VE1520NZ
zkopírováno do schránky
062594
zkopírováno do schránky
Objektiv
Laowa 15 mm f/2 Zero-D Nikon Z
- Stabilizátor obrazu: Ne
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
- Průměr filtru: 72 mm
Manuální širokoúhlý objektiv pro FullFrame fotoaparáty Nikon systému Z, Optická konstrukce obsahuje 2 asférické optické členy, 3 členy s velmi nízkým… více
21 690 Kč
Nezávazně poptat
Obvykle dostupné do 4 týdnů
Rezervace na prodejně
Zboží není vystavené na prodejně Praha, Komunardů 42, Holešovice
Skladem 0 ks
Zboží není vystavené na prodejně Brno, Čechyňská 547/5
Skladem 0 ks
Zboží není vystavené na prodejně Ostrava, 28. října 960/178
Skladem 0 ks
Ušetřete ještě více
Užitečné nástroje
Nákup na protiúčet Bonus 10 %
Spočítejte si kolik zaplatíte po odečtení vaší fototechniky a po navýšení o protiúčtový bonus
Kupte na splátky od 2 200 Kč
Chci rychle splatit
11×2 200 Kč
Vybrat splátky
Chci nízkou splátku
72×558 Kč
Vybrat splátky

Laowa 15 mm f/2 Zero-D Nikon Z
Obvykle dostupné do 4 týdnů
21 690 Kč
Hlídat dostupnost Laowa 15 mm f/2 Zero-D Nikon Z použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Laowa 15 mm f/2 Zero-D Nikon Z použitý objektiv v bazaru
Ukázkové snímky
Popis a parametry
Manuální širokoúhlý objektiv pro FullFrame fotoaparáty Nikon systému Z, Optická konstrukce obsahuje 2 asférické optické členy, 3 členy s velmi nízkým rozptylem pro snížení chromatické aberace a pro čistější barvy, Rectilineární design - nízké soudkové zkreslení obrazu - v tomto případě nulové: ZERO-D znamená nulové zkreslení. Můžete se těšit tedy na velmi široké a realisticky srovnané snímky. Povrchy optických členů jsou ošetřeny povrchem "Frog Eye", který odpuzuje vodu a prach. Kroužek clony můžete přepnout, aby neklikal a byl plynulý. Rozsah clony je f/2 až f/22, clona je složena z 9 členů.
Zero D
Důmyslná optická soustava produkuje srovnaný obraz velmi širokého záněru o rozpětí 110° se zkreslením blížícím se nule. Výrobce jej doporučuje i na senzory s vysokým rozlišením. Vysoká světelnost nadchne fotografy noční oblohy. Dokonce můžete na objektiv našroubovat filtr na přední stranu s využitím 72mm závitu.



Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|---|
| Crop faktor | 1 x |
Bajonet
| Typ bajonetu | Nikon Z |
|---|
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 15 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 15 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 15 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 12 členů / 9 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Délka objektivu | 82 mm |
| Počet lamel clony | 9 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér |
| Rozdělení podle ohniska | Širokoúhlý |
| Vhodný pro formát snímače | Full Frame |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 15 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 72 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 500 g |
Ostatní
| Číslo produktu | VE1520NZ |
|---|---|
| Značka | Laowa |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Doporučujeme
Držáky / příslušenství k systémovým filtrům
Krytky objektivu
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Laowa 15 mm f/2 Zero-D Nikon Z
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Nikon Z f tělo

Nikon Z fc tělo

Nikon Z30 tělo

Nikon Z30 VLOGGER KIT

Nikon Z5 II tělo

Nikon Z5 tělo

Nikon Z50 Experience KIT

Nikon Z50 II tělo

Nikon Z50 tělo

Nikon Z50 VLOGGER KIT - Zánovní!

Nikon Z50 VLOGGER KIT vystavený kus!
Nikon Z6 II tělo

Nikon Z6 II tělo bazar

Nikon Z6 II Základní sada pro videosekvence

Nikon Z6 III tělo

Nikon Z6 III tělo - Zánovní!

Nikon Z6 tělo

Nikon Z7 II tělo

Nikon Z7 II tělo - Zánovní!

Nikon Z7 tělo

Nikon Z8 tělo

Nikon Z9 tělo

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 15 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Související články s Laowa 15 mm f/2 Zero-D Nikon Z
Související články s Laowa 15 mm f/2 Zero-D Nikon Z
Vyzkoušejte ikonický Nikon ZR na 3 dny zcela ZDARMA!
Láká vás styl a výkon nového Nikonu ZR? Teď máte jedinečnou příležitost přestat o něm jen číst a konečně ho pořádně provětrat v terénu. Připravili jsme pro vás dva kompletní kity, které vám půjčíme…
15. 5. 2026 v 16:19

Když jeden filtr nahradí dva: Haida PROII CPL-VND 2v1
Každý se už někdy dostal do situace, kdy nutně potřebuje využít více fotografických filtrů najednou. To ovšem může přinášet celou řadu potíží, jako je třeba vinětace nebo komplikovaná instalace…
MATOUŠ JÍLEK • 12. 5. 2026 v 13:14

Nikon oznamuje vývoj objektivu Nikon Z 120-300 mm f/2,8 TC VR S
Profesionální fotografové sportu, reportáží a divoké přírody mají důvod k oslavě. Nikon dnes oficiálně potvrdil vývoj jednoho z nejočekávanějších objektivů pro bajonet Z. NIKKOR Z 120-300 mm f/2,8 TC…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 5. 2026 v 9:58

Fotenie roklín a potokov
Hneď na úvod sa musím priznať, že pred rokmi som neznášal fotky potokov. Špeciálne od mnohých českých fotografov, keďže česká krajina je bohatá na fotogenické potoky a vodopády. Prišlo mi to všetko…
BORIS MICHALIČEK • 22. 4. 2026 v 10:34

Dotazy k Laowa 15 mm f/2 Zero-D Nikon Z
Expert Megapixelu
Tomáš Kivader
Wildlife a makro fotograf se širokými znalostmi ve fotografii včetně úprav a techniky. Celý život používá fototechniku Nikon, kterou zná napříč její historií. V současnosti je nadšený uživatel analogových fotoaparátů, Nikonu D500, Z50 II, Z9 a kompatibilních Nikon teleobjektivů.














































Komentáře
JC
Dobrý den, při zapnutí LiveView je třeba kliknout na ikonu i a následně je vpravo dole možnost sim. exp. ON/OFF.
Prodejce Megapixel.cz, Jakub Caha, 28. 4. 2020 |Laowa 15 mm f/2 Zero-D Nikon Z |Reagovat
Děkuji a prosím ještě o upřesnění, kde v menu tuto položku naleznou. Moc děkuji.
Pavel Vyzelka, 24. 4. 2020 |Laowa 15 mm f/2 Zero-D Nikon Z |Reagovat
JC
Dobrý den, máte nastavenou simulaci expozice v Menu?
Prodejce Megapixel.cz, Jakub Caha, 24. 4. 2020 |Laowa 15 mm f/2 Zero-D Nikon Z |Reagovat
Mám dotaz. Mám od vás Nikon D750 a D780. Na prvním Laova 15/4 funguje v pohodě, ovšem na D780 v živém náhledu je obraz velmi silně podexponovaný. V hledáčku je vše v pořádku. Je chyba někde v nastavení menu. Děkuji Vyzelka.
Pavel Vyzelka, 24. 4. 2020 |Laowa 15 mm f/2 Zero-D Nikon Z |Reagovat