Recenze Leica TL2 tělo

Popis a parametry

Popis a parametry

Minimalistická a intuitivní, elegantní TL2 bezzrcadlový digitální fotoaparát značky Leica je nástrojem pro fotografy, kteří hledají kompaktní a přitom velmi schopný systém s nejnovějšími technologiemi. Udržuje unibody design svých předchůdců a je vyroben v Německu z jednoho kusu hliníku pro odolnost a trvanlivost, ale přináší významný pokrok při zavádění nově vyvinutého čipu APS-C CMOS 24 MP a procesoru Maestro II. To umožňuje několik prvotřídních funkcí, včetně 20 snímků za sekundu při fotografování s elektronickou uzávěrou, u videí UHD 4K při rychlosti 30 snímků za sekundu a videoklipu Full HD při rychlosti 60 fps. Spolu s elektronickou uzávěrou, která dokáže poskytnout i rychlost závěrky až 1/40000 sekundy, je systém AF s detekcí kontrastu rozšířen o 49 bodů a mnohonásobnou rychlost.

S pečlivě sestrojeným designem TL2 rozšířili dotykovou obrazovku na úhlopříčku 3,7" s 1,3 milionů body, že pracuje osmkrát rychleji než předchozí modely. MyCamera Menu umožňuje uživatelům vytvářet vlastní menu pomocí ikonek rychlého přístupu pro všechna běžně dostupná nastavení. K dispozici je také tlačítko FN.

Pro rychlý přenos dat má nyní fotoaparát port USB typu C s podporou rozhraní USB 3.0. Snímky lze uložit několika způsoby, neboť TL2 se může pochlubit 32 GB interní paměti vedle UHS-II SD karty. Kromě toho je fotoaparát vybaven integrovaným připojením k síti Wi-Fi a prostřednictvím volitelné mobilní aplikace mohou uživatelé dálkově ovládat nastavení.

Leica TL2 dále vyvíjí svoji řadu kompaktů s výměnnými objektivy, což je další dobře navržená kamera, která nabízí jak skvělou kombinaci funkcí, tak i intuitivní ovládání. Je vyrobena z masivního hliníkového bloku, který je vyroben v Německu a ručně leštěn, což zaručuje vynikající trvanlivost a provozuschopnost. Tento model také nabízí neuvěřitelnou rychlost a výkon, včetně nové funkce elektronické závěrky, která poskytuje rychlosti snímání až 20 fps, rychlejší rozhraní dotykového displeje a rychlejší autofokus. Využijte nahrávání videa UHD 4K - TL2 se stává špičkovým hráčem v tomto neustále rostoucím poli.

24,2 MP APS-C snímač CMOS a procesor Leica Maestro II

V srdci každého fotoaparátu musí být výjimečný snímač a TL2 má štěstí, že v jádru má vynikající 24,2 MP APS-C CMOS. Tento snímač, který je spárován s procesorem Leica Maestro II, poskytuje vynikající rozlišení a jasnost, stejně jako přirozené citlivosti v rozmezí ISO 100 až 10000. Kombinujte to s minimalistickým, přesto funkčním designem TL2, a elegantní a intuitivní nastavení pro zachycení úžasných snímků. Kromě toho má tento snímač možnost elektronické závěrky, která odemkne vysokou rychlost snímání 20 fps a vyšší rychlost závěrky.

Leica L-Bajonet

Leica L-bajonet nabízí uživatelům možnost připojení jak optiku řad SL-series, tak i APS-C TL, které využívají elektronickou komunikaci pro rychlé automatické zaostřování, elektronickou kontrolu clony a optickou stabilizaci obrazu. Kromě toho, stejně jako u většiny zrcadlovek dnes L mount může přijmout řadu adaptérů, jako je M-Adapter L, který poskytuje fotografům přístup do celé škály objektivů M-mount. Leica bude mít adaptéry pro série S, R a Cine, což zajistí kompatibilitu s řadou nejlepších objektivů značky Leica.

