ID: 021789

Digitální kompakt Lytro 8GB šedý

Lytro 8GB šedý Hodnocení zákazníků: 3.0 z 5 1×

Sháníte Lytro 8GB?

„Lytro 8GB šedý“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Lytro 8GB?

Začít s výkupem

Lytro je novou dimenzí fotografie v neodolatelném designu. Vytvářejte a sdílejte vaše příběhy a díky plenoptickému fotoaparátu Lytro se až následně rozhodněte, která část záběru bude ostrá! Lytro je vybaven CMOS snímačem s rozlišením 11Mpx, objektivem se světelností f/2 a 8x optickým zoomem, má integrovaný ND filtr, hodnoty ISO 80-3200, dotekový displej o velikosti 1,54".

Nahoru

Recenze a hodnocení

Názor Megapixelu

Lytro se vymyká všem současným představám o tom, jak má vypadat fotoaparát. Hlavní rozdíl od fotoaparátů, tak jak je známe, je senzor, před kterým je umístěna maska z čoček. U Lytra však slouží, na
Celá recenze

David Šnajdr
Manažer prodeje

Hodnocení zákazníků

Zatim pouze prvni zkousky ...

Ověřený zákazník
Marek Vačlena, 27.10.2015
3 z 5

Další zákaznická hodnocení

Kompletní recenze
Lytro 8GB

Parametry a popis

Technologie

Fotoaparát Lytro je plenoptický fotoaparát vybavený maticí drobných čoček na snímacím čipu. Tato čidla zaznamenávají veškeré možné dostupné světlo na scéně jdoucí z různých zdrojů a směrů, což znamená, že se hlavní obraz rozdělí řadou mikro čoček umístěnými nad obrazovým snímačem. Software fotoaparátu pak využívá tyto údaje k určení směrů příchozích světelných paprsků. Mezi revoluční vlastnosti plenoptického fotoaparátu Lytro patří možnost určovat rovinu ostrosti (zaostření) obrázků až po jejich pořízení. Díky této vlastnosti není zapotřebí zaostřovat objektiv při vlastním pořízení snímku, což přináší možnost pořizovat snímky rychleji, než u současných konvenčních digitálních fotoaparátů. Tato vlastnost dále umožňuje použít objektiv s větší světelností než je možné u klasických fotoaparátů, důsledkem čehož je vysoká citlivost, která umožňuje fotografování za zhoršených světelných podmínek bez blesku. Snímky lze prohlížet i přeostřovat ihned po jejich pořízení ve fotoaparátu nebo pomocí programů Lytro Desktop či Lytro Mobile prohlížet, upravovat a sdílet přes Lytro Web Gallery, Facebook, Google+, Twitter nebo je uložit jako animovaný GIF soubor, a to vše velmi jednoduše, samozřejmě s možností přeostřování.

Zachyťte světlo. Všechno, ne jen pouhou část!

Fotoaparát Lytro je první fotoaparát na světě, který dokáže zachytit celé světelné pole scény jdoucí ve všech směrech místo běžného 2D. A to všechno mění! Díky zachycení celého světelného pole můžete Lytro dělat neuvěřitelné věci, jako třeba zaostřit snímky až po jejich pořízení ve Vašem počítači, fotoaparátu nebo na internetu.

Změnte svůj pohled!

Zapomeňte na běžné prohlížení obrázků. Změna úhlu pohledu (Perspective Shift) umožňuje měnit úhel, z kterého byl snímek pořízen. Nechte vyniknout svou kreativitu a přesouvejte obrázky na svém počítači nebo mobilním zařízení ve všech směrech: doleva, doprava, nahoru, dolů i kolem dokola. Funkce Perspective Shift funguje na všech živých snímcích, které jste kdy Lytrem pořídili. Změňte perspektivu a buďte svědkem, jak Vaše snímky ožijí.

Vylepšete Vaše snímky živými filtry

Objevte nové možnosti živých obrázků použitím devíti efektních interaktivních filtrů dostupných v aplikaci Lytro Desktop a Lytro Mobilce pro iOS. Živé filtry reagují na každé kliknutí a Vy můžete vyjádřit svůj jedinečný styl a popustit uzdu své fantazii.

