Magazín

Produktové aktuality

Mega reportáž: Představení nové tiskárny Fujifilm Instax Square Link

Nikola UlrichováAktualizováno: 25. 11. 2022 v 16:08 • Rubrika: Produktové aktuality

Mega reportáž: Představení nové tiskárny Fujifilm Instax Square Link

Začátkem listopadu přistálo do fotosvěta spoustu novinek. Jednou z nich byla i nová tiskárna Fujifilm Instax Link Square. Je určená pro rychlý tisk fotek ze smartphonu a jak už její název napovídá, tiskne fotografie ve čtvercovém formátu. Zavítali jsme proto do holešovického kreativního prostoru Město Moře, kde se konal event v rámci představení této tiskárny. Atmosféra se nesla už ve vánočním duchu. Pojďte se podívat s námi do instax světa!

Obsah

Vánoční atmosféra na nás dýchla hned u příchodu. Vánoční světýlka, dárky, ozdoby a instax fotky byly rozmístěné po celém prostoru Město Moře a dokonce nechyběl ani sníh a vánoční koledy. Postupně se nádvoří začínalo plnit hosty v nápaditých vánočních kostýmech, kteří popíjeli welcome drink, svařák či jiné alko i nealko nápoje a užívali si slavnostní atmosféry i skvělého jídla.

Hlavní roli ale měly nové tiskárny Fujifilm Instax Square Link v zelené a bílé barvě, které byly rozmístěné na podstavcích v prostoru. Všichni hosté si mohli tiskárnu vyzkoušet a vytisknout si své fotografie pomocí aplikace zdarma, kterou si nainstalovali do svého smartphonu. Tiskárna je nováčkem, který dokáže tisknout fotografie ve čtvercovém formátu Instax Square, který má 1,5x větší plochu, než klasické filmy Instax Mini. Není jedinou tiskárnou, která umí tento formát vytisknout, ale chlubí se mnoha novými, jedinečnými funkcemi. 

Aplikaci jsme si nainstalovali, je přehledná, intuitivní a společnou fotografii jsme měli vytisknutou i s instalací ani ne do 5 minut. Samotný tisk fotografie trvá přibližně 12 sekund. Poté jsme zkoušeli různé rámečky, texty a digitální samolepky, kterých aplikace nabízí nespočet a objevili jsme nové funkce, které mají podpořit kreativitu tvůrců.

Patří mezi ně AR Print. Tato funkce umožňuje přidávat do fotek funkce rozšířené reality, včetně speciálních efektů, textu, obrázků. QR kód vytištěný na fotografii odemkne obsah v rozšířené realitě, který si pak uživatelé mohou zobrazit pouhým naskenováním kódu pomocí telefonu. Funkce Instax Conect zas umožní jednodušší sdílení fotek s přáteli třeba na druhém konci světa. Samozřejmostí je úprava a přizpůsobení fotografií v aplikaci. Ještě před tiskem tak můžete upravit jas, kontrast a sytost. Tiskárna je navíc lehká, takže ji můžete vzít kamkoliv s sebou. Podporuje také nepřetržitý tisk a vytiskne až 100 snímků na jedno nabití.

Poté jsme se přesunuli do hlavního prostoru, kde moderátor přivítal všechny přítomné, představil novou tiskárnu a vyhlásil soutěž. Účastníci museli využít všechny možnosti nové tiskárny Instax Square link a 8 vytištěných fotek dle zadání nalepit do příslušeného alba. Fotografie s textem, sněhulákem v podobě maskota, výtvory z připravené kreativní dílny a fotky s jiným hostem eventu nemohly chybět. Z těch, kteří splnili zadání poté byli vybráni ti nejkreativnější, kteří si odnesli novou tiskárnu Instax Square link.

Všude kolem nás se něco dělo, lidé se bavili, tvořili či tiskli své vzpomínky z mobilů a měli z výsledných fotek radost. Mnoho známých tváří, příjemná atmosféra a nový produkt, který zas posunul tisknutí instantních fotografií o kus dál, tak takový jsme měli dojem, když jsme odcházeli. Děkujeme Fujifilm za pozvání a jsme zvědaví, co nás s touto značkou ještě ve světě instantní fotografie čeká. 
 

Přečtěte si také naše tipy, co s fotkami z instaxu!

Tiskárna Instax Square Link | Megapixel

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.