49-bodový systém AF a 20 snímků za sekundu

Zajišťuje, že fotografujete ostré fotografie po celou dobu, je to vylepšený systém pro detekci kontrastu, tentokrát s 49 body. Celý algorytmus byl urychlen pro rychlejší a přesnější automatické zaostřování, včetně režimu AF-C s výkonem s širokoúhlým objektivem zaostřeným za pouhých 165 ms a teleobjektivy, které nejsou daleko za pouhými 190 ms. Uživatelé mohou také přistupovat k rychlosti snímání 20 fps tím, že přepnou fotoaparát na tichou elektronickou závěrku, která se může pochlubit také maximální rychlostí závěrky 1/40 000 sekundy. Mechanická závěrka je dostatečně schopná i při snímání 7 snímků za sekundu a při max. rychlosti závěrky 1/4000 sekundy.

Nahrávání videa UHD 4K

U fotoaparátu TL2 jsou obsaženy masivní upgrady, pokud jde o nahrávání videa, zejména s přidáním UHD 4K při snímkové frekvenci 30 fps. Tento režim videa s vysokým rozlišením umožňuje zachytit ostré video, které bude skvěle vypadat na existujících i budoucích displejích. Také vedle UHD 4K je posílen režim Full HD s maximální rychlostí snímků 60 fps a HD, která může zpomalit rychlostí 120 fps. Je také k dispozici náhled zaostření, které pomáhá zajistit, aby vaše videa byla dobře zaostřena při manuálním ostření. HDMI micro můžete využít pro připojení externího monitoru.

Vestavěné připojení Wi-Fi

Integrovaný Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n vám umožňuje bezdrátově připojit iOS a zařízení Android k TL pro sdílení fotografií a filmů na smartphony nebo tablety a online publikování. Volně stažitelná aplikace Leica TL-App usnadňuje sdílení snímků mezi fotoaparátem a zařízením a aplikace také umožňuje dálkovou funkci pro bezdrátové nastavení rychlosti závěrky, clony a uvolnění závěrky. Aplikace může být také použita jako bezdrátový monitor, pro video i pro selfie nebo skupinové snímky.

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití Pokročilý

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 24,6 Mpx
Rozlišení fotografií 6072x4056
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 3:2
Automatické čištění snímače Ano
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ne
Velikost snímače (mm) 23.6 x 15.7

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru Maestro III

Objektiv

Typ bajonetu Leica T / L
Stabilizátor optický Ne
Crop faktor 1,5 x

Zaostřování

Počet AF bodů 49
Pomocné světlo AF Ne

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice ± 3 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost 50
ISO - maximální citlivost 100000

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/40000
Bulb Ne

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 20 sn./s
Prodleva samospouště 2, 12
Scénické režimy Fully automatic, sport, portrait, landscape, night portrait, snow/beach, fireworks, candlelight, sunset, digiscoping
Panorama Ne
HDR Ne
Datové razítko Ne

Vyvážení bílé

Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech

Hledáček

Typ hledáčku Nemá

LCD

Velikost displeje 3,7 "
Rozlišení displeje 1300000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ne
Stavový displej Ne

Blesk

Vestavěný blesk Ne
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/180
Korekce zábleskové expozice ± 3 EV po 1/3 EV
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe
Dálkové řízení extreního blesku Ne
Externí blesk v balení Ne
Výstup na studiový blesk (x kontakt) Ne

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-II)
Formáty souborů MP4, JPEG, DNG
Rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Audiozáznam Ano
Zvuková poznámka Ne
Bracketing Ano
Časosběrné snímání Ne
Počet audio kanálů 2.0
Integrovaný GPS Ne
Stereo zvuk Ne

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Bezdrátová
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (sn.) 250 snímků
Rozhraní Thunderbolt 3, HDMI
Typ akumulátoru BP-DC13
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 134.0 x 69 x 33
Hmotnost 355 g
Barva černá
Utěsnění (prach/vlhkost) Ne

Ostatní

Číslo produktu 18188
Příslušenství v balení Akumulátor, popruh, nabíječka, kabel
Značka Leica

Zobrazit popis a parametry