Magazín

Produktové aktuality

Natáčejte plynulá videa na svůj smartphone pomocí nových stabilizátorů od DJI!

Lucie VořechováVydáno: 22. 9. 2022 v 15:00 • Rubrika: Produktové aktuality

Natáčejte plynulá videa na svůj smartphone pomocí nových stabilizátorů od DJI!

Není to tak dlouho, co nám společnost DJI představila novou generaci stabilizátorů pro profesionální využití - DJI RS 3 a DJI RS 3 Pro. Dneska přichází s dalšími novinkami, kterými jsou gimbaly určené pro chytré telefony. Vaší pozornost si získají svými funkcemi, váhou a skladností. Pojďme se podívat, co vše Osmo Mobile 6 a Osmo Mobile SE dokážou a proč by neměly chybět ve vaší výbavě!

Obsah

Možná se ptáte, k čemu vlastně takový stabilizátor pro telefon potřebujete? Začněme od základů. Jednak vám jejich použití zajistí stabilní a přesné záběry, kterých při natáčení či focení z ruky jen stěží dosáhnete. Také vám umožní různé selfie záběry nebo dálkové ovládání mobilu. DJI v tomto směru posouvá hranice ještě dál a své inteligentní stabilizátory doplňuje o funkce, které vám pomohou tvořit videa na ještě lepší úrovni. Rozviňte svou kreativitu s Osmo Mobile 6 a Osmo Mobile SE!

DJI Osmo Mobile | Megapixel

Osmo Mobile 6

Osmo Mobile 6 oceníte pro jeho schopnost jít okamžitě do akce. Jakmile se rozloží, je připravený pořizovat záběry. Nemusíte dlouze čekat na zapnutí nebo připojení.

Další jeho velkou výhodou jsou rozměry. Skládací design umožňuje kompaktnost. Snadno jej tak uložíte do kapsy, fotobatohu nebo brašny, kterou budete mít zrovna při ruce. Díky rychloupínací svorce na telefonu se navíc nemusíte zdržovat sundaváním ochranného obalu z mobilu, ale snadno nandat telefon na gimbal a začít ho ihned používat.

Skladný a snadno přenosný gimbal | Megapixel

Kromě účinné 3osé stabilizace, která umožní výsledky bez otřesů a chvění, stabilizátor disponuje mnoha režimy, mezi které se řadí například Follow, Zámek klopení, FPV a SpinShot.

V režimu Follow pohled kamery sleduje pohyby gimbalu při otáčení nebo naklápění, což se hodí při tvorbě směrem vzhůru, dolů nebo diagonálně. Obraz je tak stabilní i během otáčení. Zámek klopení funguje obdobně, jen zajišťuje stabilitu při klopení nebo nakloňování kamery. To oceníte při vodorovném fotografování nebo pohybu kolem objektu.

FPV režim zajistí, že všechny tři osy stabilizátoru sledují pohyb hlavního těla. To využijete při dynamických záznamech statických objektů. A se SpinShot dokážete pomocí joysticku ovládat otáčení pohledu kamery, což je opět skvělé pro dynamické scény, když natáčíte tlakem, pohybem nebo pod vysokým úhlem. 

Mimo výše zmíněného je možné ovládat i zoom a ostření na vašem telefonu. Můžete upravit ohniskovou vzdálenost nebo hladce přiblížit či oddálit snímaný objekt. 

Chci Osmo Mobile 6

Stabilizátor na smartphone | Megapixel

Osmo Mobile SE

Osmo Mobil SE je snadno přenosný a pomocí návodů a aplikací umožňuje tvorbu na úrovni profíka. Stejně jako Osmo Mobile 6 nabízí spoustu inteligentních funkcí a režimů, které pomáhají dodat scénám kreativitu. 

