Lytro Illum přináší výrazně vyšší výkon a klasičtější design Produktové aktuality

Lytro Illum přináší výrazně vyšší výkon a klasičtější design

Luděk BouškaAktualizováno: 24. 4. 2014 v 14:21 • Rubrika: Produktové aktuality

Lytro představuje model Illum, který už na první pohled naznačuje, že je určen pro seriozní fotografování. Svým designem připomíná fotoaparát, jak jsme na něj dnes zvyklí, má tedy objektiv, grip a displej. Ale nabízí to, co žádný z běžných fotoaparátů nabídnout nemůže, tedy zvolit si perspektivu, rovinu ostření a nebo hloubku ostrosti až v počítači a to dokonce interaktivně už při prohlížení.

Lytro představuje první Light Field fotoaparát LYTRO ILLUM a softwarovou sadu pro kreativní průkopníky fotografie

O zcela nové technologii, jakou fotoaparáty Lytro přinášejí, jsme už psali v lednu, kdy jsme tyto zcela revoluční přístroje začali prodávat. Podívejte se na článek Chcete se bavit při focení i po něm? Je tu Lytro! Najdete tam spoustu videí, ve kterých je krásně vidět, co se dá s těmito přístroji dělat. Velmi dobrá zpráva následovala přibližně před měsícem (Nekonvenční fotoaparáty Lytro jsou nyní výrazně levnější), kdy došlo k výraznému snížení prodejních cen skoro na půlku původní ceny.

Snížení cen bylo neklamnou známkou toho, že se v dohledné době dočkáme nějaké novinky a ta přichází právě nyní. podívejte se na základní technické parametry.

LYTRO ILLUM – Technické informace

Fotoaparát

 • Vlastní 40 - megaray Light Field snímač
 • 8x optický zoom (30mm - 250mm ekvivalent)
 • Konstantní světelnost f/2.0 v celém rozsahu zoomu
 • Vysokorychlostní závěrka 1/4000 s
 • Schopnost ostření z extrémně malých vzdáleností (makro)
 • Ovládání pomocí kombinace tlačítek a prvotřídního vyklápěcího dotykového displeje
 • Rozměry: 86 mm x 145 mm x 166 mm; 940g
 • Sáňky na blesk s podporou pro všechny blesky předních výrobců

Softwarová platforma umožňuje

 • Virtuální ovládání fotoaparátu v post-processingu, včetně clony, zaostření a úpravy perspektivy a fyzicky přesné ovládání sklonu
 • Okamžitě zobrazí 3D fotografii na zařízeních s 3D funkcionalitou
 • Integrované sdílení na předních sociálních sítích včetně Facebooku, Twitteru, Pinterestu a Google+
 • Knihovna drag-and-drop filmových animací, včetně panningu, zoomu, zaostření a posunu perspektivy
 • Interaktivní pomocník hloubky ostrosti
 • Workflow je kompatibilní s existujícími editačními programy, jako je Adobe Photoshop, Lightroom a Apple Aperture

Technologie

Vyzkoušejte si, jak Lytro funguje. Klikněte myší na různé části obrázku a sledujte, jak se změní zaostření: 

 

Fotoaparát Lytro je plenoptický fotoaparát vybavený maticí drobných čoček na snímacím čipu. Tato čidla zaznamenávají veškeré možné dostupné světlo na scéně jdoucí z různých zdrojů a směrů, což znamená, že se hlavní obraz rozdělí řadou mikro čoček umístěnými nad obrazovým snímačem. Software fotoaparátu pak využívá tyto údaje k určení směrů příchozích světelných paprsků. Mezi revoluční vlastnosti plenoptického fotoaparátu Lytro patří možnost určovat rovinu ostrosti (zaostření) obrázků až po jejich pořízení. Díky této vlastnosti není zapotřebí zaostřovat objektiv při vlastním pořízení snímku, což přináší možnost pořizovat snímky rychleji, než u současných konvenčních digitálních fotoaparátů. Tato vlastnost dále umožňuje použít objektiv s větší světelností než je možné u klasických fotoaparátů, důsledkem čehož je vysoká citlivost, která umožňuje fotografování za zhoršených světelných podmínek bez blesku. Snímky lze prohlížet i přeostřovat ihned po jejich pořízení ve fotoaparátu nebo pomocí programů Lytro Desktop či Lytro Mobile prohlížet, upravovat a sdílet přes Lytro Web Gallery, Facebook, Google+, Twitter nebo je uložit jako animovaný GIF soubor, a to vše velmi jednoduše, samozřejmě s možností přeostřování.

 

 • LYTRO ILLUM vytváří "živé obrázky" tím, že přináší výkon 3D počítačové grafiky do fotografie a odkrývá tak zcela nové možnosti pro vizuální vyjadřování
 • Jedinečný snímač a objektiv navržené společností Lytro poskytují doposud nemožný optický výkon
 • Výkonná softwarová platforma umožňuje revoluční interaktivní zážitek 

 

Společnost Lytro, Inc. odhalila svoji silnou vizi budoucnosti fotografování představením fotoaparátu LYTRO ILLUM, Light field fotoaparátu a softwarové platformy, navržené pro zcela nový způsob zachycení světa kolem nás. LYTRO ILLUM, fotoaparát na profesionální úrovni schopný využít plný výkon světelného pole, poskytne fotografům nové médium schopné zachytit vizuální zkušenosti ve své nejčistší podobě - ne jako statický průřez reality, ale jako autentický a interaktivní pohled do jejich světa.

