Fotografický kurz

ZX_Modelingová fotografie

Kurz koncipovaný především jako fotografický workshop slouží všem, kteří mají zájem o fotografování s profesionální modelkou pod vedením zkušeného lektora. V praktické části postupujeme podobně, jako bychom vytvářeli fotografický book pro modelku. Využíváme k tomu jak jednoduchých fotografických postupů, tak i těch složitějších, včetně použití efektu mlhy na scéně. Protože se lektor snaží, aby na následných kurzech byla vždy jiná modelka, je tento kurz často navštěvován opakovaně těmi, kdo si chtějí občas zafotografovat s modelkou, ale nechtějí se zabývat jejím výběrem. Teoretická část je krátká a věnuje se především problematice práce s modelkou.

Úroveň kurzu

pokročilý, středně pokročilý

Termíny

Pro zadaný filtr nebyly nalezeny žádné termíny.

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


V teoretické části se dozvíte o různých druzích modelingové fotografie, o potřebách modelek a modelingových agentur, o komunikaci s modelkou a také o tom, jak se má modelka na fotografování připravit. Dále se dozvíte o tom, na co se při fotografování soustředit a jaký je postup při vytváření fotografického booku. Teoretická část je doplněna velkým množstvím ukázkových fotografií.

Ryze technické záležitosti fotografování portrétu a postavy budou zmiňovány jen okrajově, případně v průběhu kurzu diskutovány individuálně s jednotlivými účastníky. Praktická část je prezentována jako skutečná zakázka od modelingové agentury nebo od modelky. Dozvíte se, jak představám zadavatele vyhovět a také to, co je možné nabídnout navíc. Celá praktická část je prodchnuta komunikováním s modelkou. V kurzu budeme vytvářet jak klasické modelingové snímky, tak i snímky s různou barevnou atmosférou a s použitím módního efektu mlhy na scéně.

 

Obsah kurzu:

  • Praktické rady pro fotografování i komunikaci
  • Co je podstatou fotografické prezentace v modelingové praxi
  • Rady zkušené profesionální vizážistky
  • Vytvoření sady fotografií modelky, a to jak portrétu, tak i celé postavy

Cílová skupina:

Kurz je určen pro fotografy, kteří již mají alespoň základní zkušenosti s portrétní fotografií a samozřejmě pro zapálené fotoamatéry, které láká svět modelingové fotografie. Jsou vhodné pro zdokonalení již nabytých zkušeností z jiných kurzů a z vlastní fotografické praxe. Protože je převážná část workshopu věnována praktickému fotografování, je kurz určen také pro ty zkušenější fotografy, kteří si prostě chtějí zafotografovat s profesionální modelkou a uvítají při tom spolupráci se zkušeným fotografem.

Cíl kurzu:

Na kurzu se naučíte vytvářet kvalitní modelingové fotografie, které mohou sloužit jednak pro prezentaci modelky/modela v modelingové praxi, ale také pro vlastní prezentaci fotografa a mohou se díky tomu stát pro fotografa vstupenkou do světa modelingu.
Upozornění: Vzhledem k osobní povaze pořizovaných snímků slouží fotografie pouze ke studijním účelům frekventantů a je zakázáno je jakkoli dále šířit. V případě zájmu může lektor a modelka udělit souhlas k využití fotografie do portfolia autora.

Předpoklady pro absolvování kurzu:

  • Vlastní digitální zrcadlovka (DSLR) a objektivy.
  • Chuť se něco naučit
  • Zvládnutí ovládání vlastního fotoaparátu

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

jj

...ale holky hezký

2

joy joy, 04. 02. 2014 |Reagovat

K

Pan "lektor" nic neumí... ty fotografie jsou strašný.

1

Karel, 20. 08. 2012 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.