Recenze Leica TL2 tělo

Popis a parametry

Popis a parametry

Minimalistická a intuitivní, elegantní TL2 bezzrcadlový digitální fotoaparát značky Leica je nástrojem pro fotografy, kteří hledají kompaktní a přitom velmi schopný systém s nejnovějšími technologiemi. Udržuje unibody design svých předchůdců a je vyroben v Německu z jednoho kusu hliníku pro odolnost a trvanlivost, ale přináší významný pokrok při zavádění nově vyvinutého čipu APS-C CMOS 24 MP a procesoru Maestro II. To umožňuje několik prvotřídních funkcí, včetně 20 snímků za sekundu při fotografování s elektronickou uzávěrou, u videí UHD 4K při rychlosti 30 snímků za sekundu a videoklipu Full HD při rychlosti 60 fps. Spolu s elektronickou uzávěrou, která dokáže poskytnout i rychlost závěrky až 1/40000 sekundy, je systém AF s detekcí kontrastu rozšířen o 49 bodů a mnohonásobnou rychlost.

S pečlivě sestrojeným designem TL2 rozšířili dotykovou obrazovku na úhlopříčku 3,7" s 1,3 milionů body, že pracuje osmkrát rychleji než předchozí modely. MyCamera Menu umožňuje uživatelům vytvářet vlastní menu pomocí ikonek rychlého přístupu pro všechna běžně dostupná nastavení. K dispozici je také tlačítko FN.

Pro rychlý přenos dat má nyní fotoaparát port USB typu C s podporou rozhraní USB 3.0. Snímky lze uložit několika způsoby, neboť TL2 se může pochlubit 32 GB interní paměti vedle UHS-II SD karty. Kromě toho je fotoaparát vybaven integrovaným připojením k síti Wi-Fi a prostřednictvím volitelné mobilní aplikace mohou uživatelé dálkově ovládat nastavení.

Bez názvu

Leica TL2 dále vyvíjí svoji řadu kompaktů s výměnnými objektivy, což je další dobře navržená kamera, která nabízí jak skvělou kombinaci funkcí, tak i intuitivní ovládání. Je vyrobena z masivního hliníkového bloku, který je vyroben v Německu a ručně leštěn, což zaručuje vynikající trvanlivost a provozuschopnost. Tento model také nabízí neuvěřitelnou rychlost a výkon, včetně nové funkce elektronické závěrky, která poskytuje rychlosti snímání až 20 fps, rychlejší rozhraní dotykového displeje a rychlejší autofokus. Využijte nahrávání videa UHD 4K - TL2 se stává špičkovým hráčem v tomto neustále rostoucím poli.

24,2 MP APS-C snímač CMOS a procesor Leica Maestro II

V srdci každého fotoaparátu musí být výjimečný snímač a TL2 má štěstí, že v jádru má vynikající 24,2 MP APS-C CMOS. Tento snímač, který je spárován s procesorem Leica Maestro II, poskytuje vynikající rozlišení a jasnost, stejně jako přirozené citlivosti v rozmezí ISO 100 až 10000. Kombinujte to s minimalistickým, přesto funkčním designem TL2, a elegantní a intuitivní nastavení pro zachycení úžasných snímků. Kromě toho má tento snímač možnost elektronické závěrky, která odemkne vysokou rychlost snímání 20 fps a vyšší rychlost závěrky.

Leica L-Bajonet

Leica L-bajonet nabízí uživatelům možnost připojení jak optiku řad SL-series, tak i APS-C TL, které využívají elektronickou komunikaci pro rychlé automatické zaostřování, elektronickou kontrolu clony a optickou stabilizaci obrazu. Kromě toho, stejně jako u většiny zrcadlovek dnes L mount může přijmout řadu adaptérů, jako je M-Adapter L, který poskytuje fotografům přístup do celé škály objektivů M-mount. Leica bude mít adaptéry pro série S, R a Cine, což zajistí kompatibilitu s řadou nejlepších objektivů značky Leica.

49-bodový systém AF a 20 snímků za sekundu

Zajišťuje, že fotografujete ostré fotografie po celou dobu, je to vylepšený systém pro detekci kontrastu, tentokrát s 49 body. Celý algorytmus byl urychlen pro rychlejší a přesnější automatické zaostřování, včetně režimu AF-C s výkonem s širokoúhlým objektivem zaostřeným za pouhých 165 ms a teleobjektivy, které nejsou daleko za pouhými 190 ms. Uživatelé mohou také přistupovat k rychlosti snímání 20 fps tím, že přepnou fotoaparát na tichou elektronickou závěrku, která se může pochlubit také maximální rychlostí závěrky 1/40 000 sekundy. Mechanická závěrka je dostatečně schopná i při snímání 7 snímků za sekundu a při max. rychlosti závěrky 1/4000 sekundy.

Nahrávání videa UHD 4K

U fotoaparátu TL2 jsou obsaženy masivní upgrady, pokud jde o nahrávání videa, zejména s přidáním UHD 4K při snímkové frekvenci 30 fps. Tento režim videa s vysokým rozlišením umožňuje zachytit ostré video, které bude skvěle vypadat na existujících i budoucích displejích. Také vedle UHD 4K je posílen režim Full HD s maximální rychlostí snímků 60 fps a HD, která může zpomalit rychlostí 120 fps. Je také k dispozici náhled zaostření, které pomáhá zajistit, aby vaše videa byla dobře zaostřena při manuálním ostření. HDMI micro můžete využít pro připojení externího monitoru.

Vestavěné připojení Wi-Fi

Integrovaný Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n vám umožňuje bezdrátově připojit iOS a zařízení Android k TL pro sdílení fotografií a filmů na smartphony nebo tablety a online publikování. Volně stažitelná aplikace Leica TL-App usnadňuje sdílení snímků mezi fotoaparátem a zařízením a aplikace také umožňuje dálkovou funkci pro bezdrátové nastavení rychlosti závěrky, clony a uvolnění závěrky. Aplikace může být také použita jako bezdrátový monitor, pro video i pro selfie nebo skupinové snímky.

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití Pokročilý

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 24,2 Mpx
Rozlišení fotografií 6016x4016
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 3:2
Automatické čištění snímače Ano
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ne
Velikost snímače (mm) 23.6 x 15.7

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru Leica Maestro II

Objektiv

Typ bajonetu Leica T / L
Crop faktor 1,5 x

Zaostřování

Počet AF bodů 49
Pomocné světlo AF Ne

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice ± 3 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 50000

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/40000

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 20 sn./s
Prodleva samospouště 2, 12
3D režim Ne

Vyvážení bílé

Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech

Hledáček

Typ hledáčku Nemá

LCD

Velikost displeje 3,7 "
Rozlišení displeje 1300000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Stavový displej Ne

Blesk

Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/180
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe

Záznam

Formáty souborů MP4, JPEG, DNG
Rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Audiozáznam Ano
Počet audio kanálů 2.0
Integrovaný GPS Ne

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Bezdrátová
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (sn.) 250 snímků
Rozhraní Thunderbolt 3, HDMI
Typ akumulátoru BP-DC13
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 134.0 x 69 x 33
Hmotnost 355 g
Barva černá, stříbrná
Utěsnění (prach/vlhkost) Ne

Ostatní

Číslo produktu 18188
Značka Leica

Zobrazit popis a parametry