PN: S5PR06, ID: 021448

LEE Filters Seven 5 filtr ProGlass ND 0,6

  • Značka: LEE Filters
  • Šírka filtru: 75
  • Materiál filtru: sklo
  • Kompatibilita: Lee Seven 5

LEE Filters Seven 5 filtr ProGlass ND 0,6

LEE Filters Seven 5 filtr ProGlass ND 0,6. Fotografické filtry se standardy ND – neutrální šedé mohou být považovány za zásadní v moderní fotografii. Tyto filtry absorbují světlo rovnoměrně ve viditelném spektru, snižují tedy světlo vstupující do objektivu, aniž by byla ovlivněna barevnost obrazu. ProGlass ND jsou mimořádně kvalitní skleněné ND standardní filtry, které jsou optimalizovány pro použití s digitálními fotoaparáty. Neméně užitečné jsou i pro použití na filmových fotoaparátech. U těchto filtrů používá výrobce na povrchu vrstvu z napařovaných kovů, a proto filtry poskytují velmi kvalitní obraz i přes značnou absorpci viditelného spektra, UV paprsků a infračerveného světla. Produktová sekce: Neutrální LEE Filters

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro LEE Filters Seven 5 filtr ProGlass ND 0,6

Parametry a popis

  • Neutrální denzita ve standardních filtrech

Fotografické filtry se standardy ND – neutrální šedé mohou být považovány za zásadní v moderní fotografii. Tyto filtry absorbují světlo rovnoměrně ve viditelném spektru, snižují tedy světlo vstupující do objektivu, aniž by byla ovlivněna barevnost obrazu. Tradičně se šedé filtry s neutrální denzitou používají u filmových kamer pro zvýšení nebo snížení rychlosti závěrky za jasných světelných podmínek. Zásadní se však stávají v současnosti i pro fotografy s digitálními kamerami pro snížení citlivosti čipu na digitálních kamerách, které obvykle mají relativně vysoké minimální nastavení citlivosti ISO.

Prodloužení doby expozice podle norem pro ND filtry umožňuje zachytit pohyb v obraze, ať už se jedná o lidi, vodu, zeleň nebo oblaka na obloze. Pokud jsou ND filtry používány s citem a opatrností, účinky mohou být velmi působivé. Jak se dále dozvíte, šedé neutrální filtry se vyrábějí v různých denzitách. Denzity ND filtrů odpovídají prodloužení expozičních časů 1x, 2x, 3x nebo i 4x. Na jejich použití závisí fotografova možnost  rozostřit pohyb například vody, lidí nebo automobilů na dálnici atd. K rozostření dochází tím, že při stejné hodnotě clony musí být pro správnou expozici snímku prodloužena expozice odpovídajícím způsobem. Tím se dostaneme ze zlomků sekundy na expozici, odpovídající celým vteřinám, v extrémních případech i minutám.

 

  • Profesionální šedé skleněné filtry ProGlass ND Standard

K disposici jsou ve skleněném provedení. ProGlass ND jsou mimořádně kvalitní skleněné ND standardní filtry, které jsou optimalizovány pro použití s digitálními fotoaparáty. Neméně užitečné jsou i pro použití na filmových fotoaparátech. U těchto filtrů používá výrobce na povrchu vrstvu z napařovaných kovů, a proto filtry poskytují velmi kvalitní obraz i přes značnou absorpci viditelného spektra, UV paprsků a infračerveného světla.

U digitálních zrcadlovek uživatelé potřebují využívat standardní filtry ND k prodloužení expozičních časů, zejména za jasných podmínek pro fotografování krajiny, ale i k odstranění nadměrného UV a IR záření, která mohou způsobit problémy s barevností snímků v některých světelných situacích. ProGlass filtr snižuje šanci falešných barevných odrazů.

Ostatní
Značka: LEE Filters
 
Systémové filtry
Šírka filtru: 75
Materiál filtru: sklo
Kompatibilita: Lee Seven 5

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím