Magazín

Produktové aktuality

Lensbaby představuje portrétní objektiv Velvet 56

Luděk BouškaVydáno: 8. 4. 2015 v 12:09 • Rubrika: Produktové aktuality

Lensbaby představuje portrétní objektiv Velvet 56

Lensbaby dělá z nevýhody výhodu, uvádí portrétní objektiv Velvet 56 se světelností f/1,6 a maximálním poměrem zvětšení 1:2. Lensbaby tvrdí, že objektiv produkuje "měkké, zářící, až sametové" snímky při nízkých clonových číslech. Právě tento efekt dal objektivu jeho jméno. Varianta s označením SE se odlišuje pouze stříbrným provedením. Objektiv na první pohled připomíná dnes už klasickou optiku konstruovanou v 50. letech minulého století, je bytelný a celokovový.

Obsah

Lensbaby oznamuje objektiv Velvet 56 - nejuniverzálnější portrétní objektiv

Velvet 56 s ohniskovou vzdáleností 56mm a světelností f/1.6 je určen pro digitální zrcadlovky a kompakty s výměnnými objektivy. Tento "nový klasický" portrétní objektiv podává sametový, až éterický vzhled na otevřenou clonu a krásně ostrý, ale jedinečný obraz, když přicloníte - s nádherně sametovými tóny, které dávají digitálním snímkům unikátní filmový nádech.

 

Neuvěřitelně všestranný Velvet 56 umožňuje fotografům plynule přecházet z fotografování portrétů k zachycení detailů na oblečení nebo šperků. Fotografové přírody a makra objeví možnosti fotografování na krátké vzdálenosti v kombinaci s popsanými efekty, které rozšíří jejich pohled na svět.

Základní specifikace

  • Rozsah clon f/1,6-16
  • Maximální poměr zvětšení 1:2
  • Ohnisková vzdálenost 56 mm
  • Průměr závitu pro filtry 62mm
  • Minimální zaostřovací vzdálenost 13 cm
  • Hmotnost 400 g

Objektiv bude k dispozici s bajonetem pro zrcadlovky Canon, Nikon, Sony a Pentax A, ale k dispozici budou také varianty pro kompakty s výměnnými objektivy Micro 4/3 (Olympus a Panasonic), Sony E, Samsung NX a Fuji X. Do prodeje by se měl dostat v průběhu května 2015.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.