Magazín

Produktové aktuality

Natáčejte letní zážitky s technikou Panasonic Lumix

Lucie VořechováVydáno: 10. 6. 2022 v 8:30 • Rubrika: Produktové aktuality

Natáčejte letní zážitky s technikou Panasonic Lumix

K létu neodmyslitelně patří dokumentování dovolené a času stráveného s rodinou a přáteli. Jsou to chvíle, které si chceme uchovat a sdílet se svým okolím. Proto jsme si pro vás připravili tipy na ideální videotechniku a zároveň hodnotné dárky v rámci našeho Mega léta!

Obsah

Doba se posunula a všude kolem nás vidíme spoustu úspěšných youtuberů, vloggerů a videotvůrců. Natočit takové kvalitní video znamená mít dobře nasvícenou a odhlučněnou místnost, rozmyslet si obsah, důsledně si připravit scénář, pořídit si výkonnou videotechniku a strávit čas u postprocesu. Jenže co když nad videem nechceme trávit takovou dobu, nebo bychom rádi vyrazili do terénu a přesto měli obsah záznamu co nejvíce kvalitní?

S nahráváním videa vám na dovolené a výletech pomůžou například bezzrcadlové fotoaparáty od Panasonic Lumix. Navíc je v plném proudu  Mega léto, a tak pro vás máme připravených spoustu hodnotných dárků při pořízení Lumix DC-GH6 Lumix DC-G9.

Mega léto | Megapixel

Natáčení videa fotoaparátem

Také byste rádi sdíleli své zážitky z cest? To, jak vystoupáte na horu, vyrazíte do velkoměsta nebo na nejdelší lanový most?

Každý z nás se chceme pochlubit a podělit o své pocity, emoce, vyjádřit se k tomu, co právě prožíváme. K tomu se hodí lehká, ale především odolná technika. Takový Panasonic Lumix DC-G9 váží pouhých 658 g a je odolný proti mrazu, vlhkosti a prachu, takže zvládne i velmi náročné podmínky. S 20,3Mpx Live-Cmos snímačem a automatickým ostřením můžete natáčet i v pohybu.

Jak ale vlastně vytvořit efektivní video, které zaujme? Rozhodně se rozhlížejte kolem sebe. Vše kolem vás je inspirace na originální záznam. Přeci nechcete své sledující nudit fádními záběry. Bezzrcadlovky Panasonic Lumix mají velkou výhodu svým naklápěcím a volně otočným displejem, který je velký pomocník pro zaznamenání nevšedních kompozic a úhlů pohledu. 

 

Panasonic | Megapixel

Potěšte rodiče, přátele a své sledující. Nestyďte se a zapojte do záběrů svého okolí i sebe sama. Taková kombinace Panasonic Lumix DC-G9  a objektiv 12-60 mm Leica DG f/2,8-4 se postará o záznamy, na kterých budete krásně vidět. Kdybyste plánovali třeba delší záběr z jednoho místa například s komentováním dané destinace, zvažte, zda si s sebou na cesty nepřibalit i stativ.

Chci Panasonic Lumix DC-G9

Kvalitní videa

Pokud byste svůj výstup chtěli posunout na vyšší úroveň a postavit se před kameru v roli průvodce pro své sociální sítě nebo kanál na Youtube, podívejte se na bezzrcadlovku Lumix DC-GH6.

GH6 díky svým režimům 5,7K a 5,8K zvládne vyšší rozlišení a datové toky. Navíc vyšší rychlost snímání dat umožňuje záznam videa v rozlišení C4K/4K 120p a sekvenční snímání až 75 snímků za sekundu. Největší plus vidíme v tom, že na dovolené se chceme odreagovat, ne trávit čas nastavováním, a proto je velká výhoda, že je fotoaparát vybavený funkcemi, které vám ušetří práci (například LUT assist, Wave Form Monitor, Vector Scope či Luminance Spot Meter).

Ten, kdo by chtěl skutečně maximální dynamický a tonální rozsah signálu RAW, může využít profil V-Log, který je u tohoto modelu předinstalovaný a není nutné ho dokupovat pomocí aktivačního klíče. Výsledkem bude ten nejlepší záznam pro přípravu na postprodukci.

Kdybyste potřebovali fotoaparát ovládat dálkově, což se hodí při využití stativu nebo záběrů z dálky, můžete využít aplikaci LUMIX Sync pro zařízení Android a iOS. 

Chci Panasonic Lumix GH6

Youtuber | Megapixel

Co s sebou na natáčení videa

Základem úspěchu k vydařenému videozáznamu je především plně nabitá baterie a nejlépe ještě náhradní do kapsy. Přijde vám to jako vtip? A kolikrát už jste se vydali na cestu a zapomněli zkontrolovat příslušenství? Ono totiž pouze tělo fotoaparátu nestačí. Zaměřte se na přípravu všeho, co k natáčení videa budete potřebovat. 

Pojďme si spolu projít takový základní seznam, na co bychom neměli zapomenout: 

Nabitá baterie

Opakování je matkou moudrosti, a tak si i my dovolíme znovu zdůraznit tento bod. Model GH6 je například vybavený vysokokapacitní 2200 mAh baterií, kterou můžete dobít pomocí AC nebo USB. Což se na cesty skutečně hodí. Stačí připojit powerbanku a máte více šťávy. Není ale nic proti ničemu doplnit si příslušenství o jednu baterii navíc.

Paměťové karty 

Známe to asi všichni, občas zkrátka jedna karta nestačí. Obzvlášť, když jsme na dovolené a nemáme možnost si obsah přetáhnout do počítače. Společnost Panasonic na tohle myslí, a proto jsou Lumix DC-GH6 a Lumix DC-G9 doplněné dvěma sloty na paměťové karty. U DC-G9 využijete rychlé paměťové karty SD UHS-II a u GH6 můžete v jednom slotu použít i kartu CFexpress typu B

Sada na cesty | Megapixel

Stativ či stabilizátor

Velice důležitou pomůckou každého kameramana je stativ nebo stabilizátor. Nemáte s tím zkušenost? Zkusme si vysvětlit základní použití. 

Stativ slouží ke stabilizaci obrazu v situacích, kdy vytváříte například plynulý záběr nebo natáčíte ve zhoršených světelných podmínkách. Je důležitý pro maximálně ostrý obraz, má však tu nevýhodu, že se s ním nikam pořádně nepohnete. 

Stabilizátor zvolte, pokud vyžadujete volnost pohybu. Umožní vám pořídit neroztřesené a stabilní pohyblivé záběry. Některé jsou vybavené i různými ovladači například pro manuální ostření nebo nastavení clony. 

Mikrofon 

Zvuk je důležitý pro každé dobré video. Externí mikrofon oceníte především tehdy, když chcete snímat zvuk z větší vzdálenosti či v lepší kvalitě, než je schopný poskytnout vestavěný mikrofon. GH6 je například vybavený čtyřkanálovým audio a mikrofonní vstup ve fotoaparátu umí zaznamenat dvě stopy. Pokud připojíte mikrofon XLR přes adaptér DMW-XLR1, dostanete další dva kanály navíc. 

Objektiv pro natáčení videa

Fotoaparáty můžete doplnit velkým množstvím objektivů. Rozmyslete si, jaký druh videa plánujete natáčet a podle toho zvolte ten nejvhodnější. Pokud nejste ještě plně rozhodnutí, zvolte univerzální zoomovací objektiv. Například, pokud byste zvolili bezzrcadlovku od Panasonic Lumix, dobře vám poslouží Leica DG Vario-Elmarit 12-60 mm f/2.8-4 Power O.I.S., který má základní ohniskovou vzdálenost a vylepšené účinky redukce vibrací. Navíc clonové číslo objektivu f/2,8-4 zajistí dobrou světelnost i ve zhoršených světelných podmínkách. 

Filtry na video

Objektivy můžete doplnit o různé filtry, ty už vám tolik místa nezaberou. Vy jimi však zamezíte poškrábání předního optického členu. Můžete také zvolit speciální filtry, které vám pomohou záznamy ozvláštnit efekty, kterých byste jinak nedosáhli. 

Filtry na video | Megapixel

Přenosné světlo

Někdy při našem dobrodružství zapomeneme na čas a začne se zatahovat nebo stmívat. I to jsou ovšem ideální podmínky třeba pro tajuplné či dramatické záběry, nepřipravte se o ně. Například s kapesním LED světlem si krásně posvítíte a navíc zbytečně nezatížíte batoh. 

Sada na čištění

I sada na čištění je velice důležitá. Stačí, abyste se objektivem příliš přiblížili ke snímanému objektu nebo začalo pršet, a už vám skvrna, kapka nebo malé smítko může pokazit celé video. 

Přenos techniky

Vyjmenovali jsme si tu toho dost, i když to není ani zdaleka vše, co by měl mít profesionální kameraman při sobě. Každopádně všechno tohle je nutné někam zabalit.

Můžete zvolit brašnu, batoh nebo kufr. Batoh je pro cestování určitě nejlepší volba. Volte takový, do kterého se bude dát technika hezky rozložit, budete ji mít při ruce a zároveň bude i dostatečně vypolstrovaný a odolný proti dešti. Takto vám poslouží například batohy Shimoda

Pokud využijete akční nabídky během našeho Mega léta a pořídíte si fotoaparát G9 v setu s objektivem Leica DG f/2,8-4, obdržíte hodnotné dárky, které se vám na cestách určitě neztratí. Například Panasonic brašnu, náhradní baterii a dokonce i paměťovou kartu. 

Chci výhodnou sadu na cesty

Influencer | Megapixel

Jak stříhat video

Konečná fáze je jedna z nejdůležitějších. Správně sestříhat, nabarvit a exportovat video. Tím se zabývá ve čtyřdílné sérii v rámci projektu Tvorbou proti krizi s Megapixelem Tomáš Golej. Inspirujte se a naučte se přidávat zvukové efekty, texty nebo přechody do svých děl. 

Videorecenze

Zajímá vás více o fotoaparátech Panasonic Lumix? Vzali jsme GH6 do terénu, abychom vám ukázali všechny jeho vymoženosti a funkce.

Prodejte nám starý fotoaparát a kupte si Panasonic Lumix s až 20% bonusem

Zvažujete výměnu staré techniky za novou? Využijte možnosti prodeje i nákupu na jednom místě! Navíc s výkupním bonusem. Podívejte se, kolik za svou starou výbavu můžete obdržet v naší kalkulačce.

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Panasonic svět | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.