Magazín

Produktové aktuality

Legenda pokračuje, poznejte novinku Panasonic Lumix GH6

Tom KalousAktualizováno: 28. 4. 2022 v 15:45 • Rubrika: Produktové aktuality

Legenda pokračuje, poznejte novinku Panasonic Lumix GH6

Panasonic GH6 je diametrálně jiný než předchůdce GH5. Dostal nový snímač i procesor, díky kterým otevírá další možnosti všem tvůrcům. Pojďme se na tuto novinku podívat blíže.

Obsah

Nezastavitelný rychlík

Novinka Panasonic GH6 má nově zpracovaný Micro 4/3 snímač s rozlišením 25 Mpx a také nový procesor Venus Engine, který se snímačem úzce souvisí a spolupracuje. Tato kombinace umožňuje fotit fotky s dostatečným rozlišením pro tisk menších foto obrazů. Pokud byste se chtěli pustit do velkoformátového tisku, stačí si zapnout režim High Resolution Photo, který vám díky drobnému posunu snímače umožní zachytit až 100Mpx fotky, a to vše z ruky.

Další výhodou procesoru je možnost velmi rychlého sekvenčního snímání. V případe GH6 se jedná o neuvěřitelných 75 snímků za sekundu s elektronickou závěrkou a AF-S, což už je slušná kadence! Tak snad budete mít klidné prsty a nevyplýtváte si všechnu paměť hned při startu!

Ke všem předobjednávkám dárek

K získání dárků stačí zakoupit fotoaparát Panasonic Lumix DC-GH6 nebo jakékoliv zvýhodněné sady do 20. 5. 2022 a následně jej zaregistrovat v období od 15. 3. do 20. 6. 2022 na webové stránce panasonic.com. Následně vám bude e-mailem zaslán záruční certifikát. Doručení karty CFexpress proběhne během 2 měsíců po vypršení období využití nabídky.

Chci Panasonic GH6

Panasonic Lumix GH6 | Megapixel

Videocentrický model

Pokud chcete hlavně fotit, možná byste se měli zaměřit na modely G9 nebo S1R. Novinka GH6 je totiž jako předchůdce GH5 zaměřená především na natáčení videa a jsou tomu také přizpůsobené veškeré funkce. A právě ony se dočkaly výrazného posunu, tak si je pojďme postupně představit.

Velkého posunu se díky pokročilejšímu snímači dočkalo rozlišení a formáty videa.

  • 5,7K Apple ProRes HQ 4:2:2, interně
  • 5,7K 50p 10-bit, interně
  • 5,8K 25p, Anamofrický režim
  • 4K 120p 10-bit, interně 
  • 4K 120p RAW, externě pomocí Atomos Ninja V+
  • C4K 50p 4:2:2 10-bit
  • Full HD 300p, VFR
  • Full HD 240p, HFR

 

Je nutné uznat, že je opravdu z čeho vybírat! Poprvé v historii fotoaparátů Lumix G M4/3 dostává GH6 V-log bez nutnosti zakoupení aktivačního klíče, poskytuje tak 12+ stop a dokonce 13+ stop širokého dynamického rozsahu pomocí režimu Dynamic Range Boost. Je nutné zmínit, že zaznamenat takové 5,7K není legrace a chce to pořádné množství paměti. A právě z tohoto důvodu má nový Panasonic GH6 dva sloty na paměťové karty. Jeden z nich je na paměťové karty CF Express typu B (na ty zaznamenáte všechny formáty) a druhý slot je na klasické, ovšem rychlé paměťové SD karty UHS-II. V budoucnu má s aktualizací přijít také možnost připojení externího SSD disku pomocí USB-C, čímž získáte téměř neomezenou kapacitu a možnost záznamu RAW formátu bez nutnosti použití videorekordéru. Ani jeden z uvedených formátů není časově omezený. Přehřívání se nemusíte vůbec bát, jelikož má nová GH6 zabudované aktivní chlazení, které se o vše postará.

Panasonic Lumix GH6 | Megapixel

Drobnosti, které pomohou

Špičková stabilizace je věhlasná vlastnost bezzrcadlovek Panasonic. Ani u nové GH6 tak nebudete zklamaní, novinka má totiž stabilizovaný snímač s účinností až 7,5 EV. Správně naexponovat scénu může být někdy obtížné. S tímto vám pomohou funkce LUT assist a také Wave Form Monitor, Vector Scope nebo Luminance Spot Meter. Řešíte zvuk? Čtyřkanálové audio s vysokou kvalitou 96kHz/24-bit nastavíte nebo zkontrolujete i pomocí dedikovaného tlačítka na horní straně fotoaparátu. Odolnost proti prachu, stříkající vodě a mrazu je v dnešní době standardem a tak i GH6 je takto odolná a nenechá vás ve štychu.

Externí monitor nebo rekordér připojíte pomocí velkého HDMI, aparát je možné napájet a nabíjet z powerbanky pomocí kabelu USB-C a pro synchronizaci s více kamerami budete určitě nutné používat TIMECODE konektor.

Panasonic Lumix GH6 | Megapixel

Ušetřete při nákupu novinky

Nový Panasonic GH6 dostal příznivou cenovku 55 990 Kč za tělo! My vám ale nákup zpříjemníme, pokud vyměníte váš starý foťák za GH6, přidáme vám k výkupní ceně 20% bonus!

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Chci Panasonic GH6

Panasonic Lumix GH6 | Megapixel

Podívejte se na naše video představení

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (4) | Dobrý den, je nám líto, ale podobné závěry jsou celkem předčasné. Jde o poměrne žhavou novinku a chování automatického ostření ukáže až praxe. Navíc lze srovnávat pouze konkrétní modely, nikoliv model a proti němu jinou značku.

5

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 9. 3. 2022 |Reagovat

DK

Jak je to tentokrát s klasickou slabinou Panasoniců, tedy kontrastním auto focusem? Lepší než Sony určitě nebude, tak o co je horší?

4

Daniel Korejs, 8. 3. 2022 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den, časosběrné snímání by měl nový model mít. Podrobnější specifikaci k této funkci ale zatím bohužel nemáme.

3

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 24. 2. 2022 |Reagovat

Jiří Karásek

Ostudy :-P Opravte si tu hrubku v porovnávacím obrázku ;-) StandarDní

2

Jiří Karásek, 22. 2. 2022 |Reagovat

VB

Jen bych se rád optal, zda má tento krásný stroj také možnost sběrného snímání (time lapse) a pokud ano jaké intervaly možno utilizovat. Jestli ano pak by mohl být můj oblíbený.
Zdraví Vita

1

VÍTĚZSLAV BŘEZINA, 22. 2. 2022 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.