Všechny objednávky nad 500 Kč doručíme zdarma! Naše prodejny jsou otevřené jen pro výdej internetových objednávek.

Megapixel na cestách: Víkendové Slovinsko očima brněnského týmu Blog

Megapixel na cestách: Víkendové Slovinsko očima brněnského týmu

Václav TršoAktualizováno: 3. 12. 2019 v 13:11 • Rubrika: Blog

Každý z nás má nějaké koníčky nebo oblíbenou činnost, o tom žádná, ale kdo z nás má to štěstí, že ho v tomto občas podpoří jeho zaměstnavatel? My ano, a tak jsme jeden říjnový víkend vyrazili na megavýlet do Slovinska. O tom, jak takový nápad vznikl, která místa v okolí Mangartského sedla stojí za hřích, kde se dají ulovit perfektní záběry nebo jakou fototechniku přibalit s sebou se dozvíte v tomto článku.

Megapixel má 3 kamenné prodejny a jednou z nich je i ta naše brněnská - zbrusu nová, a ještě v centru. Obzvlášť hrdí jsme na "kalibračku" - místnost, která má kalibrované osvětlení na teplotu denního světla a 3 profesionální stanice (střih videa, grafika a podcast). Určitě se u nás někdy zastavte, ať si ji sami můžete vyzkoušet. To, o čem vám ale chci dnes vyprávět se odehrávalo jinde.

trs1
Foto: Lukáš Kala

Nápad

To, že spolu v týmu trávíme každý den 8 hodin s sebou nese mnoho následků, mnoho zážitků a poslední dobou i mnoho nápadů. Jedním dobrým nápadem bylo, že vyrazíme společně na trip. Ideální příležitostí byl říjnový víkend, který jsme díky státnímu svátku trávili mimo prodejnu. Jako nadšení fotografové, jsme měli vyhlídnutých spoustu lokalit, ale odhodlali jsme se vzít Símu (oddělení zásobování a zákaznického servisu) a vyrazit do Slovinska na Mangartské sedlo. 

0022
Foto: Martin Jurák

Cesta, očekávání, zklamání, nadšení, spokojenost

Myslím, že název kapitoly mluví sám za sebe. Nechci tu psát nic o tom jak a kudy jsme jeli, ale spíš jednotlivé postřehy, které nám ovlivnily celý víkend. Berme to tak, že cíl byl jasný - vidět toho co nejvíc, nafotit top fotky, natočit video, spáchat pár “tajmlapsů” a nakonec i “lajfstajlovek”. Než jsme vyjeli, naskytla se nám zásadní otázka. Jakou zaujmeme formaci? Auto, které máme k dispozici, nabízí mnoho možností. Po důkladné konzultaci, vyšla vítězně formace 2-2-1 (Síma v kufru). Jak to po sobě čtu, Síma vystupuje jako slabší člen výpravy, opak je však pravdou.

DSC01794
Foto: Lukáš Kala
 

Plán vs. realita. Znáte to, naplánujete si vše podle představ, objednáte počasí i podmínky, a nakonec vyjíždíte s pocitem mírné nervozity a očekávání, protože předpověď hlásí chladno a déšť. Cesta utekla rychle, najednou jsme ve 3 hodiny ráno vjížděli do serpentin až k vrcholu. Osazenstvo auta bylo plné očekávání, zda vyfotíme hvězdy a pak to přišlo. První překážka. 2 kilometry pod vrcholem se setkáváme s cedulí zákaz vstupu spolu s nápisem padající skály.

Máme tu další fázi celé kapitoly, kulantně řečeno, zklamání. Vidina východu slunce z vysněného, díky Google maps internetově probádaného, místa se rozplynula. Co teď? Zaparkovali jsme auto na nejvýše položeném, cestou dostupném místě a čekali na rozbřesk, kdy konečně něco uvidíme. Co bylo pak? Myslím, že fotky mluví za vše. Nadšení, že vyšly ranní mlhy, bylo patrné na nás všech. Vše zlé je k něčemu dobré a od té chvíle jsme 2 dny neslyšeli nic jiného, než cvakání závěrek a Simčinu hlášku: “Kluci, tak co si s sebou vezmete na pustej ostrov?” 

DSC01764
Foto: Lukáš Kala

Kde jsme to vlastně byli?

 

1. Mangartské sedlo - skoro - 46°26'03.1"N 13°38'20.5"E 

0002
Foto: Martin Jurák

2. Lago del Predil - 46°25'11.4"N 13°33'55.5"E 

_TRS0190
Foto: Václav Tršo

3. Laghi di Fusine interiore - 46°25'11.4"N 13°33'55.5"E 

_TRS0219
Foto: Václav Tršo

4. Okolí Lago di Fusine Superiore - 46°28'35.0"N 13°40'05.3"E

_TRS0278
Foto: Václav Tršo

5. Jezero Jasna - 46°28'29.6"N 13°47'00.5"E

0057
Foto: Martin Jurák

Tohle ještě není konec

Jak je u nás zvykem. Z každé takové akce si vezeme nespočet zážitků a o něco víc záběrů, o které se postaral Filip a zároveň z nich sestříhal zajímavé video - posuďte sami. 

Konečná

Jak jste jistě poznali, cílem nebyl cestovatelský článek, ale výlet plný natřískaných esdéček a ikskvédéček. Potvrdili jsme si, že je důležité mít na pracovišti skvělý tým, který má podobné zájmy. Vyrazit pak na prodloužený víkend, který má za cíl zachytit atmosféru místa, můžete s tak skvělými parťáky opravdu kamkoli.

_TRS0143

Foto: Václav Tršo


Na vaší další návštěvě brněnské pobočky se na vás bude těšit Simča ze zákaznického servisu, specialisti Filip, Martin, Lukáš a Míša, zástupce vedoucího Tomáš a Vašek, vedoucí prodejny.

Buďte v obraze!

a my vás budeme informovat o fotografických novinkách a výhodných akcích.

Váš e-mail nezneužijeme.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Doporučené stránky

  • Komunita Krajina

    Užíváte si výlety s batohem plným fototechniky někam mimo civilizaci? Krajina je jedním z nejrozšířenějších fotografických žánrů, který zároveň…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

  • Denní doručení PPL 129 Kč
  • Kurýr Messenger od 249 Kč
  • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
  • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 500 Kč

Kontakt

Nahrát

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace | Nastavení soukromí
Rozumím