Magazín

Blog

Květnové kolo velké FOTO / VIDEO soutěže právě odstartovalo. Tentokrát se budeme věnovat přírodě

Martin LukešAktualizováno: 7. 5. 2021 v 8:01 • Rubrika: Blog

Květnové kolo velké FOTO / VIDEO soutěže právě odstartovalo. Tentokrát se budeme věnovat přírodě

Máme tu květen a s ním i další kolo naší velké soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2021. Ve hře je kromě bodů do celkového pořadí také spousta hodnotných cen. Soutěžit můžete jako vždy v kategorii FOTO a VIDEO, a když už nám konečně vysvitlo sluníčko a ke slovu se začalo drát jaro, tak bude hlavním tématem naší soutěže příroda.

Obsah

Fotosoutěž na téma: Příroda volá
Květnové kolo velké FOTO / VIDEO soutěže: Matka příroda | Megapixel

Paní zima se letos svého žezla držela zuby nehty a vyprovodit ji musely až ohně Beltainu včerejší filipojakubské noci. Konečně tedy budeme moci sundat kulichy i zimní svršky a dost možná nás také čekají první rozvolnění po roce domácího vězení. A přesně s tím koresponduje květnové téma naší celoroční soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2021.

Vyrazte do přírody, sundejte roušky a pořádně zhluboka se nadechněte. Určitě není potřeba cestovat za fotkou do nějakých exotických destinací. Probuzení přírody se dá fotit na zahrádce, v lese či za humny na louce. Necháme na vás, zda budete fotit detaily, celky nebo nějaké reportáže a cestopisy z výletu po luzích a hájích. Fotografie by však měly nést zřejmý odkaz na probuzení přírody.

Video soutěže na téma: Vyznání přírodě

Ve video kategorii už jsme měli všechna možná témata. Natáčeli jste klipy, reklamy, medailonky lidí, stříhali jste a kolorovali, ale nikdy jsme zatím nevzdali hold Matce přírodě jako takové. Máme tu máj, lásky čas, a tak to konečně napravíme.

Tématem květnové soutěže bude vyznání přírodě. Rozkvetlé louky, štěbetání ptáků, bzučící čmeláci, šumící hvozdy, bublající potůčky, to vše jsou motivy, které se mohou stát tématem vašich klipů. Pole působnosti tedy máte hodně široké a jak se s tímhle úkolem poperete, je teď jen a jen na vaší fantazii.

Ceny pro vítěze kategorie FOTO i VIDEO

1.místo - poukaz na nákup zboží značky Sony v hodnotě 5 000 Kč
2.místo - poukaz na nákup zboží značky Sony v hodnotě 3 000 Kč
3.místo - poukaz na nákup zboží značky Sony v hodnotě 1 000 Kč
cena diváků - poukaz na nákup zboží značky Sony v hodnotě 1 000 Kč
 

Garant soutěže: Tom Kalous
Květnové kolo velké FOTO / VIDEO soutěže: Matka příroda | Megapixel

Pro mou lásku k focení jsem musel cestovat daleko na východ, na Nový Zéland. Právě tam jsem si koupil svůj první foťák a vše začalo. Od té doby poznávám svět nejen fyzicky, ale také skrz hledáček, a díky tomu mohu krásy naší Země ukázat i dalším lidem.

Velký gamechanger pro mne byl přechod na bezzrcadlovku Sony. Otevřel se mi svět komerce a fotka i video se stalo mou prací. Díky tomu se mohu podívat na velice zajímavá a mnohdy i nedostupná místa. Spolupracuji se společnostmi a umělci, jejichž činnost mě baví, a tak se má práce stala dobře placeným koníčkem.

Současně se podílím na marketingové činnosti v Megapixelu. Mojí pracovní náplní je psaní článků o akcích a novinkách, správa sociálních sítí a výpomoc s natáčením videí, které sledujete na našem Youtube kanále.

www.tomkalous.cz

Technika garanta

Partner soutěže: SONY - přední výrobce foto a video techniky
Květnové kolo velké FOTO / VIDEO soutěže: Matka příroda | Megapixel

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2021.

Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.