Mega Podcast

V Mega Podcastu se společně s Martinem a Monikou seznámíme se zajímavými hosty ze světa digitální tvorby.
Budeme mluvit o technice, o zajímavých projektech i o cestě za úspěchem.
Poslouchejte rozhovory o tom, co máte opravdu rádi.


#1 Radovan Bartek

Radovan je fotograf a retušér, který před lety skončil na manažerské pozici a rozhodl se vrhnout do světa fotografie, úprav a montáží na plný úvazek...

#2 Jan Kasl

Honza Kasl je sportovní a portrétní fotograf, několikanásobný finalista a loňský vítěz soutěže Redbull Illume. Podílel se například na projektu From Castle to Castle...

#3 Eliška Podzimková

Eliška je žena mnoha talentů, kterou můžete znát skrz její specifickou tvorbu, která spojuje fotografii s ilustracemi. Jak Eliška pracuje, co je pro ni v tvorbě důležité a jaká byla práce v New Yorku?

#4 Kovy a Marek Veselý

Poslechněte si, jakou cestu ušel jeden z nejvlivnějších youtuberů české scény Karel Kovář alias Kovy a jak se mu spolu s kolegou Markem pracuje v novém studiu, které jsme pomáhali vybavit.

#5 Boris Moskovský

Zaměřuje se na reprodukce dobových bitev a přehlídek vojenské historie. V uniformě se aktivně zúčastňuje celé akce, uhýbá výbuchům, skáče do příkopů a jeho zbraní je fotoaparát.

#6 Robin Malátek

Módní a portrétní fotograf a náš kolega z Megapixelu. Jak těžké je prosadit se v českém rybníčku fashion foto?

#7 Marek Musil

Jak se od bicích dostal k foťáku? Jaké je fotit Rolling Stones nebo přední magazíny? Rozhovor s Markem rozhodně nebyl nuda.

#8 Jan Pelikán

Pepsi, Jägermeister, T-Mobile, Reebok či Red Bull. Nejen pro tyto značky Honza fotil a my ho náležitě vyzpovídali.

#9 Jiří Lízler

Fotograf nejen luxusních resortů jako Imperial, Marriott či Hyatt, ale i značek jako Microsoft nebo McDonald's.

#10 Ondřej Vachek

O válce na ukrajině, pouliční fotografii i práci v Megapixelu...

#11 Aleš Jungmann

Aleš fotografuje architekturu. Povídali jsme si o začátcích focení, vývoji v technice a focení z dronu.

#12 Martin Rak

S jedním z nejznámějších českých krajinářů, o technice, úpravách i profi kariéře...

#13 BIKES ON FILM

Kluci z Bikes on Film spojují vášeň pro cyklistiku s focením a natáčením...

#14 Martin Lukeš

Martin je nejenom skvělý fotograf, ale už řadu let lektoruje kurzy Megapixelu a píše edukativní články.

#15 Zdeněk Dvořák

Zdeněk za své dokumentární fotografie získal mimo jiné i nejvyšší cenu v Czech Press Photo.

#16 Markéta Navrátilová

Markéta jako jedna z mála fotila Tour de France přímo ze sedla motorky.

#17 Jana Kupčáková

Fotografka s řadou ocenění, členka komunity Women Street Photographers a především milovnice barev a cestování!

#18 Tomáš Beran

Fotit komerční fotografii není tak snadné jako kdysi.

#19 Martina Baťhová

Jak fotit jídlo, které je zdravé a zároveň chutná?


O moderátorech

Moderátor Mega podcastu Martin Lukeš | Megapixel

Martin Lukeš

Martin je copywriter a fotograf. Vystudoval obor „mechanik optických přístrojů“, což prohloubilo jeho zájem o fototechniku, ke které ho již v dětství přivedl dědeček. Focení se ale začal pořádně věnovat až s nástupem digitální techniky a od té doby ušel dlouhou fotografickou cestu. Absolvoval hradeckou fotografickou konzervatoří pod vedením velmi zkušeného pedeagoga doc. MgA. Josefa Ptáčka. Dále prošel mnoha tuzemskými i zahraničními kurzy a workshopy a od roku 2007 sám působí jako lektor fotokurzů. Komerčně se věnuje fotografování realit, architektury a jídla. Vydal knihu o focení zrcadlovkou a její pokračování je zaměřené na bezzrcadlovky. Znát ho můžete také jako šéfredaktora Galerie Megapixel a autora skvělých článků v našem Magazínu. A abychom vám Martina přiblížili trochu více, prozradíme, že je milovníkem, karibských rumů, asijské kuchyně a českého komiksu.

Moderátorka Mega podcastu Monika Alinčová | Megapixel

Monika Alinčová

Moniku fotografie bavila již od mala, což ale platilo o spoustě dalších věcí, takže se k focení více přiblížila až v roce 2009, kdy začala při studiu českého jazyka a tělesné výchovy na pedagogické fakultě pracovat s profesionálními fotografy jako vizážistka. Po ukončení studia se vrhla do vod webového obsahu, SEO a UX, což ji postupem času přivedlo do Megapixelu, kde se společně se svým týmem stará o online obsah. Je také šéfredaktorkou tištěného časopisu Megazine, který vychází dvakrát ročně. Můžete ji znát z jejího blogu či sociálních sítí pod personou Marnivá Blondýna.


S jakou technikou podcast nahráváme?

RODE Caster Pro

RODE Caster Pro | Megapixel
RODE Caster Pro kombinuje jedinečnou sadu funkcí navržených speciálně pro podcasting. Jedná se o plně integrované, podcastové produkční studio se čtyřmi mikrofonními vstupy, Bluetooth, smartphone a USB konektivitou, osmi programovatelnými pady SFX, interním nahráváním, velkým barevným dotykovým displejem a patentovaným hlasovým procesingem od Aphex Audio. Konzole je určená k snadnému vytvoření profesionálního zvukového podcastu.

RODE mikrofon NT1 Kit

Mikrofon RODE | Megapixel
RODE NT1 je ultra tichý 1" kondenzátorový studiový mikrofon s interním odpružením Lyre Rycote. Ve verzi Kit je dodáván společně s odpruženým pavoukem SMR, který obsahuje také pop filtr. RODE mikrofon NT1 je téměř identické s předchozí verzí NT1-A, jedná se od základu o zcela nový mikrofon.


Na jakých platformách náš podcast najdete