Recenze Manfrotto PRO Light 2 Flexloader Backpack Large

Lukáš Kala

Lukáš Kala • 08. 11. 2021

Hodnocení

Hodnocení

V porovnání s předchozí generací batohů Manfrotto zůstává cílová skupina stále stejná. Jedná se pořád o vynikající a extrémně lehký batoh s velkou kapacitou. Díky skvělému zpracování vám vydrží dlouhé roky. Na rozdíl od generací, které předcházely novému modelu Pro Light 2 Flexloader, zde dostáváme navíc velmi povedený design, moderní technologie a mnohé inovace díky podnětům od uživatelů, kteří si produkty Manfrotto již dávno zamilovali. Pokud sháníte velmi lehký batoh s velkou kapacitou, často cestujete a oceníte skvělou ergonomii i při velkém zatížení nebo k vám prostě promlouvá nový povedený design batohu, může být model Pro Light 2 Flexloader Backpack v této větší velikosti přesně pro vás!

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Ergonomie
  • Nový design
  • Možnost rozšíření
  • Uzamykatelné zipy
  • Materiály

Co se nám nelíbí

  • Vnitřní děliče
  • Neodpojitelný bederní pás

Představení Manfrotto Pro Light 2 Flexloader Backpack Large

Představení Manfrotto Pro Light 2 Flexloader Backpack Large

Italská společnost Manfrotto nedávno oznámila dlouho očekávanou aktualizaci své nabídky fotografických batohů, které jsou vyhlášené kvalitním zpracováním a velkou kapacitou. Mám nesmírnou radost, že se s vámi mohu podívat na největšího zástupce z nové řady Pro Light 2 Flexloader. Na první pohled se batohy dočkaly nemalé designové aktualizace. Batoh jsem měl k dispozici pouze týden, proto si netroufnu tvrdit, že jsem objevil vše, co tento batoh nabízí.

Vzal jsem ho ale téměř všude, kam jsem zavítal, ať už to bylo dojíždění hromadou dopravou, nebo výšlapy do přírody i přeprava techniky na focení. Byl jsem schopný batoh vyzkoušet s různými druhy techniky a nikde jsem nenarazil na žádný problém, což o batohu již říká své. Díky velmi nenápadnému označení výrobce a omezením designu pouze na pár křiklavých prvků je nová generace mnohem více nenápadná a Manfrotto tak sleduje trend, který je vidět i u dalších výrobců v tomto segmentu. Osobně si myslím že nový design se opravdu povedl.

Manfrotto batoh | Megapixel

Zpracování batohu

Aktualizace se dočkala také celková kvalita zpracování batohu. Nový materiál použitý na vnější straně batohu je velmi příjemný na dotek, ze spodní strany značně zpevněný pro ochranu techniky před nárazem. Celý batoh velmi dobře drží svůj tvar, zvláště zásluhou pevného rámu vedeného okolo celého batohu i jeho středem, který odděluje fototechniku od prostoru, pro až 15palcový notebook, přístupného z horní strany batohu.

Čistý design doplňují odepínatelné popruhy pro uchycení stativu, oblečení nebo větší techniky, která se do batohu možná už nevešla. Popruhy je možné uchytit pomocí hliníkových kotev z obou stran, stejně jako z přední části batohu. Batoh i oproti své velikosti a kapacitě váží pouhé tři kila, což mi na velikost tohoto batohu přijde velmi příznivé a batoh zcela dozajisté odpovídá svému názvu Pro Light.

Batoh značky Manfrotto | Megapixel

Batoh Manfrotto | Megapixel

Pokud se přesuneme do hlavního prostoru pro umístění techniky a někdy jste již viděly Manfrotto batoh uvnitř, všimnete si zcela nových děličů. Ty jsou tvořeny z několika velmi tuhých části, které se vůči sobě pohybují a tvoří tak velmi snadno přizpůsobitelné umístění techniky. Osobně bych preferoval více pevný design, protože takto volně kolabující děliče nijak nedrží integritu batohu proti bočnímu promáčknutí.

Fotografický batoh | Megapixel

Děliče fotobatohu | Megapixel

Ergonomie a pohodlí

Ergonomie batohu je to první, proč si ho zamilujete. Kde jen začít? Popruhy jsou velmi silně polstrované a výborně ergonomicky konturované lidskému tělu. Samozřejmostí je hrudní popruh, který zajišťuje aby popruhy nesklouzávaly z ramen. Také je možné celé popruhy pomocí jednoduché spony posunout podle velikosti vašich ramen. Součástí je i bederní pás uchycený uprostřed na otočném kloubu. Díky otočnému mechanismu se pohybuje společně s vámi a tak ještě více přidává na pohodlí i funkčnosti. Lepší by to bylo pouze v případě, pokud by šel bederní pás odpojit pro použití jako městského batohu s lehčím zatížením.
Pohodlí bylo pro společnost Manfrotto u tohoto batohu zcela očividně hlavní prioritou. I přes velkou celkovou váhu batohu, pokud ho hodně naplníte, se jedná o jeden z nejpohodlnějších batohů na trhu.

Batoh Pro Light | Megapixel

Popruhy batohu Manfrotto | Megapixel

Extra výbava

Batoh mě opravdu překvapil řadou vlastností, které nejsou v kategorii fotobatohů nijak běžné. Nebylo by možné zde vyzdvihnout všechny malé detaily takto propracovaného batohu, proto bych rád zmínil alespoň tři, které na mě zapůsobili nejvíce.

Jednou z nich je integrovaný číselný zámek, který v kombinaci s ocelovými lanky, které jsou zde použité jako táhla zipů, a YKK zipy dělají z batohu bezpečné místo pro vaši drahou fototechniku. Pokud jste někdo, kdo se často pohybuje na místech jako jsou letiště, nádraží nebo jiná přeplněná místa, troška extra bezpečnosti vaší technice dozajista neuškodí.

Integrovaný číselný zámek | Megapixel

Dalším velmi výrazným prvkem je zahrnutí interních pouzder, určených pro všechnu vaši drobnou techniku nebo foto příslušenství. Ostatní výrobci si za podobné příslušenství účtují celkem výrazný extra příplatek. Skutečnost, že v tomto batohu toto příslušenství už zahrnuto je, si zaslouží palec nahodu.

Pozdro ve fotobatohu | Megapixel

V neposlední řadě bych rád zmínil možnost rozšíření batohu rozepnutím zipu, který je mezí hlavním prostorem a prostorem pro notebook, tento zip odkryje další zim, který uzavírá extra prostor. Tento prostor bude skvěle sloužit k umístění oblečení nebo, jak propaguje výrobce, k umístění středního stabilizátoru.

Fotobatoh na cesty | Megapixel

Popis a parametry

Popis a parametry

Manfrotto PRO Light 2 Flexloader je profesionální batoh na foto a video techniku, který byl speciálně navržen tak, aby poskytoval bezkonkurenční ochranu zařízení během transportu. Batohy PRO Light přínáší zcela nový ochranný systém M-Guard ™, který zaručuje nejvyšší úroveň ochrany a odolnosti proti nárazům. Přepážky M-Guard ™ z pěny EVA s vysokou hustotou perfektně tlumí nárazy. Pojme dvě DSLR nebo CSC těla s nasazeným objektivem a až čtyři další objektivy, složený dron, 15" notebook a spoustu dalšího. Je vybaven extra prostorem se zadní rozšiřitelnou kapsou pro stabilizátor. Vnitřní panelu batohu disponuje organizační kapsou pro drobné příslušenství. Součástí je také samostatný organizér pro kabely, nabíječky a další příslušenství. Nabízí několik rychlých přístupů, flexibilní přepážky pro DSLR, mirrorless a video sestavy a několik vnějších upevňovacích bodů. Batoh je dodáván s pláštěnkou.

Maximum bezpečí

Řada batohů PRO Light přichází se zcela novým ochranným systémem M-Guard ™, který byl speciálně navržen a laboratorně testován, aby byla zaručena nejvyšší úroveň ochrany a odolnosti proti nárazům, zejména ve vnitřních oblastech, kde je ochrana nejdůležitější. Oddělovače M-Guard ™ jsou vyrobeny z pěny EVA s vysokou hustotou, která poskytuje výjimečné tlumení nárazů při zachování super tenkého profilu. SAS-TEC, viskoelastická paměťová pěna a víceúčelová odolnost, navíc přidává na spodní části batohu strukturální výztuž, která poskytuje extra vlastnosti tlumící nárazy. Pro ještě lepší bezstarostný zážitek lze použít visací zámek schválený TSA k zajištění ocelového drátu k uzamčení hlavní přihrádky. 

Přehledné uspořádání a snadný přístup

PRO Light 2 Flexloader nabízí plně polstrovaný prostor s přizpůsobitelným interiérem. Plný přístup ze přední strany umožňuje snadné uspořádání techniky i manipulaci s ní. Batoh nabízí několik možností uchycení stativu a dalšího příslušenství. Na vnitřním panelu je batoh vybaven organizační kapsou pro drobné příslušenství. Součástí je také samostatný organizér pro kabely, nabíječky a další příslušenství.

Zaměřeno na pohodlí

Tento batoh je vyroben tak, aby chránil profesionální vybavení a zároveň poskytoval optimální pohodlí i při dlouhém nošení. Batoh je vybaven nastavitelnou výškou trupu, dvojitými hrudními popruhy a polstrovaným bederním pásem pro rozložení zátěže. Systém popruhů nejen rovnoměrně rozděluje váhu od ramen k pasu a bokům, ale také maximalizuje prodyšnost díky tvarovanému panelu EVA.

Za každého počasí 

Batoh je vyroben z vodoodpudivé nylonové/polyesterové tkaniny RipStop s výztužnými přízemi, aby bylo dosaženo rovnováhy nízké hmotnosti, jedinečného vzhledu a výkonu s vysokou kapacitou. Díky hardwaru Duraflex®, zipům YKK®, výztuhám, ozdobám a stahovákům je batoh extrémně lehký a dostatečně pevný, aby vydržel i nejintenzivnější používání a zajistil dlouhodobou ochranu velkého množství vybavení.

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 36 x 35 x 56
Hmotnost 3000 g
Barva černá
Uchycení na stativ Ano
Pláštěnka Ano
Tablet/notebook 15 "

Ostatní

Číslo produktu MB PL2-BP-FX-L
Značka Manfrotto

Zobrazit popis a parametry