Magazín

Produktové aktuality

Megaléto tip č.3: Nikon Z50 double zoom set (16-50 mm + 50-250 mm)

Martin LukešAktualizováno: 15. 7. 2021 v 14:27 • Rubrika: Produktové aktuality

Megaléto tip č.3: Nikon Z50 double zoom set (16-50 mm + 50-250 mm)

Léto a prázdniny jsou už v plném proudu a mnozí z vás se právě chystají na dovolenou, výlet nebo nějakou túru. A přesně pro tyto příležitosti pro vás máme další z našich "pandích" letních tipů, pokud se rozmýšlíte nad tím, jaký fotoaparát si pořídit na dovolenou. Je malý, lehký, velmi snadno se ovládá, menu má doslova nabušené funkcemi a lezou z něj naprosto skvělé fotky. A co víc, drží si velmi dobrý poměr mezi cenou a výkonem. Ano, řeč je o digitální bezzrcadlovce Nikon Z50 s dvěma základními objektivy 16-50 mm a 50-250 mm.

Obsah

Nikon Z50 všestranná digitální bezzrcadlovka

Digitální fotoaparát Nikon Z50 patří do rodiny bezzrcadlovek série Nikon Z, která si během relativně krátké doby po tom, co byla uvedena na trh, našla oblibu jak mezi pokročilými a profesionálními fotografy, tak mezi hobbíky a amatéry. Konkrétně Nikon Z50 cílí spíše na druhou méně náročnější skupinu, nicméně to neznamená, že by byl o něco ošizen.

Rozlišení 21 Megapixelů je postačující i k větším tiskům nebo detailním výřezům. Možnost plně manuálního ovládání dává prostor i k různým experimentům a kreativnější tvorbě, a díky spoustě pokročilých funkcí má i začínající fotograf příležitost k růstu a posouvaní hranic svých dovedností.

Asi nejskvělejší funkce, kterou nabízí bezzrcadlovky oproti systému tradičních zrcadlovek, je elektronický hledáček. Ten v podstatě ukazuje, jak bude fotografie vypadat ještě předtím, než zmáčknete spoušť. I naprostého lajka trkne do očí, že bude fotografie například moc tmavá, přesvícená či bude mít posunuté barvy. Díky tomu můžete včas zareagovat a přenastavit fotoaparát tak, aby byl záběr naprosto dokonalý.

Chci Nikon Z50

Megaléto tip č.2: Nikon Z50 double zoom set (16-50 mm + 50-250 mm) | Megapixel
Vyfotografováno bezzrcadlovkou Nikon Z50

Set s dvěma objektivy pokryje věštinu běžných žánrů

Ač by se mohlo zdát, že Nikon v poslední době nadbíhal především profesionálním fotografům, není to zdaleka pravda. V portfoliu této renomované značky naleznete i modely, které jsou určeny začínajícím, amatérským i rodinným fotografům. Jedním z nich je i moderní bezzrcadlovka Nikon Z50. Ta se nabízí hned v několika setech, z nichž nejzajímavějším je asi "double zoom kit", tedy balíček s tělem fotoaparátu a dvěma základními objektivy.

Jak již samotné označení napovídá, jde o objektivy zoomové, které svým ohniskem pokryjí v podstatě všechny běžné žánry, na které se rodinný a hobby fotografové zaměřují.Ten první 16-50 mm se hodí spíše při fotografování na kratší vzdálenost, a díky širšímu úhlu záběru se využívá především při fotografování krajinek, architektury, momentek z interiérů, ale dá se s ním fotografovat také street fotografie a případně i nějaké portréty.

Druhý objektiv 50-250 mm spadá do kategorie teleobjektivů a hodí se hlavně při focení na delší vzdálenost. To mohou být portréty či reportáže, koncerty a jiné kulturní a společenské akce, ale především pak sport, zvířata ve volné přírodě i další vzdálenější scény a objekty.

U obou objektivů nechybí optická stabilizace snímače, což zvyšuje možnosti fotografování v horších světelných podmínkách a na delší časy z ruky obecně.

Megaléto tip č.2: Nikon Z50 double zoom set (16-50 mm + 50-250 mm) | Megapixel
Vyfotografováno bezzrcadlovkou Nikon Z50 + 50-250 mm

Ideální set na dovolenou a cestování s mnoha funkcemi

Přesto, že jde v tomto případě o set s dvěma objektivy, tak samotné tělo i oba objektivy jsou velmi malé, lehké a především pak skladné. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se vejdou do relativně malé brašny a při chození ve městě, v přírodě nebo někde po horách vás fotovýbava nijak netíží a v podstatě o ní vůbec nevíte. Skvěle se proto hodí právě na dovolenou, výlety či procházky.

Milovníci fotografování dynamické fotografie jako je například fotografování dětí, sportu nebo zvířat, ocení velmi rychlý a přesný systém automatického ostření s 209 AF body, stejně jako rychlost sekvenčního snímání, která dosahuje 11 sn./s. Ti co se pro změnu zaměřují na fotografování krajinek a architektury, uvítají funkce jako je HDR a časosběrná Timelpas videa.

K dalším přednostem fotoaparátu patří také režim tiché závěrky, díky které můžete fotografovat například koncerty vážné hudby, rodinné oslavy nebo momentky z ulice, aniž byste na sebe poutali pozornost neustálým cvakáním, které vychází z běžného fotoaparátu.

Klíčové funkce a technické parametry

 • rozlišení: 21,9 Mpx
 • kompaktní rozměry
 • nízká hmotnost
 • skvělá ergonomie
 • příjemné ovládání
 • 4K video 3 840 × 2 160 (4K UHD) / 30p
 • polohovatelný dotykový LCD
 • HDR / Timelaps
 • sekvence 11 sn./s
 • 209 ostřících bodů
 • elektronický hledáček - 2 360 000 bodů
 • Wi-Fi / Bluetooth

Megaléto tip č.2: Nikon Z50 double zoom set (16-50 mm + 50-250 mm) | Megapixel
Vyfotografováno bezzrcadlovkou Nikon Z50 + 50-250 mm

Nikon Z50 nabízí perfektní obrazový výstup

Přesto, že spadá Nikon Z50 do kategorie amatérských bezzrcadlovek, nabízí velmi nadprůměrný obrazový výstup. Oba objektivy mají poměrně velice dobrou kresbu a nejenže dokáží zachytit velmi ostře i poměrně jemné detaily, ale navíc ani nejsou moc náchylné na nejrůznější optické neduhy.

Naprosto nadšení budete také při fotografování v horších světelných podmínkách, kdy je potřeba pracovat s vyšší citlivostí. Fotoaparát má totiž velmi dobrý odstup od šumu, a to i při poměrně vysokých hodnotách ISO, takže fotografie neztrácejí ostrost a nejsou tolik degradovány proklínaným šumem. Ostatně to, jak si Nikon Z50 vedl v reálných podmínkách, si můžete přečíst v recenzi, kde naleznete také spoustu ukázkových snímků.


Recenze Nikon Z50

Megaléto tip č.2: Nikon Z50 double zoom set (16-50 mm + 50-250 mm) | Megapixel
Vyfotografováno bezzrcadlovkou Nikon Z50 + 50-250 mm

Můžete nejen fotografovat, ale také natáčet videa

Bezzrcadlovka Nikon Z50 však není zdaleka určena jen fotografům. Pokud patříte spíše mezi fanoušky natáčení videa, pak vás zcela jistě uspokojí i v tomto směru. Fotoaparát umí nahrávat v záznam ve 4K UHD při 30 fps nebo Full HD 1 920 x 1 080 / 120 fps, takže s ním lze natáčet i zpomalovačky pomocí vysokorychlostního videa. Samozřejmostí je také možnost připojení externího mikrofonu a nechybí ani podpora Wi-Fi, Bluetooth a sáňky na externí systémový blesk či další příslušenství.
 

Megaléto tip č.2: Nikon Z50 double zoom set (16-50 mm + 50-250 mm) | Megapixel
Vyfotografováno bezzrcadlovkou Nikon Z50 + 50-250 mm

Chci Nikon Z50

Video pořízené Nikonem Z50

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.