Lytro nabízí dva způsoby pro vytváření živých snímků. V Každodenním režimu (Everyday Mode) zachytíte nejkrásnější životní momenty a nezapomenutelné okamžiky jednoduchým stisknutím spouště. V Kreativním režimu (Creative mode) kontrolujete rozostření scény pouhým dotekem. Můžete vytvořit úžasné snímky s rozostřením malé květiny, vzdálených hor, nebo maličkých noh mravence procházejícího se po objektivu. Můžete zachytit také hodně vzdálené objekty nebo dramatické portréty. Už nikdy nebudete přemýšlet o fotografií stejným způsobem.

V manuálním režimu Vám Lytro umožní ještě větší kontrolu světla fotografované scény. Nastavte si expoziční čas a ISO pomocí intuitivního a přehledného menu přímo na dotykovém displeji. Použijte manuální nastavení a zachyťte snímky jako malované obrazy s dramatickým rozostřením nebo živé snímky v pohybu.

Rozsah ISO 80 (min) až 3200 (max) a minimální rychlost závěrky 1/250. Můžete taky použít ND filtr.


Sdílejte fotografie bezdrátově během okamžiku!

Používaním programu Lytro Desktop nebo Lytro Mobile je sdílení Vašich živých fotografií přes Lytro Web Gallery, Facebook, Twitter a jiné rychlé a snadné. Pomocí aplikace Lytro Mobile snadno pošlete přes Wi-Fi své snímky do Lytro galerie a na Facebook přímo z Vašeho zařízení iPhone, iPad a iPod anebo je můžete uložit jako animovaný GIF soubor a poslat svým přátelům nebo rodině.

Lytro Desktop nabízí pro zpracování Vašich živých snímků funkce Změna úhlu pohledu (Perspective Shift), All-in-Focus, a 3D. Snímky můžete třídit podle data, vytvořit si z nich příběh, nebo označit podle oblíbenosti. Sdílejte své snímky s rodinou a přáteli, přes Lytro Desktop jde všechno velice snadno.

Pro MAC i Windows

Lytro Desktop je kompatibilní se systémem Mac OS X 10.7 nebo novější (Intel Core 2 Duo a novější), Windows 7 (pouze 64-bit), a Windows 8 (pouze 64-bit).Pomocí aplikace Lytro mobile si můžete snadno prohlížet populární a nejnovější snímky z Lytro.com a sledovat tak snímky jiných fotografů.

Lytro nabízí také kompatibilitu se zařízeními podporujícími AirPlay, Lytro zážitek tak můžete rozšířit do svého obývacího pokoje využitím prezentačního režimu a prohlížet si snímky v 2D a 3D. Aplikace Lytro Desktop a Lytro Mobile dokáže zobrazit anaglyf červeno-modré 3D na libovolném připojeném zobrazovači. Jen pár kliknutí a sdílíte snímky na Vaši osobní stránce v Lytro Web Gallery, kde Vaše snímky budou uložené zdarma podle podmínek použití. Sdílet lze přes Lytro Desktop a Lytro Mobile ve stejný čas.


Když si Vaši přátelé budou prohlížet živé snímky, mají možnost prohlížet a tvořit stejně jako Vy sami. Mohou měnit ostrost snímků znovu a znovu pouhým kliknutím, měnit perspektivu, komentovat a nezáleží přitom, jestli používají počítač, tablet nebo smartphone. Nepotřebují k tomu žádný speciální software. Je to stejné, jako prohlížet si standardní fotografie. Akorát to je daleko větší zábava…

Parametry

 • Objektiv disponuje s 8x optickým zoomem se světelností F2, která je neměnná pro celý ohniskový rozsah.
 • Ohnisko objektivu 43 – 344 milimetrů (ekvivalent 35 mm filmu).
 • Light Field sensor ( 4,6 x 4,6 mm) je nová technologie senzoru zachycující až 11 milionů světelných paprsků. Pixelů na mikročočky: 100.
 • Rozsah ISO 80 (min) až 3200 (max).
 • Minimální rychlost závěrky je 1/250 sec a maximum je 8 sec.
 • Vlastní formát .lpf (light field picture file), který jednoduše přeuložíte v softwaru lytra do formátu .jpg
 • rychlost: už nikdy vám neuteče skvělý záběr ani ničí úsměv, nemusíte se zabývat žádným nastavením
 • přeostření: sami si určíte, jaká část obrazu bude ostrá
 • vysoká světelnost objektivu: umožňuje fotografování za horších světelných podmínek bez blesku
 • možnost 3D snímku: prostorová fotografie v příslušném programu Lytro
 • velice snadné a intuitivní ovládání: za pomoci panelu a dotykového displeje
 • jednoduchá kompozice živého snímku
 • 214 g ultra-lehká konstrukce z eloxovaného hliníku

Instruktážní videa : 


 
Ostatní
Značka: Lytro

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Lytro 8GB v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Lytro 8GB, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Lytro 8GB

Nahoru

Související články s Lytro 8GB

 • Lytro Illum přináší výrazně vyšší výkon a klasičtější design Lytro Illum přináší výrazně vyšší výkon a klasičtější design

  Lytro představuje model Illum, který už na první pohled naznačuje, že je určen pro seriozní fotografování. Svým designem připomíná fotoaparát, jak jsme na něj dnes zvyklí, má tedy objektiv, grip a displej. Ale nabízí to, co žádný z běžných fotoaparátů nabídnout nemůže, tedy zvolit si perspektivu, rovinu ostření a nebo hloubku ostrosti až v počítači a to dokonce interaktivně už při prohlížení.

 • Nekonvenční fotoaparáty Lytro jsou nyní výrazně levnější Nekonvenční fotoaparáty Lytro jsou nyní výrazně levnější

  Až o 5 800 Kč levněji můžete nyní pořídit fotoaparáty Lytro, které využívají zcela novou technologii zaznamenávání obrazu. Jejich prostřednictvím můžete zachytit snímek a až při zpracování v počítači se můžete rozhodnout, která část obrazu bude ostrá a která bude rozostřená.

 • Chcete se bavit při focení i po něm? Je tu Lytro! Chcete se bavit při focení i po něm? Je tu Lytro!

  Lytro je něco, co tu ještě nebylo. Je to fotoaparát, který se naprosto vymyká zažitým představám nejen o tom, jak vypadá fotoaparát, ale především o tom, jak vlastně fotoaparát funguje. S Lytrem si až v počítači zaostříte přesně tu část snímku, která má být ostrá. Z jednoho záběru tak můžete vytvořit nespočet variant, každou s jiným zaostřením. Lytro je prostě kreativní.

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (4)

Zobrazeny komentáře (4 - 1)

 • 4

  Avatar

  Bohuzel je to hnus. Realni rozliseni 1 megapixel. Blesk neni, budoucnost neni. Kvalita je horsi nez u starsiho mobilu. Finta s fokusem je spis hracka. NEDOPORUCUJI!!!

  Anton Pshemetskyy, 29.11.2014 | Reagovat

 • 3

  Avatar

  Reaguje na (1) | Dobrý den, mohu Vás poprosit o kopii účtenky a popis tohoto problému na Info@megapixel.cz. Protože vystavené zboží nesoucí nějaké viditelné poškození by rozhodně mělo být řádně označeno. Prosím i o kontak na Vás.

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 10.11.2014 | Reagovat

 • 2

  Justra

  Jinak: jedna se o skutecne kvalitni pristroj, pouzivam ho jen chvili a jsem fotograf-amater, ale pro porizovani malych, rychlych fotek je idealni. Zapina se takrka okamzite a foti bez prodlevy. Stale je potreba mit pevnou ruku ale absence ostreni je prijemna a rychle jsem si na ni zvykl. Zoom je 5.5x v EveryDay modu a 8x v modu kreativnim. Je potreba mit Win 7/8 ale aplikace je svizna a funguje dobre. Za sebe muzu jen doporucit.

  Jiří Justra, 06.11.2014 | Reagovat

 • 1

  Justra

  Jedna se o vystavovane kusy - rozbalene, pouzite. Jeden jsem si objednal. Prislusenstvi je kompletni, aparat funguje skvele, jen ty drobne skrabance na krytce mi pripominaji, za nejsem prvni. Hodilo by se to nekde zakaznikum sdelit! (a taky byva zvykem snizit v takovem pripade cenu)

  Jiří Justra, 05.11.2014 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím