Magazín

Produktové aktuality

Naskladnili jsme špičkový Carl Zeiss Otus 28mm f/1,4

Aleš PodneckýAktualizováno: 8. 2. 2022 v 15:25 • Rubrika: Produktové aktuality

Naskladnili jsme špičkový Carl Zeiss Otus 28mm f/1,4

Carl Zeiss Otus 28mm f/1,4 je špičkový širokoúhlý objektiv se všemi znaky výjimečné řady Otus - manuálním zaostřováním, perfektním celokovovým zpracováním a nekompromisním optickým výkonem.

Obsah

Carl Zeiss Otus 28mm f/1,4 ZF.2

S novým objektivem ZEISS Otus 1,4/28 mohou nyní fotografové využívat nekompromisní kvality objektivů řady Otus i u kratších ohnisek, ať už pro fotografování krajiny, architektury, nebo jiných širokoúhlých záběrů. Při použití s přístroji s vysokým rozlišením snímače dosáhnete bezkonkurenční kvality obrazu při širokém úhlu záběru, a to dokonce i na otevřenou clonu.

ZEISS Otus 1,4/28 je středně širokoúhlý objektiv, který naplno ukáže svou sílu zejména při fotografování krajiny. I s plně otevřenou clonou zůstávají rohy obrazu zcela ostré, takže nejste vůbec ničím limitováni. Dokonce ani nedostatkem světla díky špičkové světelnosti f/1,4. Zatímco ostatní objektivy odhalí svoje nedostatky zejména při nočním fotografování, kdy se v obraze vyskytuje velké množství zdrojů světla, může se ZEISS Otus 1,4/28 pochlubit doslova hvězdným výkonem. A navíc je tento Otus ideální pro fotografování objektů v popředí, které díky malé hloubce ostrosti při otevřené cloně jakoby vystupují z obrazu na nádherně rozostřeném pozadí, což podporuje trojrozměrný dojem z celého záběru.

Zeiss Otus 1.4/28 vyniká také mechanickou kvalitou - hladké ruční zaostřování s velkým úhlem rotace 120° v kombinaci s Easy-to-grip zaostřovacím kroužkem umožňuje nejjemnější nastavení. Extra jemného a přesného ostření mohlo být dosaženo pouze díky velice přesné celokovové konstrukci těla objektivu. Robustní tubus je tedy dobře připraven pro drsnou každodenní práci profesionálního fotografa, což zajišťuje jeho dlouhou životnost.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.