Ať už rádi cestujete nalehko, nebo při sobě vždy máte tašku či batoh, tento stabilizátor vám nezabere příliš místa, a tak ho můžete nosit vždy při sobě. To se hodí pro zaznamenávání neopakovatelných okamžiků, jako jsou první kroky vašeho dítěte nebo třeba rodinná oslava. Díky magnetickému držáku telefon jen zaklapnete na gimbal a jste připraveni natáčet nebo fotit. 

Osmo Mobile SE | Megapixel

Osmo Mobile SE si poradí s novými ale i staršími a těžšími telefony. Díky bezkomutátorovému motoru kompenzuje mírné posuny i u větších mobilů. Pomocí algoritmu ActiveTrack 5.0 zvládnete sledovat objekt i na delší vzdálenost a přitom zachovat středový rám. Podobně jako Osmo Mobile 6 zvládá několik režimů, mezi které se řadí Follow, Zámek klopení, FPV a SpinShot, a také spoustu inteligentních funkcí.

Vestavěný panel umožňuje kontrolu stavu baterie, režimu či celkového stavu gimbalu.

Chci Osmo Mobile SE

Inteligentní funkce

Jak už jsme zmínili výše, oba dva stabilizátory nabízí několik funkcí. Těmi jsou Časosběr, Motionlapse či Hyperlapse. Dále je to dynamický zoom, ovládání gesty, panoráma, režim story a přepnutí na portrét

Pokud použijete dynamický zoom, posunutím posuvníku zoomu můžete přiblížit nebo oddálit snímek tak, aby získal hloubku, komprese a prostor.

Příslušenství pro stabilizátor | Megapixel

Ovládání gesty umožňuje spustit nebo zastavit nahrávání pomocí jednoduchého mávnutí před objektivem. To se hodí, pokud nemáte volné ruce, nebo chcete být v záběru také, ale nemáte nikoho, kdo by fotoaparát spustil.

S funkcí panoráma zvládnete do snímku vložit celou krajinu. Zaznamenejte kouzelnou scenérii na jeden záběr! Nebo využijte funkci CloneMe Pano a dosáhněte oblíbeného efektu trippy. Díky vestavěnému rozšíření tyč prodloužíte tak, aby se vám do záběru vešla celá rodina nebo skupina přátel. 

S režimem Story nebyla tvorba příběhů na sociální sítě nikdy jednodušší. Pomocí různých šablon s odpovídajícími přechody a zvukovými stopami vytvoříte na lusknutí prstu poutavá videa. Šablony si také můžete nastavit podle sebe a přizpůsobit si tak konečný výstup vlastním potřebám. 

Všechny tyto možnosti jsou zastřešené aplikacemi, díky kterým budou vaše výstupy na úrovni profesionála. DJI Mimo vás provede výukovými programy, pokyny a průvodci a ShotGuides rozpozná scénář a doporučí sekvenci záběrů i s návodem, jak ho získat. Po osvojení základů se nebojte přejít do aplikace LightCut, která nabízí úpravy jedním klepnutím pomocí umělé inteligence a exkluzivních šablon. 

Příslušenství

Jak už jsme od DJI zvyklí, i tyto novinky přichází na trh s odpovídajícím příslušenstvím. Vybírat můžete z:

  • DJI OM Magnetic Phone Clamp 3 - vylepšená rychloupínací svorka na telefon, která zajistí díky magnetické síle bezpečnost vašeho zařízení.
  • DJI OM Grip Tripod - malý a přenosný stativ sloužící k prodloužení rukojeti gimbalu nebo k samostatnému použití.
  • DJI OM Fill Light Phone Clamp - pomocná LED světla pro zvýraznění snímaného objektu.
  • DJI Mic - mikrofon, který vylepší kvalitu zvuku.

Mikrofon | Megapixel

Vyměňte svou starou techniku za novou

Pokud zvažujete pořízení nové techniky nebo inovaci té stávající, využijte možnosti prodat a koupit vše na jednom místě! Pomocí naší kalkulačky si spočítejte, kolik za svou starou techniku obdržíte.

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Komunita video | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.