11606
zkopírováno do schránky
015926
zkopírováno do schránky
Objektiv
Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M
- Průměr filtru: 39 mm
Sháníte Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M?
„Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 10.04.2017
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Vlastníte Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 2 460 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?
Alternativy k již neprodávanému Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M
Alternativy k již neprodávanému Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M
Leica 28 mm f/2 ASPH SUMMICRON-M
109 990 Kč

ProtiúčetBonus 15 %
Leica 24 mm f/3,8 ASPH ELMAR-M
65 990 Kč

ProtiúčetBonus 15 %
Leica 50 mm f/2 SUMMICRON-M
65 990 Kč

ProtiúčetBonus 15 %
Leica 50 mm f/1,4 ASPH SUMMILUX-M černý
102 490 Kč

ProtiúčetBonus 15 %

Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M
Hlídat dostupnost Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M použitý objektiv v bazaru
Ukázkové snímky
Parametry
LEICA M 28/2,8 Asph. Elmarit - M je jeden z nejkompaktnějších objektivů celého systému Leica.
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Leica M |
|---|
Objektiv
| Minimální ohnisková vzdálenost | 28 mm |
|---|---|
| Maximální ohnisková vzdálenost | 28 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2,8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2,8 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 8 členů / 6 skupin |
| Délka objektivu | 30 mm |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Street foto |
| Rozdělení podle ohniska | Širokoúhlý |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 70 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 39 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 173 g |
Ostatní
| Číslo produktu | 11606 |
|---|---|
| Značka | Leica |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Leica M (Typ 240) + 35 mm SET EDITION LEICA 60

Leica M (Typ 240) tělo

Leica M (Typ 262)

Leica M EV1

Leica M Monochrom

Leica M Monochrom (Typ 246)

Leica M-A (Typ 127)

Leica M-D (Typ 262)

Leica M-E (Typ 240) tělo

Leica M-E šedý antracitový

Leica M-P (Typ 240) + 35 mm Set Edition Safari

Leica M-P (Typ 240) tělo

Leica M10 Edition Zagato

Leica M10 tělo

Leica M10-D tělo černé/chrom

Leica M10-P tělo

Leica M10-R tělo

Leica M11 tělo

Leica M11-D

Leica M11-P tělo Safari

Leica M6 tělo

Leica M8.2

Leica M9

Leica M9-P

Leica MP 0.72 silver-chrome

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 28 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Související články s Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M
Související články s Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M
Vyhlášení výsledků soutěží o nejlepší street foto a reklamní video
O tom, že je street fotografie velmi rozšířeným a populárním žánrem, není pochyb. Nasvědčuje tomu i počet účastníků a fotografií, které jste přihlásili do dubnového kola naší velké fotosoutěže ROK S…
MARTIN LUKEŠ • předevčírem v 9:37

Když jeden filtr nahradí dva: Haida PROII CPL-VND 2v1
Každý se už někdy dostal do situace, kdy nutně potřebuje využít více fotografických filtrů najednou. To ovšem může přinášet celou řadu potíží, jako je třeba vinětace nebo komplikovaná instalace…
MATOUŠ JÍLEK • 12. 5. 2026 v 13:14

Fotenie roklín a potokov
Hneď na úvod sa musím priznať, že pred rokmi som neznášal fotky potokov. Špeciálne od mnohých českých fotografov, keďže česká krajina je bohatá na fotogenické potoky a vodopády. Prišlo mi to všetko…
BORIS MICHALIČEK • 22. 4. 2026 v 10:34

Vybavte svou Leicu: Sleva 10 % na prémiové doplňky k nákupu techniky Leica
Pozdvihněte svůj fotografický zážitek na novou úroveň a dopřejte své technice Leica tu nejlepší péči i vybavení. Při nákupu fotoaparátu nebo objektivu Leica nyní získáte exkluzivní slevu 10 % na…
26. 3. 2026 v 13:12
Dotazy k Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M
Expert Megapixelu
Filip Dluhoš













Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 29. 11. 2010 |Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M |Reagovat
m
mdx, 26. 11. 2010 |Leica 28mm f/2,8 ASPH ELMARIT-M |Reagovat