Live View

Live View (živý náhled) je zobrazení fotografované scény na displeji v reálném čase.

ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWXZ

Termínem živý náhled (Live view) se označuje režim fotografování, kdy se fotografuje pomocí náhledu snímku ne v hledáčku, ale na zadním displeji. Tento režim je zcela běžný a mnohdy i jediný na kompaktních fotoaparátech nebo fotoaprátech s výměnnými objektivy. V zrcadlovce musí dojít ke sklopení zrcátka a otevření závěrky, snímač neustále zaznamenává dopadající obraz a posílá jej na LCD displej. Zrcadlovky si často lidé pořizují právě kvůli hledáčku, proč se jej tedy vzdávat? Může se to hodit např. při fotografování nad hlavou, u nohou atp. Další výhodou tohoto režimu je, že umožňuje zobrazení celé řady fotografických veličin do obrazu včetně živého histogramuLive histogram) a rovněž poskytne dobrou představu o budoucím vzhledu fotografie, protože umožní simulovat výsledek s ohledem na nastavení expozice, vyvážení bílé atd.


Naopak velkou nevýhodou živého náhledu na DSLR je, že vedle hledáčku obvykle oslepnou také expoziční i ostřící senzory. O stanovování expozice a zejména ostření se proto musí starat hlavní senzor, což zpomaluje fotografování. Při natáčení videa pomocí DSLR je živý náhled jediná možnost, jak mít kontrolu nad obrazem.


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím