Bezzrcadlovka
Leica M8.2
- Formát snímače: 27 x 18 mm
- Rozlišení snímače: 10,3 Mpx
- Typ bajonetu: Leica M
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Leica M8.2?
„Leica M8.2“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 20.09.2011

Leica M8.2
Popis a parametry
Leica M8.2 je inovovaný model řady M8, který přináší další vylepšení a nezaměnitelnou kvalitu produktů společnosti Leica. Digitální fotoaparát Leica M8.2 zdaleka není běžným digitálem, na první pohled připomíná fotoaparát klasické konstrukce Leica. V rukou mistra se pak stává jedinečným prostředkem pro zachycení neopakovatelných snímků té nejvyšší kvality.
Leica M8.2
Leica M8 byla na trhu poměrně ojedinělý fotoaparát, dálkoměrů opravdu mnoho není. Nyní byl inovován o pár zajímavých prvků na verzi M8.2. Ta si však zachovává původní design téměř beze změny. Novinkou je tišší závěrka (na stránkách výrobce lze dokonce stáhnout MP3 soubory zvuku závěrky pro porovnání), dále safírová ochrana LCD displeje proti poškrábání, nový fotografický mód "S" pro reportážní foto (plná automatika), vulkanitový povrch těla, vylepšený hledáček a menší a rychlejší nabíječka.
Model M8.2 má velký CCD snímač s rozlišením 10 megapixelů. Jeho velikost je 27×18 mm, tedy větší čip, než je na drtivé většině zrcadlovek, crop faktor je jen 1,33. Fotoaparát je určen pro Leica M objektivy. Podporovány jsou citlivosti od ISO 160 po ISO 2500 s automatickým rozsahem dle vlastního výběru. LCD displej má úhlopříčku 2,5" a rozlišení 230 000 bodů (320×240 pixelů).
Podporovány jsou SD a SDHC karty. Li-Ion akumulátor má sice nízké napětí 3,7 V, ale vysokou kapacitu 1900 mAh, což má stačit na 500 fotografií. Při rozměrech 139×80×37 mm váží bez baterie 545 gramů.
Obrazový snímač
| Formát snímače | 27 x 18 mm |
|---|---|
| Rozlišení snímače | 10,3 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 3936x2630, 2952x1972, 1968x1315, 1312x876, 3916x2634 |
| Technologie snímače | CCD |
| Crop faktor | 1,33 x |
Bajonet
| Typ bajonetu | Leica M |
|---|
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 3:2 |
|---|---|
| Digitální zoom | Ne |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 160 |
| ISO - maximální citlivost | 2500 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/8000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 138,6 x 80,2 x 36,9 |
|---|---|
| Hmotnost | 545 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Značka | Leica |
|---|---|
| Typ produktu | Bezzrcadlovka |
Doporučené příslušenství
Související články s Leica M8.2
Související články s Leica M8.2
Vybavte svou Leicu: Sleva 10 % na prémiové doplňky k nákupu techniky Leica
Pozdvihněte svůj fotografický zážitek na novou úroveň a dopřejte své technice Leica tu nejlepší péči i vybavení. Při nákupu fotoaparátu nebo objektivu Leica nyní získáte exkluzivní slevu 10 % na…
26. 3. 2026 v 13:12
Nové aktualizace firmware pro fotoaparáty Leica: Přehled změn a vylepšení
Leica přichází s aktualizacemi firmwaru pro modely M11, Q3, SL a D-Lux 8. Ty přinášejí vylepšení stability spojení, několik nových funkcí a opravu chyb, což ocení jak profesionální, tak amatérští…
14. 12. 2024 v 12:04

Představujeme novou královnu digitálních kompaktů, model Leica Q3
Za pár dní tomu budou přesně 4 roky, co byla představena druhá generace high-tech fotoaparátu modelové řady Leica Q. Dnes vám představíme jejího nástupce, fotoaparát Leica Q3. Takže povstaňte,…
MARTIN LUKEŠ • 25. 5. 2023 v 15:00

Přivítejte teleobjektiv v kompaktním designu. Leica 100-400 mm f/5-6,3 přichází!
Společnost Leica představila nový objektiv s dosud nejširším rozsahem ohniskových vzdáleností v portfoliu SL. Leica 100-400 mm f/5-6,3 VARIO ELMARIT-SL by neměla chybět ve výbavě žádného fotografa,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 14. 3. 2023 v 17:13

Dotazy k Leica M8.2
Expert Megapixelu
Filip Dluhoš
















Komentáře
D
Pokud vám jde třeba o absoultní kvalitu na ohnisku 50mm, tak Leica M9 + LEICA SUMMILUX-M 50 mm f/1.4 ASPH bude nepřekonatelná jakoukoliv zrcadlovkou. Tedy pokud nemáte na porovnání Leicu S2, či nějakou digitální stěnu (střední formát), ale ty jsou poněkud jinde.. (hlavně finančně).
Daemonius, 8. 11. 2010 |Leica M8.2 |Reagovat
D
Nejpodstatnější rozdíl je, že M9 má zabudovaný velmi dobrý IR filtr, zatímco 8.2 ho prakticky nemá, takže je sice vhodná na IR fotografii, ale pro praktické použití je nutnost mít IR filtr na objektivu, tedy pokud nechcete mít černé věci do fialova. Na druhou stranu, vnější IR filtry jsou občas i lepší než ty zabudované ve špičkových dSLR, takže černá je pak opravdu černá.
Daemonius, 8. 11. 2010 |Leica M8.2 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 14. 6. 2010 |Leica M8.2 |Reagovat
p
Pane Bouška v čem je ještě rozdíl mezi touto 8.2 a M9,kromě ff snímače?
Děkuji Petr
petrŠ, 13. 6. 2010 |Leica M8.2 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 18. 1. 2010 |Leica M8.2 |Reagovat
P
tato Lecia /a M9/ to jsou jiz full-formatove fotaky?
Nebo tam je crop faktor?
A muzete doporucit nejake objektivy?
Dik.
Petr, 16. 1. 2010 |Leica M8.2 |Reagovat