Poradna

Leica M Monochrom

Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Jaroslav Orlík

Reaguje na (2) | Ano. Bentley je velký, je v něm fůra místa, ale taková jsou i jiná vozidla za zlomek ceny. Podobné je to s foťákama. Skutečnost, že s leicama fotí kdejaký VIP šupák nemá na kvalitu značky vůbec žádný vliv. A že by leičí skla nějak výrazně převyšovala špičkové modely ostatních značek, to bych říci nemohl. Viděl jsem spoustu velkých fotek z různých těch summicronů a jiných, a že bych si musel zout boty nebo jít lehnout, to bych říci nemohl. Kvalitní to je, to ano, ale že by to stálo za ty peníze, to ani náhodou. Brad Pitt nechť si to koupí, když na to vydělá za jeden natáčecí den, ale sázím krk, že když uvidíte fotku z leicy a z jiné značky s použitím kvalitního skla a maximálně zmáknutého postprocesingu, tak nikdo nemá šanci poznat, co je z čeho. Mimochodem, postěžoval si mi známý, který leicu vlastní, nevím, proč si ji kupoval, ale budiž, je to, jakoby si balík z dědiny koupil harleje a jezdil s ním po dvorku, tak si mi stěžoval, že má problém s kvalitou zobrazení, neboť pokud ostří do tří metrů, je to špička, na nekonečno a kapku blíž je to neadekvátní ceně. Když si přečtete nezávislé recenze, tak tennto problém se objevuje docela často.

11

Jaroslav Orlík, 16. 06. 2017 |Reagovat

DM

Reaguje na (8) | Dobrý den, no Leica je v tomto trochu unikát. Nenapadá mě žádný jiná přímo bez Bayerovi masky. Ale jinak dnešní aparáty mají téměř všechny (vyšší modely s PSAM nastavením) možnost nastavit focení pouze na černobílou variantu. Není to uplně nejlepší, lépe je to řešeno v post procesu na PC, kde lze korigovat jednotlivé kanály a tím zvýšit kontrast atd. 

10

Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 09. 07. 2015 |Reagovat

MD

Reaguje na (6) | Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli jsou i jiné alternativy LEICY tzn. jestli například Canon nebo Nikon vyrábějí fotoaparát pouze na černobílé foto. Děkuji vám za odpověď

9

Miroslav Dědeček, 09. 07. 2015 |Reagovat

MD

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli jsou i jiné alternativy LEICY tzn. jestli například Canon nebo Nikon vyrábějí fotoaparát pouze na černobílé foto. Děkuji vám za odpověď

8

Miroslav Dědeček, 09. 07. 2015 |Reagovat

RT

Reaguje na (4) | Pana Neffa neberte ve vsem uplne vazne, v Leicach je trosku mimo. V clanku o MM ma nekolik nepresnosti podobne jako u S 006 a jestli nepouzil na RAW k vyvolani Nik Silver, je jeho vec. MM je postavena na M9 to je trosku pro nektere problem, nelze napr pouzit el. hledacek, ktery osobne zavrhuji. Vystupy z MM od tech kteri umi jsou uzasne a zadny prevod z barvy do BW nemuze konkurovat. A Leica MM s Noctiluxem? Neznam nic podobneho. Kazdemu se samozrejme podani libit nemuze, to chapu, ale ukazkove fotografie u pana Neffa jsou i z jinych pristroju ponekud nudne. Urcite kdyz zadate v Google Leica Monochrom sample photos, uvidite co dokaze. Ne nadarmo si ji kupuji profesionalove k svym stredoformatum.

7

Rene T., 20. 09. 2014 |Reagovat

BB

Reaguje na (5) | Dobrý den, samozřejmě jsme již zařadili i variantu stříbrná. Objednat již můžete. Děkujeme

6

Prodejce Megapixel.cz, Bohuslav Brož, 07. 07. 2014 |Reagovat

H

Dobrý den, je možné sehnat toto tělo i ve stříbrné barvě? Nabízíte jen černou, výrobce obě. Děkuji za informaci.

5

Honza, 05. 07. 2014 |Reagovat

PE

Tak teď jsem dočetl komentář na DigiNeff.cz a musím souhlasit, že výstup je naprosto katastrofický. Má někdo nějaké zkušenosti, kde by šlo shlédnout více fotografií?

4

Pavel Emi, 07. 05. 2014 |Reagovat

M

No, že s tím fotí slavné osobnosti to je jasné - lidi co na to maj si rádi dopřejou drahou věc už jen aby bylo vidět, že na ní mají. U fotografů je to díky sklům a rozměrům a td.
Ale k věci - hlavní rozdíl je ,,dnes,, v tom, že Leica jako jediná používá dálkoměrné ostření - u digi jiný výrobce neexistuje - bohužel zatím. Je to velmi rychlé a skvěle se tak ostří ve špatných světelných podmínkách - samozřejmě není to pro každého a není to vhodné na cokoliv - je tam i nějaká ta odchylka.
Krásně veliký a světlý hledáček - to co je dnes u zrcadlovek to je hrůza.
Dále fotoaparád je ručně poskládán v německu - z velké části i vyroben.
Leica má k dizpozici jedny z nejlepších skel - a za to se hodně draze platí běžná cenová relace za jedno sklo 50 - 250 tisíc - kvalita je prostě někde jinde než nějaký ,,plastáky od canonu s červeným proužkem,, a hlavně ty skla mají charakter a vydrží na celý život.
Velice jednoduché na obsluhu a rychlé - pokud umíte ,,vidět světlo,, a volit si sám parametry - nejsou to foťáky pro ,,cvakálisty,,.
Je to prostě krásný kus poctivé práce což se dnes mezi těmi spotřebáky cení.

3

Michal, 09. 10. 2013 |Reagovat

VS

Reaguje na (1) | Dobrý den, fotoaparát Leica byl prvním komerčně úspěšným fotoaparátem na kinofilm na světě a prakticky nastartoval rozšíření focení mezi veřejnost. Má bohatou historii a s fotoaparátem Leica fotila spousta osobností nejen ze světa reportážní a módní fotografie. Fotí s ní například Woody Allen, Lenny Kravitz, Jude Law, Stanley Kubrick, Julia Roberts, Brad Pitt, Eric Clapton, David Bowie.. Užíval ji Charles Bronson, objevila se ve filmu Vicky Cristina Barcelona, Julia Roberts s ní fotila ve filmu Match point, objevila se jako fotoaparát válečného reportéra v seriálu Generation Kill. Kromě toho fotí opravdu skvěle. Leica je něco jako Bentley mezi automobily. 

2

Prodejce Megapixel.cz, Vojtěch Svoboda, 22. 04. 2013 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.