VEN6028N
zkopírováno do schránky
050149
zkopírováno do schránky
Objektiv
Laowa 60 mm f/2,8 2X Ultra-Macro 2:1 pro Nikon F
4.5 (2×)- Stabilizátor obrazu: Ne
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
- Průměr filtru: 62 mm
ProtiúčetBonus 10 %Sleva 1 300 Kč
Manuální makro objektiv je vhodný pro FullFrame fotoaparáty i APS-C (s ekvivalentem 96mm) se světelností f/2.8 až f/22, zvětšení 2x až 0,1x, 14… více
11 890 Kč
10 590 Kč
Nezávazně poptat
Obvykle dostupné do 4 týdnů
Rezervace na prodejně
Zboží není vystavené na prodejně Praha, Komunardů 42, Holešovice
Skladem 0 ks
Zboží není vystavené na prodejně Brno, Čechyňská 547/5
Skladem 0 ks
Zboží není vystavené na prodejně Ostrava, 28. října 960/178
Skladem 0 ks
Ušetřete ještě více
Užitečné nástroje
Nákup na protiúčet Bonus 10 %
Spočítejte si kolik zaplatíte po odečtení vaší fototechniky a po navýšení o protiúčtový bonus
Kupte na splátky od 1 074 Kč
Chci rychle splatit
11×1 074 Kč
Vybrat splátky
Chci nízkou splátku
72×272 Kč
Vybrat splátky

Laowa 60 mm f/2,8 2X Ultra-Macro 2:1 pro Nikon F
Obvykle dostupné do 4 týdnů
10 590 Kč
Hlídat dostupnost Laowa 60 mm f/2,8 2X Ultra-Macro 2:1 pro Nikon F použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Laowa 60 mm f/2,8 2X Ultra-Macro 2:1 pro Nikon F použitý objektiv v bazaru
Recenze a hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Provedete-li průzkum mezi vašimi známými či profi fotografy, které znáte, existuje velká šance, že nikdo nebude znát značku Laowa. Tato čínská společnost vznikla z dřívější Venus Optics a nějakou dobu víří vody fotografického průmyslu svými neotřelými produkty. Mnoho výrobců fotoaparátů nabízí své…
Jakub Caha, 22.08.2018
Celkové hodnocení
zákazníků
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Pavlína, Litvínov, 16.07.2020
Parametry
Manuální makro objektiv je vhodný pro FullFrame fotoaparáty i APS-C (s ekvivalentem 96mm) se světelností f/2.8 až f/22, zvětšení 2x až 0,1x, 14 lamelová clona, opticky složený z 9 optických členů v 7 skupinách. Nepřenáší žádné elektronické informace o nastavení do fotoaparátu.
Obecné
| Úroveň produktu | Začátečník a rodina |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|---|
| Crop faktor | 1 x |
Bajonet
| Typ bajonetu | Nikon F |
|---|
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 60 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 60 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 60 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2,8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2,8 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 9 členů / 7 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Délka objektivu | 95 mm |
| Počet lamel clony | 14 |
| Vhodný pro žánr | Makro / Detail |
| Rozdělení podle ohniska | Základní |
| Vhodný pro formát snímače | Full Frame |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 6 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 62 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 500 g |
Ostatní
| Číslo produktu | VEN6028N |
|---|---|
| Značka | Laowa |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Laowa 60 mm f/2,8 2X Ultra-Macro 2:1 pro Nikon F
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Fuji FinePix S3 Pro

Fuji FinePix S5 Pro tělo

Nikon D100

Nikon D200 tělo

Nikon D2Hs tělo

Nikon D2X

Nikon D2Xs

Nikon D300 tělo

Nikon D3000 tělo

Nikon D300s tělo

Nikon D3100 tělo

Nikon D3200 tělo

Nikon D3300 tělo

Nikon D3s tělo

Nikon D3x tělo

Nikon D4 tělo

Nikon D40 tělo

Nikon D40X tělo

Nikon D4S tělo

Nikon D5 tělo

Nikon D5 tělo 100th anniversary limitovaná edice

Nikon D50 tělo

Nikon D500 tělo 100th anniversary limitovaná edice

Nikon D5000 tělo

Nikon D5100 tělo

Nikon D5200 tělo

Nikon D5300 tělo

Nikon D5600 + 18-105 mm VR černý - Zánovní!

