Metodika hodnocení fototechniky

Metodika recenzí na webu Megapixel.cz vychází především z bohatých zkušeností recenzentů, kteří mají díky nejlépe zásobeným fotoprodejnám v ČR možnost vyzkoušet a porovnat téměř všechny fotoaparáty všech kategorií, které jsou v nabídce v České republice. Recenzenti jsou samozřejmě vášniví fotografové, ale také velmi zkušení lektoři, kteří své znalosti a dovednosti předávají ostatním ve fotografických kurzech.

Na každém přístroji hodnotíme následující parametry a přidělujeme jim určitý počet procent podle naší spokojenosti. V každé kategorii je možno dosáhnout maximálně 100%, přičemž celkové hodnocení je pouhým průměrem výsledků v jednotlivých kategoriích.

  • Obrazová kvalita
  • Konstrukce a zpracování
  • Ovládání
  • Funkční výbava
  • Poměr cena/výkon

Každá recenze je doplněna množstvím ukázkových snímků, na kterých dokládáme naše zjištění. Mnoho také ukáží fotografie testovací scény, která je stejná pro všechny testované přístroje a je na nich možno porovnat vlastnosti konkrétních přístrojů mezi sebou při továrním nastavení (při uživatelském nastavení se mohou výsledky výrazně lišit). Testovací scéna je fotografována vždy za stejných podmínek, vždy stejným (továrním) nastavením přístroje a vždy stejným objektivem, protože právě použitý objektiv může mít velký vliv na kvalitu výsledného snímku.

Pro fotografování testovací scény používáme nově špičkové objektivy Sigma 50mm f/1,4 HSM Art s bajonety pro Nikon, Canon a Sony. Tyto objektivy máme dlouhodobě zapůjčeny od dovozce, abychom byli schopni snímat scénu vždy se stejným objektivem pro vyloučení možných rozdílů v kvalitě jednotlivých kusů. Objektivy Sigma 50mm f/1,4 HSM Art jsme vybrali proto, protože nabízí maximální rozlišovací schopnost a celkově špičkovou kvalitu obrazu, takže bez problémů vyhovují i vysokým nárokům nových snímačů s vysokým rozlišením. Neocenitelnou výhodou je, že můžeme použít stejně kvalitní optiku pro fotoaparáty různých značek, což doposud nebylo možné. Původní snímky nafocené jinými objektivy budeme postupně nahrazovat novějšími z objektivů Sigma.

Součástí recenze jsou i ukázkové snímky z exteriéru, ale také ukázkové video.

Hodnotíme především na základě bohatých zkušeností a samozřejmě s ohledem na kategorii konkrétního přístroje. Může se tedy stát, že podle technických parametrů výkonnější přístroj dostane celkové hodnocení horší, než přístroj s horšími parametry. Porovnání hodnocení přístrojů různých kategorií tedy nemusí vést ke zcela objektivním závěrům.

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

  • Denní doručení PPL 129 Kč
  • Kurýr od 249 Kč
  • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
  • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím