Magazín

Krátce

Moje první zkušenost s Nikon Z50

Eliška HudcováAktualizováno: 28. 11. 2019 v 17:41 • Rubrika: Krátce

Moje první zkušenost s Nikon Z50

Jako ambasadorka Nikonu jsem měla tu čest, vyzkoušet si na svojí cestě po Skotsku bezzrcadlovku Z50 jako jedna z prvních. Musím se přiznat, že to nebyla moje první zkušenost se "zetkovou" řadou. Svoje fotky a videa běžně totiž tvořím za pomoci Z6, na kterou nedám dopustit.

Miluji cestování a tak mě nejčastěji najdete pobíhat v přírodě s batohem na zádech. Váha fotoaparátu, který s sebou nosím, je tedy pro mě zásadní. V tomto ohledu Z50 naprosto exceluje. S tím souvisí i rozměry, díky Z50 mám v batohu místo navíc.

 

Foto: Eliška Hudcová

Co mě zaujalo

Naprosto nadšená jsem i z výklopného displeje, díky kterému se vidím, když fotím nebo točím sama sebe. Tahle vlastnost mi na mojí Z6 trochu chybí.

Skvělá je i možnost nabíjení v powerbance přes USB, kterou jsem ocenila při vícedenním pochodu v horách, kde elektriku široko daleko nenajdete. Během pětidenního pochodu jsem ale nabíjela jen jednou, takže i výdrž baterie je za mě překvapivě dobrá.

Foto: Eliška Hudcová

Na první pohled bez rozdílu

Vzhledem k tomu, že nefotím na automat a na svých fotkách si dávám záležet, nespokojím se jen se základním amatérským fotoaparátem, což Z50 rozhodně není. Je opravdu neuvěřitelné, jaké fotografické vlastnosti dokázal Nikon nacpat do tak malého těla. Pro porovnání jsem si schválně vyfotila stejnou fotku Z6 i Z50 a rozdíl jsem na první pohled nepoznala.

Kromě fotky jsem ve Skotsku na Z50 natočila i video, které sklidilo celkem velký úspěch, takže si troufám tvrdit, že nikdo z lidí, kteří to video zhlédli, si nevšiml, že je natočené na fotoaparát za méně než 30 tisíc Kč.

Nikon Z50 je podle mě krok správným směrem. Je to perfektní foťák pro lidi, kteří vyžadují bezchybnou fotku, ale zásadní je pro ně i váha a velikost.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.