Fotografický kurz

Mega týden: Beseda s Rostislavem Stachem – fotografování zvířat ve volné přírodě

Přijďte na besedu s profesionálním wildlife fotografem Rostislavem Stachem, který se s vámi podělí o zkušenosti, které během více jak 30 let fotografování zvířat nasbíral! Na své "fotolovy" vyráží nejen po Česku, ale také na Aljašku, do Kanady či do Afriky. Naučte se fotit zvířata ve volné přírodě i vy.

Termíny

Pro zadaný filtr nebyly nalezeny žádné termíny.

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


Na prodejnách Megapixel (v Praze 17. 5. a v Brně 19. 5) bude v rámci Mega týdne od 14:00  - 18:00 k dispozici produktový specialista OM System, který vám poradí ohledně výběru techniky. Zastavte se u nás!

Obsah besedy

  • krátké představení
  • povídání o zkušenostech z fotografování v českých luzích a hájích, ale i na zahraničních expedicích
  • fotovýbava pro focení zvířat ve volné přírodě
  • prostor pro dotazy

 

Foto: Rostislav Stach

Kdo je Rostislav Stach

Fotografuji od roku 1974 a od roku 1978 se specializuji na snímky naší fauny. Odroku 2004 pořádám pro začínající i pokročilé fotografy fotografické kurzy a workshopy. V roce 2007 jsem vydal v nakladatelství Zoner Press úspěšnou knihu FOTOLOVY - naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě, která vyšla v ČR a v roce 2008 i v Polsku.V roce 2011 jsem vydal druhé, aktualizované a doplněné vydání: Fotolovy 2. V letech 2008 - 2009 jsem byl členem mezinárodní fotografické skupiny SHAPE, která fotograficky mapovala karibské ostrovy Nizozemských Antil. V roce 2016 jsem se stal ambasadorem firmy Olympus. Svoje snímky publikuji v mnoha odborných i populárně naučných časopisech a knihách. Dále pak ve stolních i nástěnných kalendářích, na pohlednicích, plakátech, v propagačních materiálech, atd. Od roku 1978 vystavuji své snímky na nejrůznějších výstavách. Vedle dalších cen z fotografických soutěží jsem získal v roce 2004 Uměleckou cenu ČMMJ.

Na soutěžích Czech Press Photo jsem získal v kategorii Příroda a životní prostředí postupně třetí, druhou i první cenu. V roce 2006 jsem získal 1.cenu v mezinárodní soutěži IFWP v kategorii Příběh. V roce 2010 jsem získal 1. cenu v česko-slovenské soutěži O Zlatého jelena Slávy Štochla. V archivu mám více než 250.000 snímků savců, ptáků, obojživelníků, plazů i krajin. Při fotografických cestách jsem navštívil téměř 50 zemí světa napříč všemi kontinenty.Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.