Makro

Všeobecný výraz pro makrofotografii. Tedy fotografii, kdy jsme schopni zaznamenat více detailů než dokáže na určitou vzdálenost lidské oko. Makrofotografii tvoří dva aspekty - je to vzdálenost, na kterou snímáme a poměr zvětšení. Makrofotografie při velkém poměru zvětšení přechází v mikrofotografii.

Komentáře

Martin Lukeš

Reaguje na (218) | Dobrý den, pro uvedené účely můžeme nabídnoput například tento model Olympusu. Má super makro a je poměrně odolný. Ale pro takto specifické učely bych doporučil zastavit se na prodejně a vyzkoušet si ho. Přeci jenom takhle na dálku nelze z jistotou říci, zda bude vyhovovat vaší představě.

219

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 2. 9. 2019 |Reagovat

LP

Dobrý den,
pro naši práci v letectví hledáme fotoaparát, kde budeme zachytávat vady materiálu a povrchových úprav jednotlivých dílů. Někdy jsou to desetiny milimetrů.

Dokážete mi doporučit vhodný fotoaparát?
Bude se jednat o sdílený nástroj, takže v přijatelné cenové relaci.

Děkuji .

218

Lukáš Prášil, 2. 9. 2019 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (216) | Dobrý den, systémový kompakt by byl obecně lepší, ale narazíte u něj na problém neuniverzálnosti. Na žánry jako makro potřebujete makroobjektiv na krajinky zase širokoúhlý objektiv atd. To bohužel nelze vyřešit jedním univerzálním. Z tohoto důvodu bych se ve vašem případě přikláněl spíše ke klasickému kompaktu s nevýměnným objektivem, který je podstatně univerzálnější.

217

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 5. 8. 2019 |Reagovat

LK

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.
Do teď jsem fotila již hodně zastaralým kompaktem od canonu, o focení jsem se ale začala zajímat a chtěla bych se mu do budoucna více věnovat a zkoušet různé funkce, ovšem stále spíše na ,,rekreační" úrovni. Kvůli rozměrům bych rozhodně nechtěla zrcadlovku. Původně jsem uvažovala o kompaktu Canon PowerShot G7X Mark II, nebo o Sony CyberShot DSC-RX100 III, ale nevím, jestli by nebyl lepší systémový kompakt? Jde mi o focení krajinek, hmyzu na makro (alespoň zpočátku ale nechci pořizovat velký makro objektiv), focení v šeru (štoly, lomy). Prosím o Váš názor, jestli se vyplatí kupovat nějaký systémový kompakt s malým univerzálním objektivem (oboje dohromady cenou do 16tis. max), nebo zůstat třeba u výše zmiňovaných kompaktů. Případně který systémový kompakt byste mohli doporučit pro tyto účely?
Za odpověď děkuji

216

Leona Křepelková, 4. 8. 2019 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (214) | Dobrý den, pro tento model můžeme nabídnout například tento makro objektiv.

215

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 17. 7. 2019 |Reagovat

SR

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat mám Canon 1300D a chtěla bych si pořídit Macro objektiv na foceni hmyzu a detailu u květin, který by jste mi doporučil. Děkuji

214

Simona Rychlíková, 17. 7. 2019 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (212) | Dobrý den, je nám líto, ale na to nelze objektivně odpovědět. Pro někoho to problém být může. Zvláště pokud se pohybujete v prašném, nebo vlhkém prostředí. Při focení v běžným podmínkách to nijak nepocítíte. Navíc utěsněné fotoaparáty jsou většinou v kategorii profi a polo-profi a od toho se odvíjí i cena.
213

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 25. 3. 2019 |Reagovat

TL

Reaguje na (209) | Díky za doporuceni, jen me u te 77D ponekud zneklidnuje absence utesnenosti proti vlhku a prachu. Je to problem, nebo to zas az tak nevadi?

212

Tomáš Liba, 22. 3. 2019 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (210) | Dobrý den, bohužel si nejsem jist, zda nějaký fotoaparát splní Vaše vysoké nároky. Když zvažím hned jeden z prvních, tak pokročilé fotoaparáty vyžadují minimálně nastavení expozičních hodnot a jen těžko dovedeme posoudit jestli s nějakým přístrojem budete umět zacházet více než s druhým. Dále pokud chcete fotoaparát s nějakým lepším obrazovým výstupem, čemuž napovídá cena, pak jsou fotoaparáty větší a tím pádem i objemnějsí. Problém je i v interním blesku, ty se většinou na makro moc používat nedají. Jednak si většinou na krátkou vzdálenost skutečně stíní a navíc jsou na velmi krátkou vzdálenost jen obtížně použitelné. I podmínka GPS je v současné době velmi těžko splnitelná, protože u lepších fotoaparátů od toho výrobci hromadně upouštějí. Integrovaný modul ždíme baterii a ta v terénu vydrží jen velmi omezenou dobu.

Napadá mě snad jen Sony HX400. Má makro od 1cm, GPS a plně manuální ovládání.

211

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 13. 3. 2019 |Reagovat

D

Dobrý den, poraďte prosím zoufalému laikovi...
Potřeboval bych fotoaparát na solidní makrofotografie živých (+- statických) objektů (např. hmyzu) v přírodě i interiéru. Technice nerozumím a nerad bych smýkal něco objemného, s čím ani nebudu umět zacházet. Mám obavu, aby u blízko focených objektů nestínil blesku objektiv. Rozumím, že bez stativu se neobejdu a GPS je aparátu podmínkou. Investovat bych chtěl tak do 20, max. 25 tis. Kč. Dáte mi prosím nějaké tipy?
Děkuji
D.

210

Daniel, 12. 3. 2019 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.