Recenze Leica M10-R tělo

Popis a parametry

Popis a parametry

Novým přírůstkem mezi CSC fotoaparáty Leica je dálkoměr Leica M10-R. Osazen Full-frame 40 Mpx CMOS senzorem a procesorem Maestro II nabízí vysoký dynamický rozsah a citlivost ISO s nastavením 100-50000 (s velmi nízký šumem). Pro dlouhé nejen noční expozice nabízí možnost až 16min expozice. Tělo je zhotoveno z mosazi a hořčíku. Optický hledáček se zvětšením 0,73× vám dopřeje maximální kontrolu nad kompozicí a přesností při ostření. Jeho dotykový 3“ LCD displej s rozlišením 1,04 Mpx je chráněný před poškrábáním a odlesky tzv. Gorilla Glass. Pro bezdrátové sdílení a ovládání (pomocí aplikace Leica FOTOS) je zde integrovaný Wi-Fi modul. K jednodušší a intuitivnější navigaci obsahuje zadní strana fotoaparátu pouze tři tlačítka – živý náhled, přehrávání a menu. Je voděodolný a utěsněný proti prachu. Ukládání záznamu na SD/SDHC/SDXC paměťové karty. Váha 660 g.

Leica M10-R

Leica M10-R se 40Mpx CMOS senzorem formátu Full-frame se může pochlubit opravdu vysokým dynamickým rozsahem. Má největší rozlišení z celé řady Leica M10. Jeho lehké tělo z mosazi a hořčíku má tenký design, který vychází z původního kinofilmového fotoaparátu Leica M. Je skvělou volbou nejen pro street fotografii a reportáže, ale i pro fotografování přírody a zvířat. Další užitečnou vlastností je možnost nastavení mechanické závěrky do extra-tichého režimu.

40MPx CMOS snímač a procesor Maestro II

Zcela přepracovaný CMOS snímač (M-Sensor) s rozlišením 40,89 Mpx v kombinaci s obrazovým procesorem Maestro II vám kromě vysokého dynamického rozsahu nabídne i výraznou sytost barev a vyvážený kontrast. Nastavení citlivosti ISO 100-50000 s velmi nízkým šumem, pro možnost fotografovat i v podmínkách se slabou hladinou osvětlení.

Optický hledáček a dálkoměr

Optický hledáček s dálkoměrem s automatickou paralaxou má 0,73× zvětšení. Vše je nastaveno tak, aby odpovídalo velikosti obrazového snímače a ostřící vzdálenosti 201 cm. Zkrátka vše pro maximální přehled nad celkovou kompozicí a přesností při ostření. Hledáček může zobrazovat rámečky 35 mm / 135 mm, 28 mm / 90 mm a 50 mm / 75 mm (automaticky voleno dle nasazeného objektivu).

Pro maximum pohodlí

Dotykový 3“ LCD displej s rozlišením 1,04 Mpx, který je chráněný před poškrábáním a odlesky ochranným sklem (tzv. Gorilla Glass). Pro bezdrátové sdílení a ovládání (pomocí aplikace Leica FOTOS) je zde integrovaný Wi-Fi (802.11b/g/n) modul. Zadní strana těla fotoaparátu obsahuje pouze tři tlačítka – živý náhled, přehrávání a menu. To vše z důvodu jednoduššího a intuitivnějšího ovládání.

Snese i nepříznivé povětrnostní vlivy

Odolné tělo z hořčíku a mosazi je voděodolné a utěsněné proti prachu a jiným nečistotám. Nemusíte se tak bát fotografování i v náročnějších podmínkách.

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití Výkonný, Pokročilý, Poloprofesionální

Obrazový snímač

Formát snímače Full Frame / FX
Rozlišení 40,89 Mpx
Rozlišení fotografií 7864 × 5200
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 3:2
Poměr stran snímače 3:2
Velikost snímače (mm) 36 × 24

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru Maestro II

Objektiv

Typ bajonetu Leica M
Crop faktor 1 x

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 50000

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 960
Nejkratší expoziční čas 1/4000
Bulb Ano

Fotografování

Expoziční režimy A (Av), M
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 4,5 sn./s
Prodleva samospouště 2, 12

Vyvážení bílé

Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace

Hledáček

Typ hledáčku Optický
Zvětšení hledáčku 0,73 x

LCD

Velikost displeje 3 "
Rozlišení displeje 1036000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano

Blesk

Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/180
Korekce zábleskové expozice ± 3 EV po 1/3 EV
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I)
Formáty souborů JPEG, DNG

Obecné

České menu Ano

Rozhraní a napájení

Wi-Fi Ano

Fyzikální specifikace

Materiál těla Hořčík
Rozměry v mm 139 × 80 × 38,5
Hmotnost 660 g
Utěsnění (prach/vlhkost) Ano

Ostatní

Značka Leica

Zobrazit popis a parametry