počátky makrofotografie sahají hluboko do historie, skutečnou popularitu si tento žánr našel až dnes. Jedním z hlavních důvodů je především…

 • Výtvarná makrofotografie

  Makro bylo v loňské soutěži jedním z nejoblíbenějších měsíčních témat, čemuž napovídal i počet soutěžních fotografií, které jsme do Galerie vložili.…

 • Svět pod lupou

  Makro fotografie patří bezesporu k jednomu z nejvýtvarnějších a zároveň nejkreativnějším žánrům vůbec. Dá se říci, že jedinou hranicí makra je lidská…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím