Magazín

Blog

Listopadové kolo naší foto a video soutěže bude patřit zvířatům. Vyhrajte jednu ze dvou bezzrcadlovek v ceně přes 70 000 Kč

Martin LukešAktualizováno: 2. 11. 2021 v 11:26 • Rubrika: Blog

Listopadové kolo naší foto a video soutěže bude patřit zvířatům. Vyhrajte jednu ze dvou bezzrcadlovek v ceně přes 70 000 Kč

Pomalu ale jistě jdeme do finále. Před námi je jedenácté, tedy předposlední kolo naší celoroční foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2021. To potěší především milovníky wildlife a fotografování zvířat obecně. Listopadové kolo ale bude specifické ještě v jedné věci. Autoři nejlepší fotografie a nejlepšího videa si tentokrát odnesou opravdu velmi hodnotnou cenu, kterou je bezzrcadlovka v hodnotě přes 35 000 Kč.

Obsah

Fotografická soutěž - Ze života zvířat

Předposlední listopadové kolo naší celoroční soutěže ROK S MEGAPIXELEM bude patřit především milovníkům zvířat. Garantem tohoto kola totiž není nikdo jiný než Rosťa Stach, profesionální fotograf wildlife, vítěz soutěže Czech Press Photo a ambasador značky Olympus. Tématem soutěže tedy budou zvířata. Jsme si vědomi toho, že wildlife je pro mnohé fotografy velmi náročné téma. Proto můžete fotografovat i zvířata v lidské péči například v ZOO, pokud to nebude z fotografie patrné. Podmínkou ale je, že půjde o zvířata, která žijí ve volné přírodě a ne ta domácí. Zrovna tak by nemělo jít o tvory z říše makra.


Soutěž - Video z říše zvířat

Stejně, jako ve fotografické části listopadového kola soutěže ROK S MEGAPIXELEM se i videotvůrci budou muset zaměřit na oblast fauny. Do soutěže můžete přihlásit klipy, ve kterých budou hrát hlavní roli zvířata a je jedno zda divoká, nebo domácí. Porota bude tentokrát posuzovat nejen kvalitu záznamu a zpracování, ale také vtip a originalitu. Ve hře jsou jako vždy zajímavé ceny!

Hlavní ceny foto soutěže

2. místo: Street Backpack
3. místo: Poukaz na techniku Olympus v hodnotě 1 000 Kč
Cena uživatelů Galerie: Wacom bamboo folio S
 
Olympus | Megapixel

Hlavní ceny video soutěže

2. místo:  Advanced2 Compact Backpack
3. místo: Poukaz na techniku Olympus v hodnotě 1 000 Kč
Cena diváků: Wacom bamboo folio S

 

Garant soutěže - Rostislav Stach

Narodil jsem se 30. 11. 1960 v Karlových Varech a do svých 33 let jsem žil v Ostrově nad Ohří. Fotografovat jsem začal v roce 1974 a od roku 1978 se specializuji na snímky naší fauny. V archivu mám více než 250 000 snímků savců, ptáků, obojživelníků, plazů i krajin. Při fotografických cestách jsem navštívil téměř 50 zemí světa napříč všemi kontinenty.

V roce 1996 jsem byl zvolen prezidentem Klubu fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě v Praze, v roce 2011 jsem svou činnost v KFP na vlastní žádost ukončil. V roce 1993 jsem se přestěhoval do Chomutova, kde jsem až do roku 2005 pracoval ve vedení Podkrušnohorského zooparku. Od roku 2005 jsem jako fotograf „na volné noze." Od roku 2004 pořádám pro začínající i pokročilé fotografy fotografické kurzy a workshopy. V roce 2007 jsem vydal v nakladatelství Zoner Press úspěšnou knihu FOTOLOVY - naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě, která vyšla v ČR i v Polsku.

V roce 2011 jsem vydal druhé, aktualizované a doplněné vydání: Fotolovy 2. V letech 2008 - 2009 jsem byl členem mezinárodní fotografické skupiny SHAPE, která fotograficky mapovala karibské ostrovy Nizozemských Antil. V roce 2016 jsem se stal ambasadorem firmy Olympus. Svoje snímky publikuji v mnoha odborných i populárně naučných časopisech a knihách. Dále pak ve stolních i nástěnných kalendářích, na pohlednicích, plakátech, v propagačních materiálech, atd. Od roku 1978 vystavuji své snímky na nejrůznějších výstavách. Vedle dalších cen z fotografických soutěží jsem získal v roce 2004 Uměleckou cenu ČMMJ.

Na soutěžích Czech Press Photo jsem získal v kategorii Příroda a životní prostředí postupně třetí, druhou i první cenu. V roce 2006 jsem získal 1. cenu v mezinárodní soutěži IFWP v kategorii Příběh. V roce 2010 jsem získal 1. cenu v československé soutěži Zlatý jelen Slávy Štochla.

www.fotolovy.cz

Technika garanta

Partner soutěže - Olympus

https://cdn.megapixel.cz/images/article-w880h5000/2/311072.jpg?v=1635359506 | Megapixel

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2021. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.