Magazín

Blog

Mega reportáž: Fomei RGB LED tour - základy svícení s Janem Novákem

Nikola UlrichováAktualizováno: 5. 11. 2021 v 17:03 • Rubrika: Blog

Mega reportáž: Fomei RGB LED tour - základy svícení s Janem Novákem

V našich ateliérech to hrálo barvami! Během října jste si totiž mohli na našich třech pobočkách vyzkoušet barevné svícení s jednotlivými Fomei RGB LED světly na workshopech s Janem Novákem. Nestihli jste přijít? Nezoufejte, 15. listopadu máte další možnost, tentokrát bude totiž kurz online! Co vše se na něm dozvíte?

Obsah

Základy RGB svícení

Středeční odpoledne patřilo dvouhodinovému workshopu s fotografem Janem Novákem a modelkou Lucií Švamberovou. Nejdříve lektor účastníkům nastínil, čím by měli při fotografování v ateliéru s RGB LED světly začít a čemu by se měli vyvarovat.

Důležitým bodem bylo také správné nastavení fotoaparátu. „Účastnil jsem se workshopu, protože jsem nadšenec do těchto kreativních věcí a z toho důvodu jsem to šel zkusit. Původně jsem si myslel, že mi to moc nedá, ale ve výsledku jsem byl překvapen," říká účastník workshopu Patrik.

Po úvodní části se hlásí o pozornost samotná FOMEI RGB LED světla a snaha účastníků pořídit pěknou fotografii. Lektor Honza Novák říká, že nejen portrét, ale jakákoliv fotka s modelkou je hlavně o komunikaci. Proto účastníky při focení nabádá, aby s modelkou nezapomínali komunikovat pro lepší výsledek. I modelka Lucie dává fotografům zpětnou vazbu například ohledně manipulace se světlem, které drží v ruce.

Fomei RGB světla | Megapixel
Foto: David Škorpil

Světla a stíny

Všichni si mohli vyzkoušet svícení s malými, středními i velkými RGB světly, jako například Fomei LED BAR RGB 25 WFomei LED MINI RGB 5Fomei LED ROLL 18WFomei LED LIGHT LED 14W a dalšími. Lektor Honza všechna světla průběžně představoval a učil s nimi fotografy pracovat. „Po tomto kurzu mám vážně chuť si nějaké světlo koupit a zkoušet tyhle věci taky!" dodává účastník Patrik.

Workshop byl zaměřený také na práci se světlem a stíny, aby modelka osvícená LED světlem vypadala dobře. „Výhodou focení s LED světly je to, že vidíme, jak bude výsledná fotka vypadat. Vidím, jak se světlo kolem modelky hýbe a jaké stíny vytváří..." vysvětluje Jan Novák. 

Fotografování v ateliéru | Megapixel
Foto: David Škorpil

A jelikož se kreativitě meze nekladou, konec kurzu patřil volnému focení podle nápadů všech účastníků, kteří zkoušeli, co vše RGB světla dokáží na fotce vykouzlit. A tip od Jana Nováka nakonec - pokud chcete umocnit efekt RGB světel, použijte mlhostroj. „Jsem strašně rád za to, že děláte tyto kurzy. Moc mě to baví a není to jediný kurz, kterého jsem se účastnil!" dodává účastník Patrik. 

Oživte své fotografie také! Pokud vás focení s FOMEI RGB LED světly láká a chcete se o nich dozvědět více spolu s tím, jak komunikovat s modelkou, udělejte si 15. 11. od 17:00 čas a sledujte z pohodlí domova online kurz s Janem Novákem.

Nezmeškejte online kurz 15. 11. od 17:00 z našeho ateliéru!

Focení s RGB LED světly | Megapixel
Foto: Jan Novák

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.