Nikon D5600 + 18-105 mm VR černý - Zánovní!

Nikon D5600 tělo černý

Nikon D5600 tělo černý - Zánovní!

Nikon D6 tělo

Nikon D60 tělo

Nikon D600 tělo

Nikon D610 tělo

Nikon D700 tělo

Nikon D7000 tělo

Nikon D70s

Nikon D7100 tělo

Nikon D750 tělo

Nikon D750 tělo - Zánovní!

Nikon D750 tělo - Zánovní!

Nikon D7500 tělo

Nikon D7500 tělo - Zánovní!

Nikon D7500 tělo bazar

Nikon D780 tělo

Nikon D80 tělo

Nikon D800 tělo

Nikon D800E tělo

Nikon D810 tělo

Nikon D810 tělo

Nikon D810 tělo - Zánovní!

Nikon D810 tělo- Zánovní!

Nikon D810A tělo

Nikon D850 tělo

Nikon D850 tělo - zánovní!

Nikon D850 tělo bazar

Nikon D90 tělo

Nikon Df tělo

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 60 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Související články s Laowa 60 mm f/2,8 2X Ultra-Macro 2:1 pro Nikon F
Související články s Laowa 60 mm f/2,8 2X Ultra-Macro 2:1 pro Nikon F
Vyhodnocení fotosoutěže na téma botanika a videosoutěže o nejlepší místopisný klip
Téma květnové fotosoutěže pátého kola ROKU S MEGAPIXELEM 2025 spojovalo hned dvě disciplíny, a to makro a motivy ze světa flóry. Tomu, že vás tento žánr baví, nasvědčuje i počet přihlášených…
MARTIN LUKEŠ • 18. 6. 2025 v 9:43

Jak vybrat objektiv na makro fotografii
Makrofotografie je velmi specifickým žánrem, a to nejen z hlediska obsahu, ale také vzhledem k fotovýbavě, která je při jeho focení potřeba. Tam, kde si u jiných témat vystačíte s nějakým základním…
MARTIN LUKEŠ • 17. 4. 2025 v 16:57

Po 20 letech jsem přešel ze zrcadlovky na bezzrcadlovku
Ačkoliv je to více než 20 let, vzpomínám si, jako by to bylo dnes, když se kamarád přišel pochlubit, že si koupil digitální zrcadlovku. Psal se rok 2003 a já v té době fotil na kapesní kompakt Canon…
MARTIN LUKEŠ • 17. 2. 2025 v 16:21

Vyhodnocení soutěže macro fotografií fauny a video soutěže na téma reality
V minulém kole foto a video soutěže jsme se věnovali makrofotografii a realitním videím. Tak jako každý měsíc se nám i v říjnu sešlo ohromné množství skvělých soutěžních příspěvků, ale vyhrát může…
MARTIN LUKEŠ • 27. 11. 2024 v 15:26

Dotazy k Laowa 60 mm f/2,8 2X Ultra-Macro 2:1 pro Nikon F
Expert Megapixelu
Tomáš Kivader
Wildlife a makro fotograf se širokými znalostmi ve fotografii včetně úprav a techniky. Celý život používá fototechniku Nikon, kterou zná napříč její historií. V současnosti je nadšený uživatel analogových fotoaparátů, Nikonu D500, Z50 II, Z9 a kompatibilních Nikon teleobjektivů.








































Komentáře
Dobrý den, objektiv je plně kompatibilní i s modelem Nikon D7500.
Prodejce Megapixel.cz, Martin Jurák, 17. 12. 2020 |Laowa 60 mm f/2,8 2X Ultra-Macro 2:1 pro Nikon F |Reagovat
VM
Dobrý den, hodil by se tento objektiv k mému Nikonu D7500 - aps čipu ?
V kompatibil. fotoaparátech jsem vhodnost nenešel.
Děkuji Mikota
Vladimír Mikota, 17. 12. 2020 |Laowa 60 mm f/2,8 2X Ultra-Macro 2:1 pro Nikon F |Reagovat