LCD

Liquid Crystal Display. LCD displeje dnes nalezneme v podstatě na všech zařízeních zobrazující digitálně nějaké hodnoty. Nalezneme je na hodinkách, teploměrech, tabletech, mobilních telefonech , kamerách a samozřejmě fotoaparátech.

U fotoaparátů se používají barevné LCD pro promítání obrazu, který snímá objektiv a také pro prohlížení již vyfocených snímků. Displeje se vyrábí v různých velikostech a ty nejmodernější umožňují pohodlné prohlížení i na ostrém slunci, což bylo u starších modelů poměrně obtížné.
Vyšší třídy fotoaparátů mají v mnoha případech jeden až dva další pomocné displeje.  Ty jsou většinou pouze monochromatické a nezobrazují fotografie samotné, pouze různá nastavení fotoaparátu. Říká se jim stavové LCD.

Komentáře

Ondřej Jurčík

Reaguje na 12 | Dobrý den, u nás máme v kompletní specifikaci uvedeno, že nemá výklopné LCD.

13

Prodejce Megapixel.cz, Ondřej Jurčík, 06. 03. 2013 |Reagovat

fd

Dobry den. Poridil jsem si Panasonic DMC FZ 62.Vsude pisi vyklopny display a ja ho nemam nebo ho neumim otevrit.Dekuji.

12

frantisek dospel , 26. 02. 2013 |Reagovat

Luděk Bouška

Reaguje na 10 | Dobrý den, ano, myslím, že S6300 je vhodný.

11

Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 28. 11. 2012 |Reagovat

S

Dobrý den, prosím, který digitální kompakt byste mi doporučili při těchto požadavcích? -
- cena plus minus 3.000,- Kč
- ne na tužkové baterie
- ideálně v červeném provedení (příp. stříbrném nebo černém)
- přednostně značka Canon, Nikon nebo Olympus
- vestavěný blesk
- foťák, kterým lze za denního světla i s bleskem pořídit především dobře prokreslené a barevně věrné portréty a rodinné fotografie, tak aby vycházely hezké fotky do alba (nejčastěji formát 10x15, 13x18 až A4) - tedy bez velkého šumu.
- videozáznam se stereo zvukem.
Splňoval by to např. přístroj Nikon Coolpix S6300? Nebo který jiný další?
Předem moc děkuji za odpověď.

10

Sylva, 22. 11. 2012 |Reagovat

Luděk Bouška

Reaguje na 8 | Dobrý den, jaký máte finanční limit?

9

Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 10. 09. 2012 |Reagovat

AM

Chci koupit fotoaparát s bleskem pro nenáročné focení s displejem na kterém je vidět obraz i za slunečného počasí.Prosím poraďte

8

Antonín Málek, 08. 09. 2012 |Reagovat

Luděk Bouška

Reaguje na 6 | Dobrý den, D3000 nemá režim živého náhledu. Návod se dá stáhnout ze stránek Nikon.cz po registraci Vašehofotoaparátu.

7

Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 30. 05. 2012 |Reagovat

E

Dobry den mam prozbu vlasnim fotak znacky Nikon D3000+18-55 AF-S DX VR dostal jsem ho jako darek ale Menu je v AJ a nemuzu zjistit zda tento fotak umi fotit pres obtazovku a nejenom optiku.
Azda se da sehnat podrobnejsi navod na obsluho cen co mam ja takove strucnej.
Predem dekuji za odpoved.E.M

6

Emil, 28. 05. 2012 |Reagovat

Luděk Bouška

Reaguje na 4 | Dobrý den, u těch nejlevnějších modelů bohužel nejsou použity ty nejkvalitnější displeje, ale je fakt, že i u těch levných je to už celkem dobré. Doporučil bych navštívit některou z našich prodejen, kde to můžete vyzkoušet. Posuzování kvality displeje je totiž dost subjektivní, každému vyhovuje něco jiného.
5

Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 08. 10. 2010 |Reagovat

p

Dobrý den, tak jste mi nasadil brouka do hlavy, diskutovali jsme včera u Ixus 95 s tím, že hledám foták s optickým hledáčkem, ted tu čtu... ,, nejmodernější LCD umožňují pohodlné prohlížení i na ostrém slunci, což bylo u starších modelů poměrně obtížné.´´.... takže tomu mám rozumět že s novějším fotoaparátem už odpadne problém s odrážejícím sluncem, nebo se to týká jen dražších fotáků? Hledám foták kolem 4 tis. (max.5 tis.)děkuji za odpověď. P.
4

paja, 05. 10. 2010 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.