Recenze Lastolite HaloCompact odrazná deska/difuzér 82cm stříbrná/bílá

Richard Hanáčik

Richard Hanáčik • 08. 06. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Velmi kompaktní ve složeném stavu
 • Rukojeť
 • Stativový závit na rukojeti

Co se nám nelíbí

 • Pomalejší rozkládání a skládání
 • V jednom balení “jen” dvě odrazné plochy

Představení Lastolite HaloCompact odrazná deska / difuzér 82cm stříbrná

Představení Lastolite HaloCompact odrazná deska / difuzér 82cm stříbrná

Dostal jsem na recenzi velmi složitý produkt u kterého není na první pohled nic zvláštního. Jedná se o desku firmy Lastolite s názvem HaloCompact. Společnost Lastolite se zabývá světelnými modifikátory a jejich příslušenstvím. Již delší dobu tato společnost nabízí odrazné desky “klasické konstrukce” kruhových a trojúhelníkových tvarů různých velikostí. 

Tento typ odrazných desek je velmi rychle připraven k použití stejně jako jejich složení, které je také rychlé, ale již vyžaduje jistou zručnost a fígl odkoukaný od zkušenějšího kolegy. Odrazná deska této konstrukce o průměru 82 cm a ve složeném stavu cca 35 cm - nic obrovského, ale do menší brašny či batohu už se tak jednoduše nevejde. 

Jako blesk z čistého nebe se objevila nová odrazná deska HaloCompact, která má zcela jiný systém rozkládání. Revoluční tedy není typ/druh povrchu, ale způsob skládání. Základem je kruh složený z 12 malých hliníkových trubek o průměru cca 5 mm spojených gumičkou. Kdo někdy skládal moderní stan, tak mu není tato konstrukce cizí. Konce jsou spojeny plastovou rukojetí, díky které se odrazka výborně drží. Dá se bez problému držet v jedné ruce, přičemž fotoaparát máte v té druhé. Do toho zvládnete ještě korigovat natočení desky. Navíc je možno desku přidělat na stativ, rukojeť má klasický “stativový” závit velikosti ¼”. 

Odrazná deska má ve složeném stavu velikost cca 29 cm x 8 cm x 7 cm. Na první pohled složená deska v modrém pytlíku na zip připomíná složený deštník. Tento tvar je daleko skladnější, než odrazná deska klasické konstrukce. Na obalu je také karabina, díky které si můžeme desku pověsit například na batoh. 


Většina odrazných desek, které se aktuálně prodávají, mají v názvu něco jako 5v1. Znamená to počet druhů odrazných či difůzních materiálů v jednom balení. V základním balení této odrazné desky nalezneme vždy dva různé povrchy, čili by se dala nazvat jako 2v1. Odraznou plochu připevníme na nosný kruh zcela rovnoměrně pomocí plastových úchytek. Z každé strany máme k dispozici jeden odrazný povrch a případně difuzní látku. 


Povrch: zlatá / sunlight

Celkem jsou aktuálně k dispozici  4 různá provedení:

bílá / jemná stříbrná
zlatá / jemná stříbrná
stříbrná / bílá 
difuzní látka


povrch: jemná stříbrná / softsilver

Proti běžně dostupným odrazným deskám používá lastolite u stříbrného a zlatého povrchu pruhy této barvy v kombinaci s bílou. Zlatý a stříbrný povrch vytváří jemnější světlo. Zlatý odstín není takový žlutý a jak název napovídá má blíže k dennímu světlu. 
Každá tato varianta lze zakoupit buď s nosnou kruhovou částí či bez. Pokud potřebujete výše uvedené varianty kombinovat, je na vás, zda-li vám stačí jen látka, kterou vyměníte, nebo zakoupíte kompletní odraznou desku. 

Popis a parametry

Popis a parametry

HaloCompact je ideální volbou pro fotografy cestovatele. Jedná se o speciální patent skládacích odrazných desek, díky kterému se stávají ještě snadněji přenosné, než ty klasické! Na rozdíl od mnoha tradičních, obsahují skládací ocelový rám (o průměru 82 cm), který je konstruován s novou inovativní technologií RapidExoframe společnosti Lastolite/Manfrotto. Skládací lehký hliníkový rám kombinovaný s textilním reflektorem nebo difuzérem. Inteligentně navržená konstrukce RapidExoFrame umožňuje rám rozdělit na malé díly a společně se složenými textilními balíčky (difuzér/odrazná plocha) uložit do obalu o rozměrech pouze 6,5 x 27 x 6,5 cm. Celková hmotnost je pouhých 335 g (reflektor a pouzdro).

Lastolite HaloCompact odrazná deska 82cm stříbrná/bílá

Jedná se o speciální patent skládacích odrazných desek, pomocí kterého je jejich přenos ještě snazší, než u ostatních s klasickou konstrukcí! Na rozdíl od standardního systému, jsou tyto vybaveny skládacím ocelovým rámem (o průměru 82 cm). Ten je konstruován novou inovativní technologií RapidExoframe navrženou společností Lastolite/Manfrotto. Skládací lehký hliníkový rám složený z do sebe zasouvacích dílů a textilní reflektor nebo difuzér, který se do něho jednoduše napne. Inteligentně navržená konstrukce RapidExoFrame vám umožní po rozložení uložit vše do obalu o rozměrech pouze 6,5 x 27 x 6,5 cm. Celková hmotnost je 335 g.

1581432365_IMG_1316562

Více variací

Další barevné verze odrazných ploch pro HaloCompact, jsou k dispozici jako komplet s rychloskládacím rámem RapidExoframe nebo samostatně (pro ty, kteří rám již mají).

Skvělá inovace v kombinaci funkcí

Jedinečná difraktorová látka chráněná patentem zahrnuje standardní povrch difuzéru se stříbrným pruhem. To znamená, že HaloCompact umožní, aby světlo prošlo jako difuzér na jedné straně a odráželo světlo ze stříbrných pruhů na druhé, což z něj činí jedinečný, skutečný difuzér a odrazný panel v jednom.

ll-lr3320-halocompact-difflector-82cm-inaction-17

Specifikace

 • Hmotnost 0,35 kg
 • Dodává se s látkovou taškou: Ano
 • V sáčku - Hloubka: 2,5 cm
 • V sáčku - šířka: 27 cm
 • Otevřený průměr: 82 cm
 • Patent: pat. čekající
 • Hmotnost - v sáčku: 0,39 kg
 • Hmotnost: 0,35 kg

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 820
Hmotnost 350 g

Ostatní

Číslo produktu LL LR3320
Značka Lastolite

Zobrazit popis a parametry