Magazín

Produktové aktuality

Megaléto tip č.5: Sony Alpha A6000 + 16-50 mm

Martin LukešAktualizováno: 5. 8. 2021 v 13:45 • Rubrika: Produktové aktuality

Megaléto tip č.5: Sony Alpha A6000 + 16-50 mm

“Malej, ale šikovnej”. Přesně takový je model bezzrcadlovky společnosti Sony A6000 v kombinaci se základním objektivem s ohniskovou vzdáleností 16-50 mm. Tento fotoaparát je sice už nějaký pátek na trhu nicméně stále směle drží dech s konkurencí a navíc se dá pořídit za hubičku, což z něj dělá ideálního společníka na výlety, rodinné momentky a letní i zimní dovolenou.

Obsah

Bezzrcadlovka Sony A6000 | Megapixel

Sony Alpha A6000 + 16-50 mm

Společnost Sony již pár let dominuje na poli digitálních bezzrcadlovek a model Sony A6000 v setu s objektivem 16-50 mm byl právě jedním z prvních fotoaparátů, který určil směr, kterým se moderní bezzrcadlovky vydají.

Rozlišení 24 Megapixelů je vynikající kompromis mezi tím, aby se daly tisknout i větší formáty fotografie, ale zároveň nerostla hladina šumu při vyšších citlivostech a také aby nebyl moc zatížen procesor, což by zpomalilo celý chod přístroje.


foto: Marek Loduha / Horský hotel

Ostření fotoaparátu využívá fázovou detekci což využijí především milovníci dynamické fotografie a natáčení videa. To lze nahrávat ve Full-HD rozlišení při snímkové frekvenci až 60 fps. Mimochodem výrobce deklaruje rychlost zaostření 0,06 sekundy od namáčknutí spouště, což fotografovaný stačí říci “sýýýýr”.

Přesto, že jde o fotoaparát určený především pro běžné rodinné a hobby focení, může tento model v některých parametrech bez problémů konkurovat i pokročilým zrcadlovkám. V sekvnečním snímání zvládne až 11 snímků což se hodí především při fotografování dětí, zvířat, sportu a pohybu obecně.


foto: Petr Peřina / Hlaváček

Citlivost lze nastavit až do hodnoty ISO 25 600, což vám umožní fotografovat bez blesku i v těch nejnáročnějších světelných podmínkách jako jsou například rodinné oslavy, kluby, koncerty, divadlo, nebo doma u lampičky, při běžných rodinných momentkách. Tato bezzrcadlovka má navíc režim Multi-Frame NR, ve kterém poskladá výsledný snímek z několika po sobě rychle jdoucích záběrů, čímž se fotografie vyčistí od extrémního šumu. V tomto režimu ISO poskočí až na úctyhodnou hodnotu 52 200.


foto: Mirek Novák / hráz Nové Mlýny

Výklopný displej umožňuje fotografovat i z náročnějších pozic a poloh a bez problémů tak můžete pořizovat snímky v davu s rukama nad hlavou, nebo od země, aniž byste si museli lehat.

Nechybí ani sáňky na systémový blesk, stejně jako možnost bezdrátového připojení s dalším zařízením prostřednictvím Wi-Fi a NFC.


foto: Pavel Hyldebrant / Sidecros

Chci Sony A6000 + 16-50 mm

Objektiv Sony 16-50mm f/3,5-5,6 OSS SEL

Všestrannou univerzální bezzrcadlovku Sony A6000 lze pořídit v setu se základním zoomovým objektivem 16-50 mm. Tento objektiv je navržen speciálně pro bezzrcadlovky s formátem snímače APS-C, díky čemuž poskytuje 100% kompatibilitu a podává maximální možný výkon. U ohniskové vzdálenosti je potřeba počítat s crop faktorem, který je u bezzrcadlovek Sony (APS-C) 1,5x. Díky domu se ohnisko posune na hodnotu 24-75mm a z objektivu se tak stává všestranná a univerzální optika, která pokryje většinu běžných žánrů. Jedním objektivem tak můžete fotit krajinu, architekturu, interiéry, reportáže, momentky, ale zároveň také portréty, zátiší, jídlo, nebo produktovou fotografii.


foto: Petr Pavlica / Světlo noci

Objektiv sice nemá takovou kresbu jako mnohem dražší a pokročilejší objektivy s pevným ohniskem, ale na to, že je to univerzální záklaďák si i v tomto směru stojí velmi dobře. Navíc je vybaven optickou stabilizací, což posouvá možnosti fotografování bez stativu z ruky.

Celý set vychází velmi dobře v poměru cena / výkon, takže pokud přemýšlíte nad nějakým ne moc drahým, ale zároveň všetsranným společníkem na výlety a dovolenou, pak se Sony A6000 a objektivem 16-50 mm určitě nešlápnete vedle.


foto: Duc Anh Tran / Rakotzbrücke bridge

Chci Sony A6000 + 16-50 mm

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.