Tento fotoaparát připravuje cestu uchvacujícímu způsobu vyprávění, ve kterém můžou být obrazy přivedeny k životu v různých rozměrech prostřednictvím Light Field fotografie – nové transformační kategorie umožňující druh umělecké tvorby a vyjadřování, které doposud ve 2D světě digitální a filmové fotografie nebyli možné. Zachycením barvy, intenzity a směru každého světelného paprsku proudícího do fotoaparátu, LYTRO ILLUM poskytuje obrovské množství vizuálních informací, které fotografům umožní vytvoření pohledů a scén na úrovni skutečného zážitku.

"S fotoaparátem LYTRO ILLUM proniknou všichni kreativní průkopníci - od uměleckých amatérů až po zkušené odborníky, do nové vlny grafického vyprávění. Umělci i jejich publikum mohou nyní sdílet osobní spojení s obrazem, a v jistém smyslu se společně podílet na kouzle jeho vzniku", říká generální ředitel společnosti Lytro Jason Rosenthal. "Kombinací nového hardware a obrovského výpočetního výkonu tento fotoaparát otevírá nebývalé možnosti a dovoluje potlačení hranic kreativity za meze stanovené digitální anebo filmovou fotografií."

Pro umožnění bohatě vrstvených kompozic přináší LYTRO ILLUM bezkonkurenční optickou všestrannost jako výsledek sloučení jedinečného hardware a výkonné softwarové platformy. Fotoaparát nabízí light field snímač schopný zachytit až 40 - megaray, 8x optický zoom, konstantní clonu f/2.0 a vysokorychlostní závěrku schopnou zmrazit pohyb v široké škále podmínek. Po zachycení obrazu dovolí platforma inovativního softwaru fotografovi upravit aspekty snímků, které byly dříve pevně dané, jako je zaostření, naklonění, posun perspektivy a hloubka ostrosti. Tyto funkce umožňují fotografovi vytvářet snímky, které na diváka budou působit nejen v jednom, ale v každém rozměru.

"Můj styl fotografování mně nutí hledat způsoby, jak vyprávět hlubší a podmanivější příběh s každým snímkem. Fotoaparát LYTRO ILLUM mi dal schopnost začlenit do snímků interaktivní prvek, který zachycuje různé vizuální klíčové body v každé hloubce záběru," říká Kyle Thompson, fotograf se sídlem v Chicagu, známý pro jeho surrealistický koncepční styl a jeden z prvních uživatelů tohoto fotoaparátu. "S fotoaparátem LYTRO ILLUM jsem schopen vytvářet více rozměrné snímky s mnoha perspektivami pro zkoumání."

Naprosto jedinečný fotografický zážitek z LYTRO ILLUM odráží technologickou revoluci kolem virtuální reality a 3D grafiky jako nových formátů zachycení a zobrazení v digitálním věku. V rukou tvůrčích průkopníků fotografie je tento fotoaparát katalyzátorem pro transformační posun, ve kterém bude svět čím dál více vyhledávat příležitosti pro vytváření pohlcujících uměleckých zážitků. 

"Light Field fotografie následuje klasický vzor transformační koncepce," říká zakladatel Lytro Dr. Ren Ng." Původní fotoaparát Lytro, který byl uveden v roce 2012, představil zcela novou éru ve fotografii. LYTRO ILLUM posouvá tento vývoj na novou úroveň. Jsme velmi nadšeni z potenciálu tohoto fotoaparátu odstartovat fotografickou revoluci v takové míře, jako byl přechod z filmu na digitální fotografii."

Kromě možnosti úprav atributů snímku po jeho zachycení dovoluje softwarová platforma fotoaparátu LYTRO ILLUM uživatelům prohlížet obrázky ve 3D, vytvářet vlastní animace, exportovat snímky do běžných formátů jako je JPEG a sdílet je na webu nebo mobilních zařízeních. Workflow LYTRO ILLUM je navíc kompatibilní s oblíbenými programy na úpravu fotografií jako je Adobe Photoshop a Lightroom, anebo Apple Aperture. Díky tomu můžou fotografové při práci využívat nástroje, které již znají a milují.

Prodej fotoaparátu LYTRO ILLUM bude zahájen v červenci 2014 za maloobchodní cenu 43.990 Kč včetně DPH.

Společně s novinkou LYTRO ILLUM zůstává i nadále v prodeji první generace fotoaparátu společnosti LYTRO, která je nyní dostupná za velice výhodou cenu ve variantě s 8GB (5.790 Kč) i 16GB (7.990 Kč) pamětí. Díky tomu mají zájemci o technologii Light Field možnost vyzkoušet si výhody této revoluční technologie včetně přeostřování, změny perspektivy, 3D snímků a jejich sdílení za velice výhodných podmínek.

O společnosti Lytro

Společnost Lytro mění fotografii kombinováním nejnovějšího hardwaru se špičkovým výpočetním grafickým výkonem a umožňuje tak zachycení úplnějšího a hlubšího pohledu na svět ve třech rozměrech. Lytro je první společností, která přinesla zcela novou kategorii fotografie - Light Field fotografii, na spotřebitelský a profesionální trh, a to díky transformaci fotoaparátu na výkonnou výpočetní fotografickou platformu, která zachycuje výrazně bohatší soubor obrazových dat ve srovnání s konvenčními digitálními anebo filmovými fotoaparáty. Zakladatel a výkonný předseda Dr. Ren Ng, jehož Ph.D. výzkum o Light Field fotografii získal cenu Stanfordské University za nejlepší práci v oblasti počítačové vědy za rok 2006, stejně jako mezinárodně uznávané ACM dizertační ocenění, založil společnost v roce 2006. Další informace naleznete na adrese Lytro.com.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím