Magazín

Blog

Mega reportáž: Denis Fueco a párový portrét s Nikonem

Nikola MrázkováAktualizováno: 22. 9. 2021 v 15:24 • Rubrika: Blog

Mega reportáž: Denis Fueco a párový portrét s Nikonem

Druhý zářijový týden byl Mega. Připravili jsme pro vás spoustu besed a workshopů se zajímavými hosty v rámci oslavy 20. let od založení Megapixelu. Úterní den Mega týdne patřil párovému focení nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Své zkušenosti přijel fotografům z různých míst naší republiky předat profesionální svatební a párový fotograf Denis Fueco i se svou manželkou Lili, která se postarala o vizáž modelek. Jak celý workshop probíhal?

Obsah

Fotograf Denis Fueco s manželkou | Megapixel

Focení páru v interiéru 

V ateliéru pražské prodejny Megapixelu začala teoretická část workshopu. Denis hned na úvod překvapuje svým nastavením fotoaparátu a všechny ujišťuje, že si to budou moci také vyzkoušet. Poté vysvětluje způsob své práce a odpovídá na dotazy. Celá skupina se po chvíli přesouvá do nedalekého apartmánu. Není v něm moc světla, ale Denis slibuje, že i v takových podmínkách se dají pořídit krásné snímky plné emocí. 

Workshop v Megapixelu | Megapixel

„Hned jak jsem zjistila, že bude v Megapixelu Denisův kurz, zaregistrovala jsem se. Byla jsem u něj už jednou a líbí se mi, jak Denis přistupuje k focení, jak vše bere jednoduše a hlavně jeho náhled na život. Dává lidem motivaci a naději, že když člověk chce něco dělat, tak to dělat může,hodnotí Denisův přístup účastnice kurzu Barbora. 

Workshop párového focení | Megapixel

Nebojte se fotit zblízka

Lektor dále vysvětluje, jak s párem komunikovat, jak ho nastavit do pózy, která bude vypadat dobře. Denis fotí rychlostí blesku a svůj Nikon Z6 II rozhodně nešetří, ukazuje ostatním své snímky a upozorňuje, na co se soustředit při jejich pořizování. Poté přichází na řadu přihlížející fotografové a své fotky mohou konzultovat. „Nebojte se jít blíž, buďte kreativní!” je slyšet z vedlejšího pokoje. 

Fotograf Denis Fueco | Megapixel

Nakonec dává Denis prostor pro dotazy a vysvětluje svůj pohled na to, jak pořídit ty nejlepší fotky. „Přestaňte řešit negativní věci a nevynakládejte svou energii v životě na zbytečnosti,” dodává. 

Párové focení v exteriéru 

O pár hodin později přichází do ateliéru prodejny dalších skupinka, tentokrát na workshop focení v exteriéru. „Celý život jsem fotil krajinu, ne lidi. Řekl jsem si, že to zkusím, ale potřeboval jsem od někoho poradit, a proto jsem si vybral Denisův kurz, kde jsem zjistil, že spousta věcí, které při focení řeším, není potřeba,” vysvětluje svou účast na kurzu Martin. 

Make-up artist Lili Buová | Megapixel

Lili v ateliéru během záčátku workshopu připravuje modelku. „Přihlaste se, kdo fotí také takovou pózu? Ty, a ty taky!” vykřikuje Denis a bere si na pomoc jednoho z kolegů. Ukazuje, jak rozhodně nepoźovat nebo jak obměnit pózy, které fotí úplně každý a  jakým způsobem do nich dostat větší emoce. „A jdeme najít nějaké ošklivé místo, kde nafotíme hezký fotky,” ukončuje teoretickou část Denis a skupina vyráží ven. 

Jak komunikovat s párem | Megapixel

Snímky z auta 

Denis nejdříve vysvětlí páru, jaké má dělat pohyby, fotí a ukazuje své snímky účastníkům. Poté přenechává focení jim a konzultuje fotky. Další jeho otázka zní: „Fotili jste někdy v autě?” Spousta z účastníků kroutí hlavou s tím, že to chtěli zkusit, ale nevyšlo to, nebo že se fotky moc nepovedly. Denis ale už usazuje pár na sedadlo svého auta a už je opět jen slyšet závěrka Nikonu Z6 II

„Denise sleduji a znám jeho práci. Chtěla jsem vidět jeho přístup jako fotografa a také styl jeho focení. Vidím už teď, že moje fotky se posunuly, jsou z jiného úhlu a působí jiným dojmem. Také Denisův přístup je skvělý,” hodnotí workshop Eliška s tím, že se bála používat vysoké ISO, ale zjistila, že tyto obavy byly zbytečné. 

Zachytit pohyb jinak 

Poslední částí tříhodinového workshopu v rámci Mega týdne bylo focení páru v pohybu. Denis se opět ptá na nejčastější pozice, ze kterých fotografové fotí a účastníkům ukazuje jiný pohled. „Otočka, pusa na čelo, zvedni ruce a dávej je dolů!” Denis ukazuje, jak všemožně se dají fotky ozvláštnit a nechává opět prostor ostatním. O akční záběry nejen páru, ale i lektora není nouze.

Účastnice kurzu Veronika říká, že si odnesla spoustu fotografií, kterých se nemůže nabažit. „Musím přiznat, že pokud bych chtěla investovat do dalšího vzdělávání se ve fotografii, tak půjdu do dalšího workshopu s Denisem. Měla jsem takové ty aha momenty. Dřív jsem se bála jít ke klientům s foťákem blíž. Denis mi ukázal jak na to. A hlavně komunikace s klienty je při focení tak důležitá,” dodává.Denis sám byl před pěti lety na svatebním workshopu The Rural ve Španělsku a říká, že je mu jedno, jestli fotí v exteriéru nebo v interiéru. Záleží mu na tom, co si přejí lidé. „Role lektora mě baví, protože pomáhám dalším lidem. Mohu jim ukázat, jak zrychlit cestu k úspěšným fotografiím,” vysvětluje. Po oficiálním ukončení workshopu tak ještě zůstává se skupinou a řeší s nimi dojmy a dodatečně odpovídá na všechny otázky. 

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a těšíme se na fotografie, které doufáme, že spatříme i v naší Galerii

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (2) | V naší nabídce naleznete celou řadu kurzů a workshopů, takže si stačí vybrat podle toho na co byste se chtěl zaměřit. Pokud máte rád osobnější přístup, nabízíme i individuální fotografická školení.

3

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 8. 11. 2021 |Reagovat

MG

Přečetl jsem si reportáž od Nikole a jsem nadšen, že někdo takhle pomůže s focením.Nedávno jsem si koupil kompakt Sony RX100 VII a chtěl bych se to s ním naučit!!! Rád bych získal doporučení na koho se mám obrátit, aby mě naučil plně využít kvality tohoto kompaktu. Děkuji Mirek

2

Miroslav Gottvald, 6. 11. 2021 |Reagovat

Jan Kozák

Nikolo, díky za výstižnou reportáž. Co dodat, všem doporučuji přijít příště osobně :-) Honza.

1

Jan Kozák, 23. 9. 2021 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.